10-17 Eylül tarihlerinde Ankara’da yapılacak ‘Minikler Türkiye Şampiyonası’na katılacak Flipper Spor Kulübü Minikleri hazırlıklarını tamamladı. 3000den fazla 10-12 yaş grubu sporcunun kıyasıya mücadele edeceği bu büyük turnuvaya Flipper Spor Kulübü 11 sporcu ile katılacak.

“MAÇLARA SADECE AİLE DESTEĞİ İLE GİDEBİLMEKTEYİZ”
Flipper Spor Kulübü Milli Antrenörü  Uz.Dr. Oğuzhan Tokgöz” Çok güzel geçen bir senenin sonunda son Türkiye Şampiyonası olan Miniklere de hazırız. Sporcularımızla çok iyi çalıştık ve hepsi hazır. Yine yorucu bir hafta olacak ama 7 siklette yarışacak 11 sporcumuzdan başarılı sonuçlar bekliyorum. Ne yazık ki ekonomik kriz uzun zamandır bizi etkilemekte. Önceden il seçmesinde 1. olanlara az da olsa harcırah verilirken artık sporculara ne Gençlik Spordan, ne Valilikten, ne Kaymakamlıktan, ne Büyükşehir ve İlçe Belediyelerinden  bir yardım yapılmamakta. Maçlara sadece aile desteği ile gidebilmekteyiz. Yılda 30 maça gittiğimiz düşünülürse durumun vehameti anlaşılabilinir.
“HER ŞEYE RAĞMEN ÇOCUKLARIMIZA ALTERNATİF BİR YOL SUNACAĞIZ”
Bu yıl Amatör kulüplere verilen yardım sadece Futbol Kulüplerine gitti. Ayrıca hiç bir maça katılmayan tabela kulüpleri ile Türkiye’de Tekirdağ’ı, Dünya’da Türkiye’yi başarıyla temsil eden Kulübümüzü aynı kefeye koyuyorlar. Diğer illerde basit derecelerde bile sporculara Kulüplere ödül yağarken büyük takımların peşlerinden koştukları Dünya-Avrupa-Türkiye Şampiyonlarımız başarı dilekleriyle yetiniyorlar. Biz her şeye rağmen çalışıp çocuklarımıza alternatif bir yol sunacağız.  İnşallah güzel haberler vermeye devam edeceğiz.”