Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Saray Otobüs Terminalinde hareketlilik kendisini hissettirmeye başladı. Görüşüne başvurduğumuz firma yetkilileri Ramazan Bayramındaki yoğunluğun yaşanmadığını söylerken uzun yol seferi yapan otobüslerde bilet kalmadığını da ifadelerine eklediler.
otogarda-bayram-hareketliligi-basladi-3Ramazan FİŞEK – Saray Gazetesi
YOĞUNLUK BAŞLADI
Bayram denilince akla gelen ilk şey tatil oluyor. Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olması ve yaz sezonunun son günlerine denk gelmesi kaçırılmayacak bir fırsat olarak karşımıza çıkıyor. Yalnızca tatil değil aynı zamanda memleket hasretini dindirmek isteyenler için de 9 günlük bayram tatili bulunmaz bir fırsat. Kurban Bayramı tatiline sayılı günler kala ise Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Saray İlçe Otobüs Terminalinde de hareketlilik başlamış durumda.
BİLET SATIŞLARI NORMAL SEVİYEDE
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Saray İlçesi Otobüs Terminali’nde hizmet veren firmaların yetkililerine Kurban Bayramı yoğunluğunu sorduk. Firma yetkilileri “Ramazan Bayramındaki yoğunluğu göremiyoruz. Çünkü Ramazan Bayramı tatili yaz sezonunun başlangıcına denk gelmişti. Ama bu bayram tatilinde de yoğunluk başladı. Bilet satışları her bayram olduğu gibi, iyi seviyelerde.” dediler.
UZUN YOL BİLETİ BULMAK ÇOK ZOR
Bu yıl da bayram günlerinde gelen yolcuyu bekletmemek ve mağdur etmemek adına bilet rezervasyonu almadıklarını belirten firma yetkilileri “Tabi ki her zaman için biletinizin elinde olması hem bizim açımızdan hem de vatandaş açısından avantajdır. Şu an itibariyle uzun yola gidecek olan otobüslerimiz doldu ve bilet yok. Bu saatten sonra da Ankara’ya, Antalya’ya, Ege ve Karadeniz tarafına gidecek olanların bilet bulması çok zor.” ifadelerini kullandılar.
“BİLET FİYATLARI DİĞER BAYRAMDA LDUĞU GİBİ”
Bilet fiyatları hakkında da konuşan firma yetkilileri “Geçtiğimiz bayramdaki bilet fiyatları ile bu bayramdaki bilet fiyatları arasında fark yok. Birçok şeye zam geldi, akaryakıta da zam geldi. Fakat bunu bilet fiyatlarına yansıması bayram sonrasında olacaktır.” dedi.
“DÖNÜŞ BİLETİNİZİ DE ALIN”
Son olarak seyahate çıkacak olan vatandaşlara tavsiyelerde bulunan firma yetkilileri, gidiş biletlerinde olduğu gibi dönüş biletlerinde de erken alım yapmalarını ve dönüş yolculuklarında her hangi bir sorunla karşılaşmamaları açısından önemli olduğunu belirttiler.