Cumhur İttifakı Ak Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan, yerel seçim çalışmaları kapsamında dün Saray’da bir dizi ziyarette bulundu. Ak Parti Saray İlçe Başkanlığı’nda Cumhur İttifakı seçmenine seslenen Özcan, “Bu dönem o sene bu sene diyoruz. İnşallah, ilçe belediyelerimizi ve Büyükşehir’i alıp Tekirdağ’ımızı çağdaşlığa, modernliğe, yola, şehirciliğe, Millet bahçelerine, insanlara ve çocuklara dokunan projelere kavuşturacağız” dedi.
ÖZCAN İLE YAMAN SAHA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Cumhur İttifakı Ak Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan saha çalışmaları kapsamında dün Saray’da bir dizi ziyarette bulundu. Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan’ı Cumhur İttifakı MHP Saray Belediye Başkan Adayı Özkan Yaman, Ak Parti Tekirdağ Kadın Kolları Başkanı Nihal Köşkdere, Ak Parti Saray İlçe Başkanı Samet Derviş, MHP Saray ilçe Başkanı Lütfü Mercan, Cumhur İttifakı Belediye Meclis Üyesi Adayları, Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi üyeleri yalnız bırakmadı.
“CUMHURBAŞKANIMIZ TEKİRDAĞ’I İSTİYOR”
Ak Parti Saray İlçe Başkanlığı’nda bir konuşma yapan Cumhur İttifakı Ak Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan şunları ifade etti:
“100 günden beri sabah namazı itibarıyla sahadayım. Farklı farklı işler yapıyorum sahada. Hem kendimi tanıtıyorum hem partimi anlatıyorum. Yapacağımız hizmet adımlarından bahsediyorum. Sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanıyorum. Bizim potansiyelimiz yüksek, şehrin de potansiyeli yüksek. Biz bu iki heyecanlı işi bir araya getireceğiz. Çok dinamik kadrolarımız var. Mart’ın 9’u ya da 10’unda gerçekleştireceğimiz lansmanda 1059 hizmet adımımızı anlatacağım. Yapacağımız tüm hizmet adımlarını temelde tüm dinamikleriyle beraber değerlendireceğimiz bir sunum hazırlıyoruz. Şuanda TBBM Başkanı Tekirdağ Milletvekilimiz Prof. Dr. Mustafa Şentop’tur. Bu yüzyıl düşünsek olacak iş değil. Biz Cumhurbaşkanımızla yaptığımız istişarelerden Cumhurbaşkanımızın Tekirdağ’ı istediğini biliyoruz. Tekirdağ için bu dönem her türlü fırsatı ortaya çıkaracağını biliyoruz. Artık daha güçlü bir Tekirdağ, potansiyelini kullanacak bir Tekirdağ için çalışacağız. Her şeyi daha hızlı konuşabilecek, çözüm arayışını çok daha hızlandırabilecek. Dolayısıyla hizmet alımlarını çok daha çabuk üretebilecek ve nihai sonuca getirebilecek bir şehir Tekirdağ. Vatandaşı bu konuda bilinçlendirmemiz gerekiyor.
“TEKİRDAĞ’A YAKIŞIR BİR LANSMAN YAPACAĞIZ”
Ortak paydada buluşacağız, ortak hedefler güdeceğiz. Ortak dil kullanacağız. Derdimizi, sıkıntımızı problemimizi çözecek insanları yerelde iktidara getireceğiz. Bu yaparsak daha müreffeh bir Tekirdağ, daha müreffeh bir Saray ufkuna ulaşırız. Hedefimize ulaşmak için çalışacağız, kapı kapı dolaşacağız. Saray’daki kadın kollarımızın benim mahalleme, benim siteme benim evime hiç kimse gelmedi Ak Parti’den dedirtmesi lazım. Biz kahveleri, iş yerlerini ziyaret edeceğiz. Biz esnafı ziyaret edeceğiz. Biz sivil toplum örgütlerini ziyaret edeceğiz, hemşeri derneklerini ziyaret edeceğiz, oda ve borsaları ziyaret edeceğiz. Biz kanaat önderlerini ziyaret edeceğiz. Ama mesele ev ev dolaşmakta. Kadın kollarımıza burada çok büyük iş düşüyor. 30 günü çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. En geniş anlamda Saray’da mahallelerin tümünde tüm kapıları çalıp bir broşür bırakmak gerekiyor. Ayın 10’nunda lansmanımız var. Hangi ilçeye hangi projeler yapılıyor bunları dev ekranda Bakanlarımızın da katılımıyla, TBBM Başkanımızın da katılımıyla bir sunum yapacağız. Çok güzel Tekirdağ’a yakışır bir lansman yapacağız.
“ŞEHRİMİZİ İNSANLARA VE ÇOCUKLARA DOKUNAN PROJELERE KAVUŞTURACAĞIZ”
Bir hafta sonra ayın 16’sında Cumhurbaşkanımız geliyor, nerede olacağı tam belli değil bu hafta belli olur. Ardından İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu geliyor. Ona herhalde üç ilçede miting yaptıracağız dar kapsamlı. Bizde basını sosyal medyayı iyi kullanacağız bu dönemde. Algı operasyonu yapmaya çalışılacak şeyler var, kulağımıza emniyetten, istihbarattan geliyor. Böyle saçma sapan şeylerden bahsediyorlar. Tabi bunlara bakacaklar engel olmaya çalışacaklar. Süreci tamamlayacağız. Bu dönem o sene bu sene diyoruz. İnşallah ilçe belediyelerimizi ve Büyükşehir Belediyemizi alıp gerçekten çökmüş, köhne, ışıksız, üzerinde ölü toprağı serpilmiş şehirleri, o ilçeleri kadim kentleri bu güzel insanları çağdaşlığa, modernliğe, yola, şehirciliğe, Millet Bahçelerine, insanlara ve çocuklara dokunan projelere kavuşturacağız bunu hep beraber yapacağız.”
ESNAFI ZİYARET ETTİLER
Cumhur İttifakı Ak Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan parti binasındaki açıklamasından sonra Cumhur İttifakı MHP Saray Belediye Başkan Adayı Özkan Yaman, Ak Parti Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanı Nihal Köşkdere, Ak Parti Saray İlçe Başkanı Samet Derviş, MHP Saray İlçe Başkanı Lütfü Mercan, Meclis Üyesi adayları ve partililer ile esnaf ziyaretlerinde bulundu.