10 Kasım Atatürk’ü anma etkinlik programını her yıl olduğu gibi dolu dolu geçiren Özel 2015 Saray Anadolu Lisesi, bu yıl etkinliklere daha farklı bir boyut kazandırarak anma etkinlik programına ”10 Kasım Selanik – Atatürk’ün Doğduğu Ev” gezisini ekledi.

ÖZEL LİSE ULU ÖNDER ATATÜRK’Ü DOPDOLU BİR TÖRENLE ANDI
10 Kasım sabahı okul bahçesinde tertip edilen törende; matematik öğretmeni Erkan Kanat konuşma gerçekleştirdi. Matematik öğretmeni Musa Mehmet Tecirli şiir okudu, edebiyat öğretmeni Mert Yılmaz tarafından hazırlanan oratoryo sahnelendi. Tarih öğretmeni Bilal Yılmaz tarafından öğrencilere ”Gençliğin Ata’ya Cevabı” okutuldu ve eğitim danışmanı Alkan Durmaz tarafından hazırlanan koro türküler seslendirdi.  ÖSAL öğrencileri 10 Kasım sabahı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘ü dopdolu bir törenle andılar.
ATA’NIN DOĞDUĞU EVİ ZİYARET ETTİLER
Anma töreninin okulda öğrenci – öğretmen tam katılım ile gerçekleştirilmesinin ardından,  uzun bir süredir hazırlığını yaptıkları ”Selanik Ata’nın Evine Ziyaret” adını verdikleri gezi programları doğrultusunda görevli öğretmen ve öğrencilerle birlikte 10 Kasım cuma günü Saray’dan yola çıktılar.  Okulun sosyal medya üzerinden de duyurusunu yaptığı bu gezi programının hedefinde Atatürk’ün doğduğu ve çocukluğunun geçtiği Selanik ile Osmanlı Devleti döneminden derin izler barındıran Yunanistan ve Bulgaristan’ ın önemli bölgeleri de bu gezi kapsamına dahil edildi.
GEZİDEN İZLENİMLER TÜM OKUL ÖĞRENCİLERİYLE PAYLAŞILACAK
Okul yönetiminden edindiğimiz bilgiye göre 3 gün süren gezi programı kapsamında ilçemize dönüş yapan öğrenciler ve öğretmenler pazartesi gününden itibaren derslerine devam ediyorlar. Gezide yer alan öğrenciler gezip gördükleri yerleri, izlenimlerini, duygularını ve yaşadıkları tecrübeleri pano çalışması, foto-video çalışması ve farklı okul içi etkinliklerle tüm okul öğrencileri ile paylaşacaklar. Bu sayede geziye katılamayan öğrenci arkadaşlarının da katılanların izlenimlerinden faydalanmalarına olanak sağlayacaklar.