REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Saray Gazetesi

Mestan Özcan’ın dükkanı açıkken diğerleri niye kapalı?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Mestan Özcan’ın dükkanı açıkken diğerleri niye kapalı?
1.225
25 Şubat 2021 - 15:09
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Darıcı, parti binasında düzenlediği basın toplantısında esnafın sıkıntılarına değindi. Açıklamalarında, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan’ın ‘dinlenme tesisi’ kapsamında açık olan restoranı hakkında da değerlendirmede bulunan Darıcı, “Özcan’ın dükkanı açıkken diğerlerinin niye kapalı olduğunu anlamış değiliz” ifadelerini kullandı

İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Darıcı, pandemi sürecinde zor zamanlardan geçen esnafların sıkıntılarına değindiği basın toplantısında şu ifadelere yer verdi:
“ESNAFIMIZIN VE ÇALIŞANLARININ DAYANACAK GÜCÜ KALMAMIŞTIR”
“Bildiğiniz gibi uzun bir süredir vatandaşlarımızla temas halinde durumlarını gözlemleyip dertlerini, sıkıntılarını dinlemekteyiz. Bugün burada geçirdiğimiz zor günler hakkında durum değerlendirmesi yapmak için toplandık. Devletine olan vatandaşlık görevini her zaman yerine getiren vatandaşlarımız bu zor zamanlarda maalesef ki sosyal devleti yanında görememiştir. Pandemi sürecinde alınan kararlar gereğince, gerek tam, gerekse de yarım kapanan; kısıtlamalar çerçevesinde kapanmasa da ciddi gelir kaybına uğrayan başta; kahvehaneciler, kafeler, restoranlar ve lokantalar gibi birçok esnafımızın ve çalışanlarının dayanacak gücü kalmamıştır.
“KAPANAN İŞLETMELER BİTME NOKTASINA GELMİŞTİR”
Özellikle her restoran ve kafenin paket servis yapabilme kabiliyeti varmış gibi ‘Kapanmadılar sadece paket servise geçtiler’ denilmesi asla kabul edilemez. Bu kararı alanlar herkesin alışık olduğu işin, paket servisten ne kadar farklı olduğunu bilmedikleri aşikardır. Yaklaşık 2 milyon kayıtlı çalışanı, kayıt dışı sayısı belirsiz fazlalıkta, minimum 2 kişilik aileleri ile hesaplanırsa ülke nüfusunun yüzde 10’una tekabül eden ve dolaylı olarak birçok sektöre can suyu olan bu ekonominin durmasından bahsediyoruz. Bu işletmeler ‘bu illet bitecek’ diye kapanmıştır. Görünen o ki bu işletmelerin kapanması bu illeti bitirmemiş ancak kapanan işletmeler bitme noktasına gelmiştir.
“BU AZİZ MİLLETİ DAHA FAZLA YIPRATMAYA HAKKINIZ YOK”
Bu günlerde siyasi parti kongreleri tüm hızıyla yapılırken aynı zamanda, kayak merkezleri, otel restoranları, AVM’ler, bankalar ve dinlenme tesisi adı altındaki işletmelerin birçoğu hiçbir sosyal mesafe kuralına dahi uymadan faaliyetlerine devam etmektedir. Bu konu halkımızın vicdanında devlete karşı olan adalet duygusunu bitirme noktasına getirmiştir. Böyle davranarak bu aziz milleti daha fazla yıpratmaya hakkınız yok. Mağdur olan işletmelerin gerekli önlemlerin alınması şartı ile acilen açılmasını talep etmekteyiz.
“SAYIN ÖZCAN ÇIKSIN BUNU SÜLEYMANPAŞA ESNAFINA ANLATSIN”
İlimizde iktidar partisi tarafından kongreler yapıldı. Salonlar ağzına kadar dolduruldu. Buna rağmen hala esnafın kapalı dükkanları açılmıyor. Süleymanpaşa esnafımızı dinliyoruz. Bize soruyorlar: ‘AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan’ın restoranı açıkken biz niye kapalıyız?’ diye… Yine bu işletmelerde sosyal mesafe kurallarına uyulmadığı tarafımıza iletiliyor. Özcan’ın dükkanı açıkken diğerlerinin niye kapalı olduğunu anlamış değiliz. Sayın Özcan çıksın bunu Süleymanpaşa esnafına anlatsın. Belki yasal hakkı olduğunu söyleyecektir ama zor durumdaki esnafın suçu ne? Sayın Özcan iktidar partisinin il başkanı olarak tüm vatandaşlarımıza ilgili işletmenin yöneticisi olarak da tüm meslektaşlarına bu konu hakkında cevap vermesi gerekmektedir.”

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Saray Gazetesi’nde yer alan yazılar kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek kullanılabilir.