Flipper Spor Kulübü 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Türkiye Ümitler(21 yaş altı) Taekwondo Şampiyonasında tarih yazdı. 16-20 yaş grubunda 1673 sporcunun katıldığı Şampiyonaya 2 sporcuyla katılan Flipper Spor Kulübü, Oğuz Tokgöz’le Türkiye üçüncülüğüne uzanarak Tekirdağ Taekwondo tarihinde Ümit Erkek kategorisinde kazanılan ilk madalyayı elde etti.

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Türkiye Ümitler(21 yaş altı) Taekwondo Şampiyonası 12-16 Temmuz tarihlerinde Sivas’ta yapıldı.
TALİHSİZ SAKATLIK ŞAMPİYONLUKTAN ETTİ
80 kg sporcumuz Oğuz Tokgöz 1.turda Çanakkale’yi 6-4, 2.turda Denizli’yi 14-12, yendi fakat talihsiz bir sakatlık yaşadı. Buna rağmen 3.turda Şanlıurfa’yı 11-2 yenerek çıktığı çeyrek Finalde Ankara’yı da geçerek Yarı Finale yükseldi. Fakat sakatlığını artması nedeniyle Yarı Finale çıkamayan sporcumuz Türkiye Üçüncüsü oldu.
46 kg Sporcumuz Azra Çavuş ise 1. turda Ankara’yı 21-1, 2.Turda Eskişehir’i 20-2 yenmesine rağmen 3.turda Ankara’ya normal süresi 19-19 biten maçta Altın vuruşta yenilerek turnuvaya veda etti.

TOKGÖZ: SPORCULARIMLA GURUR DUYUYORUM
Şampiyona sonrası değerlendirmede bulunan Flipper Spor Kulübü Milli Antrenörü Uz.Dr.Oğuzhan Tokgöz, şunları ifade etti: “Çok Mutluyuz. 2019da Gençler ve Yıldızlardan sonra Ümitlerde de kürsüdeyiz. Oğuz Kulübümüzün Ümitler Kategorisindeki İlk Madalyasını kazanırken Tekirdağ’ın da Ümit Erkeklerdeki ilk madalyasını kazandırarak tarih yazdı. Sakatlanması bizi üzdü ve 15 gün sonraki Genç Milli Takım Seçmesini Düşünerek Yarı Finalde çekilmek zorunda kaldık. Azra ise zorlu bir kura çekmesine rağmen çok güzel maçlar yaptı ve şansız bir şekilde yenildi. İki sporcum da 16 yaşında ilk ümitlerinde kendilerinden yaş ve tecrübe olarak büyük sporcularla yarıştılar ve gelecek için güzel ümit verdiler. Onlarla gurur duyuyorum.
“KENDİ İMKANLARIMIZLA YARIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Zorlu maç maratonu devam ediyor. Sırada 1 ay içinde 5 sporcumuzun katılacağı Genç Milli Takım Seçmesi ve  1 sporcuyla katılacağımız Ümit Milli Takım Seçmesi var. Milli Takımlarımızda yer alıp bayrağımızı dalgalandırmak için Belediye-Kamu-Özel Destekli kulüplerle ‘Tekirdağ’ın adını sporda en çok duyuran Kulüp olmamıza rağmen’ yine tamamen aile desteği ve kendi imkanlarımızla yarışmaya devam edeceğiz. Her şeye rağmen bu gururu yaşayacağız, Tekirdağ’a ve Saray’a yaşatacağız.”