Milliyetçi Hareket Partisi Saray İlçe Başkanlığı Pazar günü saat 15.00’da düzenlediği aday adayı tanıtım toplantısında MHP’den Belediye Başkan Aday Adayı olan Mümin Buluş, Yusuf Duman, Serdar Sezen ve Faik Uzun’un aday adaylığını açıkladı. 4 Belediye Başkan Aday Adayı ortak yaptıkları basın açıklamasında “
Belirlenen adayımız ile kol kola çalışıp, Allah izin verdiği sürece sonuna kadar ilelebet bu inanç uğruna mücadele edecek, bu kutlu davayı yüceltmek için daima birlik ve beraberlik içinde olacağız” ifadelerini kullandı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi’ne Saray Belediye Başkan Aday Adaylığı için Cuma günü başvuruda bulunan Mümin Buluş, Yusuf Duman, Serdar Sezen ve Faik Uzun Pazar günü saat 15.00’da MHP Saray İlçe Başkanlığı’nda ortak düzenledikleri tanıtım toplantısı ile aday adaylıklarını açıkladılar. MHP Saray İlçe Başkanlığı’nda yapılan aday adaylığı tanıtım toplantısına MHP Saray İlçe Başkanı Lütfü Mercan, MHP Saray İlçe Yöneticileri ve partililer katıldı.
“ÜRETKEN BELEDİYECİLİK ANLAYIŞINI HAKİM KILACAĞIZ”
Aday adaylığı tanıtım toplantısının açılış konuşmasını yapan Milliyetçi Hareket Partisi Saray İlçe Başkanı Lütfü Mercan şöyle konuştu:
“Öncelikle 105 gün sonra gerçekleştirilecek olan, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinin Saray İlçemize, Tekirdağ İlimize, Ülkemize ve Milletimize hayırlara vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyor, Saray Belediye Başkanlığı için yola çıkan tüm MHP Saray Belediye Başkan Aday Adaylarımıza ve ilçemizdeki tüm Siyasi Partilerin Belediye Başkan Aday Adaylarına başarılar diliyorum.
Yaşamaktan büyük keyif aldığımız, doğasını sevdiğimiz, havasını kokladığımız, dostluğu, huzuru gördüğümüz ama iyi yönetilmediğinden emin olduğumuz cennet Saray’ımıza hizmet etmek amacıyla önümüzdeki yerel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi Saray İlçe Teşkilatı olarak, Saray İlçemize hizmet etmek için bu göreve talip olduk. Vizyonumuz geniş, misyonumuz büyüktür. Yalnızca partililerimizi değil bütün Saray’lı hemşerilerimizi kucaklayan bir anlayış içerisindeyiz. Siyasi kaygılardan uzak, sadece Saray ve Saray halkına hizmet etmek amacı ile karşınıza çıktık.
İnsan fırsatların gelmesini, fırsatlarda insanın gelmesini bekler. Eğer insan fırsatları değerlendirmezse, kazanan hep mazeret olur. Bizler mazeretlere sığınmadan, Milliyetçi Hareket Partimizin Büyük Türk Milleti’nin her ferdine sağladığı bu imkanları değerlendirip, büyük ülkülere, devasa hedeflere yürümek istiyoruz. Şu anda tek ihtiyacımız olan yegane şeyin çalışmak olduğunun farkındayız.
Büyük Kurtarıcı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.”, bu nedenle bizler çalışmak, yorulmak, üretmek zorundayız. Bu inançla bugün buradayız.
Üretken Belediyecilik yönetim şeklini, millete hizmet sevdasını, yapılmamış projeleri nasıl gerçekleştirebildiklerini hemşehrilerimize göstermek için MHP Saray Belediye Başkan Aday Adaylarımızla “Biz Hazırız” dedik. Bizler ben değil biz diyeceğiz; yandaş değil vatandaş diyeceğiz liyakat sahipleriyle birlikte hizmet üreteceğiz.
Saray İlçemizde herkesi kucaklayan bir anlayış içinde olacağız. Hedefimiz sosyal, kültürel, ekonomik ve turizm alanlarında örnek ve öncü bir kent inşa ederek güzel Saray’ımızı hak ettiği konuma getirerek Üretken Belediyecilik anlayışını hakim kılacağız. Rant odaklı değil, Hak odaklı belediyecilik nasıl olur onu Saray’a göstereceğiz. Çıktığımız bu yolda derdimiz bir, acımız bir, neşemiz bir, yolumuz bir, sevdamız Türkiye, sevdamız Saray olsun Allah yardımcımız gazamız mübarek olsun.”
