İddiaya göre; halen FETÖ şüphelisi olan Osman Şimşek’in rektörlüğünü yaptığı Namık Kemal Üniversitesi’nin 2 saat yayında tutup kaldırdığı ‘Gülen Gelecekler’ görseli sosyal medyada gündem oldu.

AKP’ye yakınlığıyla bilinen gazeteci Fatih Tezcan da şahsi sosyal medya hesabından bahse konu görseli kastederek; “Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Güngör Karakoç! Hâlen FETÖ Şüphelisi olan Osman Şimşek’in rektörlüğünü yaptığı Namık Kemal Üniversitesi’nin bugün 2 saat yayında tutup kaldırdığı görsel budur. Rektörü ‘tekrar’ ziyaret ederseniz, ‘Gülen Gelecekler’ ne demek, belki bizzat sorabilirsiniz!..” ifadelerini kullandı. Savcılığın konu ile ilgili herhangi bir soruşturma başlatıp başlatmayacağı ise merak konusu.
Çerkezköy Havadis- Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nin resmi web sitesinde paylaşılan ‘Gülen Gelecekler’ görseli sosyal medyada gündem oldu.
2 SAAT YAYINDA KALDI
Namık Kemal Üniversitesi resmi web sitesi www.nku.edu.tr’de yayınlanan ‘Gülen Gelecekler’ görseli, sosyal medyadan gelen tepkiler nedeniyle 2 saat içerisinde yayından kaldırıldı. Adı daha önce FETÖ soruşturmasında geçen ve halen daha FETÖ/PDY silahlı terör örgütü şüphelisi olduğu iddia edilen Üniversite Rektörü Osman Şimşek henüz konuyla ilgili bir açıklama yapmazken, sosyal medyada üniversitenin halen daha fetöcüler tarafından yönetildiği yorumları yapıldı.