Büyükyoncalıspor Kulüp Başkanı Yalçın Özçevik, Büyükyoncalıspor Futbol Takımının Tekirdağ Süper Amatör Lig’deki ilk yarı performansını değerlendirdi. Maddi sıkıntılar nedeniyle hedeflerinin biraz altında kaldıklarını ifade eden Özçevik, ikinci devre ile birlikte çıkışa geçmek istediklerini belirterek, “Büyükyoncalıspor bu ligin en fazla koşan en çok mücadelede eden takımlarından birisi. Ve bu takım sahada verdiği mücadelenin karşılığı olarak bu ligde mutlaka kalacaktır” dedi.

Bu sezon tarihinde ilk defa Süper Amatör Lig’de mücadele eden Büyükyoncalıspor’da, Kulüp Başkanı Yalçın Özçevik sezonun ilk yarısını değerlendirdi.
“SAHADA SAVAŞAN BİR TAKIMIMIZ VAR”
Zor şartlar altında Süper Amatör Ligde mücadele ettiklerini dile getiren Özçevik, “Takımımızı 1. Amatör Küme’de mücadele edecek şekilde oluşturmuştuk ama son anda kendimizi Süper Amatör Ligde bulduk. Bu durum bizi baştan beklemediğimiz bir ekonomik yükün altına soktu. Yaşanan maddi zorluklara karşın oyuncularımız bütün maçlarda ellerinden gelen mücadeleyi sahaya yansıttı. Maddiyat gözetmeden her maç sahada savaşan bir takımımız var. Yönetimimizle, teknik heyetimizle ve oyuncularımızla bir aile ortamı yarattık. İlk yarı itibarıyla hedeflerimizin biraz altındayız. İkinci yarı ile birlikte yapacağımız 1-2 transferle birlikte çıkışa geçmek istiyoruz. Büyükyoncalıspor bu ligin en fazla koşan en çok mücadelede eden takımlarından birisi. Ve bu takım sahada verdiği mücadelenin karşılığı olarak bu ligde mutlaka kalacaktır” dedi.
“DESTEK İSTİYORUZ”
Takıma daha fazla sahip çıkılması gerektiğine de vurgu yapan Özçevik, “Büyükyoncalıspor Saray’ın en büyük mahallesi. Sürekli göç alan, büyüyen Büyükyoncalı Saray için büyük potansiyel. Bu potansiyelin iyi değerlendirilmesi için de futbol önemli bir şans. Özellikle gençlerimizin sağlıklı bireyler olarak yetişmesi, kötü alışkanlıklardan uzak durması için spora, futbola daha fazla yatırım yapılmalı. Yıllardır dile getirdiğimiz bir talebimiz var ‘Büyükyoncalı’nın sahası yapılsın’ diye. Futbol takımımızın ligde kalıcı olması ve maçlarını Büyükyoncalı’da oynaması en önemli hedefimiz. Bu hedeflere ulaşmak için desteğe ihtiyacımız olduğu ortada. Bu bağlamda hem Büyükşehir hem de Saray Belediyemizden spora daha fazla destek bekliyoruz. Takımımıza katkı sağlamak için yeni yıl takvimi ve atkı yaptırdık. Esnafımızdan ve vatandaşlarımızdan bu takvim ve atkılardan alarak takıma maddi katkı sunmalarını bekliyoruz” dedi.