Trakya Kalkınma Ajansı 2018 yılı teknik destek programı kapsamında Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün iş birliğinde düzenlenen ‘Yaratıcı Drama Eğitici Eğitimi’ okul öncesi öğretmenlere verildi. Eğitimi tamamlayan okul öncesi öğretmenlere sertifikaları Saray İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Uçak tarafından verildi.

MÜDÜR UÇAK ÖĞRETMENLERE SERTİFİKALARINI TAKDİM ETTİ
Saray İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü eğitimlere devam ediyor. Trakya Kalkınma Ajansı 2018 yılı teknik destek programı kapsamında Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün iş birliğinde düzenlenen ‘Yaratıcı Drama Eğitici Eğitimi’ okul öncesi öğretmenlere verildi. Eğitime katılan okul öncesi öğretmenlere sertifikaları Çarşamba günü Halk Eğitim Müdürlüğü’nde düzenlenen törende Saray İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Uçak tarafından takdim edildi. Sertifika alan okul öncesi öğretmenleri Nükhet Dinçay, Emre Bozkurt, Silay Karatoprak, Esra Yıldırım, Nihan Sezermen, Öznur Üçer ve Zeynel Yıldız.
DRAMA NEDİR?
Drama eğitim ve öğretimde yeni bir oluşumdur. Ezbere dayalı bir eğitim çocuğun zihinsel gelişimini, araştırmasını, paylaşmayı öğrenmesini engeller. Drama ise, çocuğu geliştiren başlı başına eğitim alanıdır. Yaratıcı drama bir grup çalışması içinde öğrencilerin bir yaşantıyı, bir kavramı ders ünitelerinden belli konu ya da temaları yaşayarak, canlandırarak, oynayarak öğrenmelerini sağlayan bir süreç eğitsel bir ortamdır. Bu arada eski bilgiler yeniden gözden geçirilir, sorgulanır, yeni bilişsel ve duyuşsal örüntüler içinde pekiştirilir. Drama sürecinde çocuk gözlem, deneyim, duygu ve bilgilerini canlandırarak yaşar.