İYİ Parti Saray Belediye Meclis Üyesi Adayı Yalçın Özçevik, İYİ Parti’nin Pazar günü Büyükyoncalı’da düzenlenen açık hava toplantısında konuştu. Büyükyoncalı’nın unutulduğunu kaydeden Özçevik, “Bizi unuttular beni spor kulübü başkanı olarak herkes tanır. Ben her zaman Yoncalı’mın sorunlarını, sıkıntılarını dile getirdim. Allah nasip ederse can verdiği sürece, nefes aldığımız sürece bunun mücadelesini vereceğiz. Artık söz sizin Yoncalı’yı unutanlardan 31 Mart’ta hep beraber hesap soracağız” dedi.
“YONCALI’MIZIN KURTULUŞU BUGÜN BURADAN BAŞLAYACAK”
İYİ Parti Saray Belediye Meclis Üyesi Adayı Yalçın Özçevik şunları ifade etti:
“ Bizim burada niyetimiz belli, bizim burada partizanlık gibi bir niyetimiz yok. Hepimiz yıllardır güttüğümüz partiyi bırakmışız hizmet anlamında hepimiz buraya toplanmışız. Onun için burada kimse partizanlık yapmasın. Bu yerel seçim, genel seçim değil. Yoncalı’mızın, Yeni Mahalle’mizin, Saray’ımızın ve köylerimizin kurtuluşu bugün burada başlayacak inşallah. Ben sizin içinizden biriyim. 30 yıldır burada yaşıyorum. Her zaman söylüyorum. Ben ayakkabı boyacısıysam en iyi ayakkabı boyacısı olmanın mücadelesini veririm. Kapalı olmak üzere olan bir kulübü almışız bugün bir mahalleyiz. İlçeler gibi Süper amatörde oynatıyoruz. Buna dayanarak kendimi bildiğim için beni bilen dostlarım için şunu söylüyorum. Allah nasip ederse ekibimizle başkanımızla beraber orada olursak sakın kimsenin aklından şu geçmesin. Bunlar oraya gider de verdikleri sözleri unuturlar diye düşünmeyin. Önce başkanımı eleştirecek olan insan benim söylenenler yapılmadığı takdirde. Hiç kimsenin bundan şüphesi olmasın. Ama şunu bilin ki bizim başkanımız ve yönetimimizde bunu yapacak beyin de var, güçte var cesarette var. Herkes burada beni tanır. Bu vatanı, bu bayrağı, bu milleti ben çok seviyorum. Hiç kimse bu konuyu başka yere götürmesin.
“BİZ SÖZ VERİRSEK ONU YERİNE GETİRİRİZ”
Dün Yeni Mahalle’de gezerken gördüm bir vatandaş araba tekerinden salıncak yapmış. Kum koymuş çocuklar orada eğleniyor. Dedim yok mu burada çocuk parkı falan. Yok, dedi. Bir tane park yapacak yeteneği olmayan insanlar bugün gelmiş oy istiyorlar. Ben aynı durumda olursam kimsenin kapısına gidip oy isteyemem. Buradaki halk ne diyor bize. Bizim burada 3 tane meclis üyesi adayımız var. Bizim işimiz gücümüz var. Biz sizi destekledik, gidin orada Yoncalı’nın haklarını hukuklarını savunun diye bizi oraya yollamışlar. Bizlerin sizin hak ve hukuklarını savunacağınızdan şüpheniz olmasın. Kendi şahsıma bunu söylüyorum. Eğer ki biz oraya gidip insanlığa hizmetimiz olmayacaksa yaradan bize orayı nasip etmesin. Ama hiçbir şey yapmayıp ta oraya gidip orada sandalyeleri meşgul edecek arkadaşlara da Allah nasip etmesin diyorum. Bizi unuttular beni spor kulübü başkanı olarak herkes tanır. Ben her zaman Yoncalı’mın sorunlarını, sıkıntılarını dile getirdim. Allah nasip ederse can verdiği sürece, nefes aldığımız sürece bunun mücadelesini vereceğiz. Çünkü biz şu düşünceyle yaşıyoruz bir saniye sonra ne olacağını bilmediğin dünyada fırıldak olmak bizim kitabımızda yok. Biz bir söz verirsek onu yerine getiririz. Bundan da kimsenin şüphesi olmasın. Artık söz sizin Yoncalı’yı unutanlardan 31 Mart’ta hep beraber hesap soracağız.”