Çerkezköy Özel Optimed Hastanesi 17 Kasım Dünya Prematüre Günü etkinliğinde mucize bebekler ve aileleri ile bir araya gelerek, bebeklerin sağlıklı olmasını, büyümelerini kutladı.

KATILIM YOĞUN OLDU
Çerkezköy Özel Optimed Hastanesi 17 Kasım Dünya Prematüre Günü’nü mucize bebekler ve aileleri ile bir araya gelerek etkinlikle kutladı. Etkinliğe Başhekim Op. Dr. Recep Çalışkan, Başhemşire Sevda Sümbül, Yeni Doğan Doktoru Uz. Dr. Medeni Asma, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uz. Dr. Veysel Öz, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uz. Dr. Metin Sezen, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uz. Dr. Hakan Görmüş, Kadın Doğum ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Nevzat Koç, Kadın Doğum ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Fatma Türkan Ayan, Kadın Doğum ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Funda Doğaroğlu, Yeni Doğan Sorumlu Hemşiresi Ebru Kartal ve diğer tüm yeni doğan hemşireleri, kurumsal iletişim ekibi, prematüre etkinliğini destekleyen markalar ve basın mensupları katıldı.

İLK KIYAFETLERİ AĞACA ASILDI
Etkinlikte katılımcı aileler ile Prematüre Ağaç etkinliği gerçekleştirildi, erken dünyaya gelen mucize bebeklerin ilk patik, çorap, şapka, eldiven gibi kıyafetlerini aileler ağaca astı. Ayrıca aileler için özel olarak tasarlanmış pasta eşliğinde mumlar üflenerek, pasta kesimi yapıldı.
MİNİK KAHRAMANLAR SERTİFİKASI TAKDİM ETTİ
Etkinlikte ilk olarak bir konuşma yapan Başhekim Op. Dr. Recep Çalışkan, mucize bebekler için hazırlanan “Minik Kahramanlar Sertifikalarını’ takdim etti.
“BU KÜÇÜK MUCİZELERİN BUGÜNLERİNİ GÖRMEK GURUR VERİCİ”
Yeni Doğan doktorumuz Uz. Dr. Medeni Asma’da küçük bir hoş geldin konuşması gerçekleştirdi. Konuşma esnasında bu zorlu yolculukta aileler ve hemşirelerimiz ile hep birlikte hareket etmenin karşılığı olarak bu küçük mucizelerin bugünlerini görmenin gurunu anlattı.
BEBEKLERİN SAĞLIĞININ YERİNDE OLMASI BİZİM İÇİN EN İYİ TEŞEKKÜR”
Ardından Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uz. Dr. Veysel Öz’de hoş geldin konuşması gerçekleştirdi.  Uz. Dr. Veysel Öz bebeklerin sağlığının yerinde olması, ailelerin gözlerinde ki mutluluğu görmenin Optimed ailesi için en iyi teşekkür olduğunu dile getirdi.
“ONLAR BİZİM MİNİK KAHRAMANLARIMIZ”
Son olarak bebeklerin ikinci anneleri gibi olan “pembe kahramanlar” diye isimlendirilen Yeni Doğan Hemşirelerinden Sorumlu Hemşire Ebru Kartal’da ailelere hoş geldin konuşması gerçekleştirdi. Bebeklere onlar bizim minik kahramanlarımız ve burada ki herkes bizim de ailemiz diyerek konuşmayı bitirdi.
TEŞEKKÜR ETTİLER
Birlikte bebeklerin o süreçleri, annelerin o günlerdeki yaşadıkları anıları keyifli sohbetler şeklinde konuşuldu. Tüm minik kahramanlara sırası ile sertifikaları verildi. Katılımcı aileler bir kez daha mutluluklarını ve teşekkürlerini dile getirerek, bir sonraki sene yine görüşmek üzere deyip ayrıldılar.