13 C
Saray

Okulların doğalgaz dönüşümü neden yapılmıyor?

En Çok Okunanlar

2017 yılından itibaren doğalgaz kullanılan Saray’da bir iki okul dışında doğalgaz dönüşümünü gerçekleştiren okul yok. Hal böyle olunca havaların soğumasıyla birlikte Saray’daki okulların bacaları da fabrika bacası gibi tütmeye başladı. Özellikle ilçe merkezindeki okulların kömür yakmasından şikayetçi olan vatandaşlar, okulların doğalgaz dönüşümlerinin bir önce yapılmasını gerektiğini dile getirdiler.

Saray’da doğalgaz dönüşümleri yapılmayan okulların bacaları adeta zehir saçıyor.
AĞIR PLASTİK KOKUSU VAR
Saray İlçe Merkezinde 2017 yılından itibaren doğalgaz kullanılmasına
rağmen sadece iki okul(Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi ve Mustafa Kemal Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) doğalgazla ısınıyor. Havaların soğumasıyla birlikte filtresiz fabrika bacası gibi duman saçan okul bacalarına ilçe merkezinde yaşayan vatandaşlar büyük tepki gösteriyor. Okul bacalarının adeta zehir saçtığını belirten Cumhuriyet ve Vize Caddesinden yaşayan vatandaşlar, okul kazanlarında kalitesiz kömür kullanıldığını ve kömürün torbasıyla birlikte kazana atıldığını iddia ettiler. Dumanla birlikte bölgede ağır bir plastik kokusunun da ortaya çıktığını söyleyen vatandaşlar, dışarıda nefes alamadıklarını ve sağlık sorunları yaşamaya başladıklarını da dile getirdiler.
DOĞALGAZ DÖNÜŞÜMLERİ NEDEN YAPILMIYOR?
Başta Saray İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olmak üzere yetkilileri göreve davet eden yurttaşlar, 2017 yılından itibaren doğalgaz kullanılan Saray’da okulların doğalgaz dönüşümlerinin neden yapılmadığını sorusunu da gündeme getirdi.

- İrmet Hospital -spot_img

Benzer Haberler

- Advertisement -spot_img

Saray'dan Haberler