Milliyetçi Hareket Partisi Saray İlçe Başkanı Lütfü Mercan ve Yönetim Kurulu, MHP Tekirdağ İl Yönetim Kurulu Üyesi Saray İlçe Koordinatörü Ercan İşcan, MHP Tekirdağ Büyükşehir ve Saray Belediye Meclis Üyesi Mümin Buluş, MHP Saray Belediye Meclis Üyesi Erdoğan Bağcı ve MHP Saray Kadın Kolları 28 Kasım Salı günü Ankara’ya çıkarma yaptı. MHP grup toplantısına katılan MHP’liler Ankara’da bir dizi temaslarda bulundu.

BİR DİZİ TEMASLARDA BULUNDULAR
Milliyetçi Hareket Partisi Saray İlçe Başkanı Lütfü Mercan ve Yönetim Kurulu, MHP Tekirdağ İl Yönetim Kurulu Üyesi Saray İlçe Koordinatörü Ercan İşcan, MHP Tekirdağ Büyükşehir ve Saray Belediye Meclis Üyesi Mümin Buluş, MHP Saray Belediye Meclis Üyesi Erdoğan Bağcı ve MHP Saray Kadın Kollarından oluşan bir heyet ile 28 Kasım Salı günkü MHP Grup Toplantısına katılarak Gazi Meclisi ziyaret ve milletvekilleri ile görüşmeler yaparak MHP Genel Merkezi ziyareti, Anıtkabir ziyareti ve son olarak ta Başbuğ Alparslan Türkeş’in kabrini ziyaret ederek bir dizi temaslarda bulundu.
GENEL BAŞKAN BAHÇELİ’Yİ ZİYARET ETTİLER
Ziyaret hakkında açıklamada bulunan Milliyetçi Hareket Partisi Saray İlçe Başkanı Lütfü Mercan,“Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’yi, Ankara’daki makamında ziyaret etme imkânı buldum.Genel Başkanımızla ilçe teşkilatımızın işleyişi konusunda ve Saray ilçemizdeki sorunları hakkında bilgi vererek teşkilat mensuplarımızın ve Saray’lı vatandaşlarımızın selamlarını ilettim. Mercan, Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin Saraylı vatandaşlarımıza çok çok selamı olduğunu belirterek, Genel Başkanımız Sayın Bahçeli, Buradan Tekirdağ İlimizin Şirin İlçesi Saray halkımıza selam olsun. Yürekten inanıyorum ki, milliyetçilikte umutsuzluk yoktur. Bezginlik, karamsarlık, durgunluk ve yorgunluk yoktur. Sürekli ileri atılan, vardıkça yeni hedefler koyan bir beceri, kıvraklık ve çalışkanlık. Milliyetçiliğin özü ve esasıdır. Buradan tüm Saray’lı kardeşlerime sesleniyorum. Sizi çok seviyorum ve sizinle gurur duyuyorum. Allah’a emanet olun ifadelerini kullandı.
MERCAN BAHÇELİ’NİN ELİNİ ÖPTÜ
Mercan daha sonra Adımız bir, anımız bir, acımız bir. Biz büyük bir aileyiz. Kuzeyden güneye, doğudan batıya; tek yürek tek bileğiz. Biz Türkiyeyiz. Allah’ım size hayırlı ömürler versin diyerek Genel Başkan Bahçeli’nin elini öpüp hayır duasını aldı.
“ÜÇ HİLALİ SARAY’A DİKMEK BOYNUMUZUN BORCUDUR”
MHP Saray İlçe Başkanı Lütfü Mercan son olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“Hiçbir başarı kolay kazanılmaz. Bunu biliyoruz. Bu yüzden çok çalışacağız. Mahalle mahalle, sokak sokak, ev ev dolaşacağız. Halkımızın dertlerini dinleyip çözüm üreteceğiz. Kendimiz için değil kentimiz için çalışacağız. Çünkü Bizim amacımız hizmet. Bizim sevdamız Saray’dır, Tekirdağ’dır, Türkiye’dir. Bizim Sevdamız TÜRK Milletidir. Biz Türk milliyetçileri milletimize hizmet etmeye kararlıyız. Üç Hilali Saray İlçemizde zirveye dikmek boynumuzun borcudur. Gayret bizden, destek sizden, takdir Allah’tan. Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’in bizlere emanet bıraktığı Allah davasındaki alperenleri olarak yolumuza ışık tutan Milliyetçi-Ülkücü Hareketin Bilge Lideri Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin izinden devam edeceğimizi kararlılıkla bir kez daha beyan eder, hepinize saygılarımı sunarım. Ne mutlu Türküm diyene.”