“DERDİMİZ HİZMET, SEVDAMIZ SARAY’DIR”
MHP Saray Belediye Başkan Aday Adayları Mümin Buluş, Yusuf Duman, Serdar Sezen ve Faik Uzun’un ortak basın açıklaması şu şekilde:
“Aday Adayı tanıtımı ve basın açıklamamıza öncelikle burada bulunan Belediye Başkanı Aday Adaylarımızın ortak parolası olan Milliyetçi Hareket Partisine özgü “Üretken Belediyecilik” modeli ile kapımızın ve gönlümüzün 24 saat Saray’lı vatandaşlarımıza açık olduğu “Çağdaş Yönetim, Üretken Belediyecilik” anlayışı ile Derdimiz Hizmet, Sevdamız Saray’dır sözümüzle başlamak istiyoruz.
Lider ülke Türkiye hedefi doğrultusunda, Milliyetçi Hareket Partisine özgü “Üretken Belediyecilik” modelini Saray İlçemize kazandırmak, tüm halkımıza hak ettiği hizmeti götürmek, hizmet götürürken hakkı ve hukuku ölçü alan bir anlayışı egemen kılmak adına;
Saray’da partimizi iktidara taşımaya hazır ve talibiz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak 31 Mart 2019 Mahalli idareler seçimlerinde Saray ilçemizde partimizi iktidara taşıyacak azim ve kararlılığı ortaya koymanın şanlı tarihimize karşı eşsiz bir sorumluluk olduğunun bilincindeyiz.
31 Mart 2019 günü sandıkta “Üretken Belediye” projeleri ile MHP’li bir Belediye başkanı ve Meclis Üyeleri seçmek Saray’ın geleceği için şart olmuştur.
Toplumcu Belediyecilik, üretken bir anlayışa sahip Üretken Belediyeciliğin temel özellikleri Ayrıştıran değil, birleştiren belediyecilik, Devletle vatandaşı buluşturan belediyecilik, Kentle kentliyi buluşturan belediyecilik, Planlama ile uygulamayı birleştiren belediyecilik, İş ile aşı buluşturan belediyecilik, Hizmet ile toplumsal faydayı buluşturan belediyecilik, Geçmiş ile geleceği birleştiren belediyecilik, Estetik ile doğallığı buluşturan belediyecilik, Dürüstlük ile çalışkanlığı birleştiren belediyecilik, Aile ile konutu birleştiren belediyecilik, Afete karşı tedbir üreten belediyecilik,  Kenti sağlıklı çevre ile buluşturan belediyecilik, Kent ile sağlığı buluşturan belediyecilik,  Üretici ile pazarı buluşturan belediyecilik, Teknoloji ve yenilikçiliği birleştiren belediyecilik,  Fikir ile yatırımı buluşturan belediyecilik,  Hayatla eğitimi birleştiren belediyecilik, Kenti bilimle ve sanatla buluşturan belediyecilik, Kentleri engelsizleştiren belediyecilik, Dayanışma ve huzuru sağlayan belediyecilik, Bıkmadan, usanmadan, yılmadan, Üretken Belediyecilik anlayışıyla, Hizmette hep ileriye, daima ileriye Halka Hizmet Hakka Hizmet inanıcı, İnsanı Yaşat ki, Devlet Yaşasın anlayışı ile Üretken Belediyecilik Saray’da hayat bulacak.
“DAİMA BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE OLACAĞIZ”
MHP Saray Belediye Başkan Aday adayı arkadaşlarımızdan biri Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey’in takdiri ve Genel Merkezimizin onayı ile aday olacaktır. Bu durum hiçbirimizde asla kırgınlık, küskünlük yaratmayacak. Belirlenen adayımız ile kol kola çalışıp, Allah izin verdiği sürece sonuna kadar ilelebet bu inanç uğruna mücadele edecek, bu kutlu davayı yüceltmek için daima birlik ve beraberlik içinde olacağız. Hizmetkârı olmayı şeref saydığımız Saray’lı vatandaşlarımızın her zaman yanında ve hizmetinde olacağımızın sözü ile Varlığımız Türk varlığına armağan olsun!