Saray’da, ayrıldığı sevgilisi Cansu Ç.’yi tabancayla yaralayıp, birlikte olduğunu düşündüğü İbrahim Y.’nin içinde bulunduğu otomobili kurşunlayan Ömer V. polis tarafından 8 Kasım Çarşamba akşamı Safaalan yolu üzerinde yakalandı. Yakalanan Ömer V. 9 Kasım Perşembe günü çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Tekirdağ Cezaevine gönderildi. Polis aracında kısa bir açıklama yapan Ömer V. “İbrahim kardeşim ile hiçbir sorunum yok. Tamamen yanlış anlaşılmadan dolayı olmuştur. İbrahim kardeşimden ve ailesinden çok özür diliyorum. Bu konu için pişmanım” dedi.

Saray’da yaşayan Ömer V., dört gün önce, aralarında yaşanan sorunlar nedeniyle ayrıldığı sevgilisi Cansu Ç., ile yeniden birlikte olmak isteğiyle buluştu. Barışmayı kabul etmeyen Cansu Ç.’yi tabanca ile ayakları ve kalçasından 3 kurşunla vurup yaralayan Ömer V., olay yerinden kaçtı. Cansu Ç., Saray Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı. Ömer V., Cansu Ç.’nin sevgilisi olduğunu düşündüğü İbrahim Y.’nin otomobiline de ateş açtı. Araçtaki İbrahim Y.,  saldırıdan yara almadan kurtuldu.
TUTUKLANDI
İki silahlı saldırının ardından ortadan kaybolan Ömer V.’yi yakalamak için İl Emniyet Müdürlüğü ve Saray İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri geniş kapsamlı operasyon başlattı. Polis, 8 Kasım Çarşamba akşamı saat 20.00 sularında  Safaalan Köyü’nde olduğunu belirlediği Ömer V.,’yi üzerinde saldırılarda kullandığı tabanca ile birlikte yakaladı. Perşembe günü çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Tekirdağ Cezaevine gönderildi.
“OLAYDA ADIMIN GEÇMESİ BENİ DE AİLEMİ DE DERİNDEN YARALAMIŞTIR”
Öte yandan hakim karşısına çıkartılan Ömer V. İbrahim Y.’nin aracının hasımlı olduğu kişinin aracına benzettiği için kurşunladığı ve İbrahim Y.’den mahkemede özür diledi. Şans eseri olaydan yara almadan kurtulan İbrahim Y. “Allah’tan verilmiş sadakamız varmış. Bu üzücü olayda aracıma kurşun isabet etmesi kadar olayda adımın geçmesi de beni de ailemi de derinden yaralamıştır. Ben esnaflık yapıyorum ve bu olaylarla yakından uzaktan alakam olmamıştır. Olayı gerçekleştiren Ömer V. hem savcı hem de mahkeme huzurunda olayı itiraf etmiştir. Benzeri olayların ilçemizde ve ülkemizde bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum” dedi.
“TAMAMEN YANLIŞ ANLAŞILMADAN DOLAYI OLMUŞTUR”
 Adliye çıkışında gazetecilere konuşan Ömer V., “İbrahim kardeşim ile hiçbir sorunum yok. Tamamen yanlış anlaşılmadan dolayı olmuştur. İbrahim kardeşimden ve ailesinden çok özür diliyorum. Bu konu için pişmanım” dedi.