REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Saray Gazetesi

MHP Perşembe günü açıklıyor!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
MHP Perşembe günü açıklıyor!
372
21 Ocak 2019 - 8:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


31 Mart Yerel seçimlerine kısa bir zaman kalmasına rağmen henüz Tekirdağ adaylarını açıklamayan Milliyetçi Hareket Partisi, Perşembe günü Tekirdağ genelindeki ilçe belediye başkan adaylarını açıklayacak. Cumhur ittifakı kapsamında yer alan MHP’nin hangi ilçelerde aday çıkarıp hangilerinde çıkarmayacağı henüz netlik kazanmazken, kulislerde ittifak kapsamında Saray ve Hayrabolu’nun MHP’ye bırakıldığı ancak MHP’nin Çerkezköy ya da Kapaklı gibi büyük bir ilçeyi daha istediği iddia ediliyor.

Cumhur İttifakı kapsamında AKP ile birlikte yerel seçimlere katılacak olan MHP’nin 24 Ocak Perşembe günü Ankara’da Tekirdağ İlçe Belediye Başkan adaylarını tanıtacağı açıklandı.
İŞTE İL BAŞKANLIĞI’NDAN GELEN AÇIKLAMA
“Saygı değer Tekirdağ lı hemşerilerimiz;
Türkiye yeni bir hükümet sistemine Cumhur İttifakı’nın milli ahlakıyla, meşru adımlarıyla, müftehir çalışmalarıyla kavuşmuştur. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türk milletinin eşsiz karar ve kutlu iradesi olarak tecelli etmiştir. Bu yeni hükümet sisteminin harcını 7 Ağustos Yenikapı ruhu karmıştır. Bu yeni sistemin müstakbelini 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri tayin ve tespit etmiştir.
24 Haziran’da oluşan siyasi tablonun kalıcılığı ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin bir daha sorgulanamayacak surette oturması açısından cumhur ittifakıyla hâsıl olan güçlü siyasi yapının yerel seçimlerde de belirleyici olmasının taşıdığı önem, her iki siyasi parti yöneticileri tarafından idrak edilmiştir.
Bu ittifak sıradan bir birliktelik, çıkar merkezli bir oluşum, siyasi dürtülere teslim olmuş bir yapı, küçük hesaplara tamah ve tevessül eden kaygan ve kaypak bir ortaklık değildir. Özünde vatan sevgisi, Türk milletine mensubiyet şuuru bulunmaktadır.
Cumhurun haysiyeti, Cumhuriyet’in hedefleri, milli ülkülerin hasret ve hevesleri Cumhur İttifakı’nın dokusuna ve doğasına tam manasıyla nüfuz etmiştir. Yolu zilletle kesişenler, yönü hezimete çevrilenler pek tabiidir ki Cumhur İttifakı’nı anlayamayacaklar, anlasalar bile itiraf ve ifade edemeyeceklerdir.
24 Haziran Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimlerinde Türkiye’nin haklı umudu, havi ufku olarak sivrilen Cumhur İttifakı’nın 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinden yüz akıyla çıkması en öncelikli arzumuzdur.

Cumhur ittifakının yaşandığı büyükşehirlerden biri olan Tekirdağ ilimizde de partimiz tüm kademeleri ile liderimizin emrinde cumhur ittifakının başarılı olması için var gücüyle çalışacaktır. Teşkilatımız Cumhur İttifakının belediye başkan adayları ile liderimizin de dediği gibi her vatandaşımızın gönlüne dokunarak ilimizin tarihi konumunu koruyarak çağdaş gelişim noktasında hak ettiği seviyeye gelmesi için azami gayreti sarf edecektir.

Partimiz bu anlayışla MÇP’nin MHP’ye dönüşmesinin 26. Yıl dönümünü olan 24 Ocak 2019 Perşembe günü Ankara Kapalı Spor Salonunda belediye başkanları aday tanıtım toplantısını yapacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Saray Gazetesi’nde yer alan yazılar kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek kullanılabilir.