Gerçekleştirdiği projelerle toplum yararına çalışmalar üreten yeni fikir ve projeleriyle sosyal sorumluluk anlamında örnek teşkil eden Özel 2015 Saray Anadolu Lisesi ülke çapında ses getiren bir çalışmaya imza attı. Gerçekleştirdiği proje ile ilçe sakinlerini duygulandıran ve beğenilerini toplayan öğrenciler, yayınladıkları videolar ile tüyleri diken diken ederek ülke genelinde dikkatleri topladı ve Afrin’e düzenlenen Zeytindalı harekatında askere en anlamlı desteklerden birini yolladı.

Gerçekleştirdiği projelerle toplum yararına çalışmalar üreten yeni fikir ve projeleriyle sosyal sorumluluk anlamında örnek teşkil eden Özel 2015 Saray Anadolu Lisesi ülke çapında ses getiren bir çalışmaya imza attı. Gerçekleştirdikleri projeyle ilçe sakinlerini duygulandıran ve beğenilerini toplayan öğrenciler, yayınladıkları videolar ile tüyleri diken diken ederek ülke genelinde dikkatleri topladı.
TSK MEHMETÇİK VAKFI’NA 5300 TL BAĞIŞ
Afrin’e düzenlenen Zeytin dalı operasyonu kapsamında terörle mücadele eden Mehmetçiğimize destek olmak amacıyla ikinci dönemin başında başlattıkları projeyi hayata geçiren okulun öğrenci ve öğretmenleri yaptıkları proje ile ulusal haber kanallarında sesini duyurdu. Öğrencilerin sınıfta oluşturdukları kumbara birikimleriyle 5300₺’yi TSK Mehmetçik Vakfı’na bağışlamasının ardından her sınıftan öğrenciler askerimize moral veren mektuplar yazdı. Öğrenciler tarafından yazılan bu mektuplardan bazıları seslendirilerek video kayıdı yapıldı. Ayrıca bir oratoryo ve komando andını söyledikleri bir video hazırlayan öğrenciler video çekimleri sırasında komando andı ile ilçeyi inletti.
VİDEOLAR ULUSAL TV KANALLARINDA
Hazırladıkları bu videoları toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla sosyal medya üzerinden paylaşan öğrenciler ayrıca sosyal medyayı doğru ve etkili kullanmaları açısından beğeniyle karşılandı. Hazırladıkları videolar ilgi ile izlenerek paylaşıldı. Ulusal haber kanalları tarafından yayınlandı.
“ÖĞRENCİLERİMİZLE GURUR DUYUYORUZ”
Bu anlamlı proje ile ilgili açıklama yapan okul yönetimi “İyi Eğitim, İyi İnsan “ felsefesiyle çıktığımız bu yolda, öğrencilerimiz bugün öğretmenlerinin desteğini alarak yürüttükleri bu özel proje ile bizlerin de gurur kaynağı oldular. Mehmetçik Vakfı’na yaptıkları bağış ve hazırladıkları videolar ile ülkemiz genelinde yankı uyandıran bir projeye imza atmış olmaları bizim göğsümüzü kabartan, verdiğimiz emeklerin meyvelerini topladığımızı gösteren ve bu anlamda bizleri duygulandıran bir gelişmedir. Milli ve manevi değerlere bağlılık, vatan ve millet sevgisi ile donattığımız öğrencilerimizin farkındalık oluşturmak amacıyla ortaya koyduğu bu örnek proje emeklerimizin zaman içinde karşılığını bulduğunu bizlere gösteren önemli bir adım da olmuştur. Bu çalışmayı hazırlayan ve emeği geçen tüm öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkürlerimizi sunarız.” sözlerine yer verdi.