Saray İlçe Müftüsü Abdullah Eroğlu, İlçe Müftlüğü yakınındaki bir geri dönüşüm kutusunda Kur’an-ı Kerim ve dini kitaplar bulunması hakkında açıklama yaptı. İlçe Müftülüğünden geri dönüşüm kutusuna Kur’an-ı Kerim atılmasının söz konusu bile olamayacağını söyleyen Eroğlu, “Biz aksine eskimiş Kur’an-ı Kerimleri vatandaşlarımızdan alıyoruz ve bakımlarını yaptıktan sonra iade ediyoruz” dedi.

Gazetemiz Haber Portalında ‘Kur’an-ı Kerimler geri dönüşüm kutusuna atıldı’ başlığıyla yayınlanan haberden sonra gazetemize ulaşan ve iddialara cevap veren Saray İlçe Müftüsü Abdullah Eroğlu şunları ifade etti:
“Paylaştığınız haberdeki iddialar tamamen asılsızdır. İlçe Müftülüğümüzden bugüne kadar geri dönüşüme ne bir Kur’an-ı Kerim ne de bir dini kitap atılmamıştır. Zaten atılması da söz konusu bile olamaz, mümkün değil. Biz aksine vatandaşlarımızı yıpranmış Kur’an-ı Kerimleri çöpe ve geri dönüşüme atmaları konusunda sürekli uyarıyoruz. Ayrıca, eskimiş Kur’an-ı Kerimleri vatandaşlarımızdan alıyor ve bakımlarını yaptıktan sonra vatandaşlarımıza teslim ediyoruz.”