Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel doğal gaz arzı ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı. Yel, “Hükümetimizin bir program dahilinde yürürlüğe koyduğu projelerin ilçe belediye başkanları tarafından gerçekleştiriliyor algısı oluşturulmaya çalışılmaktadır. Hâlbuki hangi ilçeye ve hangi beldeye doğal gaz arzı yapılacağı, hangi ilçenin yatırım programına alınacağı, siyasi iradenin alacağı kararlar doğrultusunda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın koordinasyonunda, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) öncülüğünde, BOTAŞ ve ilgili doğal gaz dağıtım şirketleri ile yapılan toplantılar neticesinde belirlenmekte ve yatırım programına alınmaktadır.” ifadelerini kullandı.

Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel doğal gaz arzı ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı. Yel açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Bazı basın yayın organları ve sosyal medyada ilçelere doğal gaz arzı ile ilgili yer alan haberlerde Hükümetimizin bir program dâhilinde yürürlüğe koyduğu projelerin sanki ilçe belediye başkanları tarafından gerçekleştiriliyor algısı oluşturulmaya çalışılmaktadır. Yapılan açıklamalarla Hükümetimizin “Doğal Gazın Ülke Genelinde Yaygınlaştırılması” hedef ve politikaları ve bu amaçla alınan, 2013 ve 2016 yıllarında iki ayrı Bakanlar Kurulu Kararı göz ardı edilmekte, sanki bir ilçe belediye başkanı ve Belediye Meclisi kararı ile bu yatırımlar yapılabiliyormuş görüntüsü verilmektedir.
Hâlbuki hangi ilçeye ve hangi beldeye doğal gaz arzı yapılacağı, hangi ilçenin yatırım programına alınacağı, siyasi iradenin alacağı kararlar doğrultusunda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın koordinasyonunda, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) öncülüğünde, BOTAŞ ve ilgili doğal gaz dağıtım şirketleri ile yapılan toplantılar neticesinde belirlenmekte ve yatırım programına alınmaktadır.
Ak Parti Milletvekilleri olarak her zaman Tekirdağ ve ilçelerimizde yürütülen projeler, programa girmesi gereken, ödenek sıkıntısı olan, Tekirdağ’ımız için aciliyet ve önem arz eden projelere ilişkin, ilgili Genel Müdür ve ya Bakan, hatta Sn. Başbakan ve Sn. Cumhurbaşkanımız ile görüşülmekte ve tüm konular yakından takip edilmektedir.
Hal böyle iken Tekirdağ’ımız için önemli gördüğümüz doğal gazın tüm ilçelere arzedilmesi konusunda yaptığımız çalışmalar ve girişimler göz ardı edilip, bazı basın yayın organları ve sosyal medyada  “Ak Parti Milletvekillerinin ilçelere doğal gaz arzı ile ilgili hiçbir müdahalesi olmamıştır.” yönündeki açıklamalar, gerçekleri kamuoyuna yanlış aksettirmeden başka bir şey değildir.
Gerek Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı, gerekse EPDK Başkanlığı ve BOTAŞ Genel Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmeler neticesinde; ilgili Kurumlarca yapılan teknik ve ekonomik analizler soncunda Saray ilçemiz de 2017 yılında doğal gaz ulaştırılacak ilçeler arasına dahil edilmiştir. Bunun üzerine, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun 02/03/2016 tarihli ve 6134-6 sayılı Kararı ile Saray İlçemiz doğal gaz dağıtım lisansı kapsamına alınmıştır. Alınan EPDK kararı gereğince, İlimizde doğal gaz dağıtım yetkisine sahip olan ilgili dağıtım şirketi Zorlu Trakya Gazdaş A.Ş. tarafından gerekli yatırımlar gerçekleştirilerek Saray ilçemize Aralık 2017 içerisinde doğal gaz arzı sağlanmıştır.
Bununla birlikte, yine hükümetimizin söz konusu projesi kapsamında İlimizin Marmara Ereğlisi ve Şarköy ilçelerimiz de yatırım programına alınmıştır. Yapılan programa uygun olarak Marmara Ereğlisi ilçesimize de Temmuz 2017 içerisinde doğal gaz arzı sağlanmış olup, Şarköy ilçemize ise 2018 yılı içerisinde doğal gaz arzının sağlanması planlanmaktadır. Hükümetimizin “Doğal Gazın Ülke Genelinde Yaygınlaştırılması” politikası çerçevesinde 2019 yılı ve sonrası için de planlamalar devam etmektedir.”