Özel 2015 Saray Anadolu Lisesi 11.sınıf sayısal bölümü öğrencileri kimya öğretmenleri Gülcan Metin önderliğinde Namık Kemal Üniversitesi’ni ziyaret ettiler.

ÖZEL LİSE’DEN NKÜ’YE ZİYARET
Özel 2015 Saray Anadolu Lisesi 11.sınıf sayısal bölümü öğrencileri kimya öğretmenleri Gülcan Metin önderliğinde Namık Kemal Üniversitesi’ni ziyaret ettiler. Üniversitenin halkla ilişkiler biriminin rehberlik ettiği gezide Tıp Fakültesi, Veterinerlik Fakültesi, Gıda Mühendisliği, Mimarlık-Peyzaj Mimarlığı, Güzel Sanatlar fakültesi, Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu, üniversite merkezi araştırma laboratuvarları ve merkez kütüphane ziyaret edilerek buradaki öğretim görevlileri tarafından bölümlerin içerik ve dersleri, mesleki anlamda çalışma alanları hakkında bilgi verildi.
BÖLÜM İÇERİKLERİ VE DERSLERİ HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ
Üniversiteye hazırlık aşamasındaki 11.sınıf öğrencilerine tercihlerinde yardımcı olabilmek ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’ni daha iyi tanımalarını sağlayabilmek amacıyla gerçekleştirilen gezi programında öğrenciler, bölümler, ders içerikleri ve mezuniyet sonrası iş imkânlarının yanı sıra sosyal, sportif, kültürel, eğitim-öğretim, yurt ve yemek konuları ile ilgili de bilgi aldılar.  Öğrenciler yapılan çalışma ve analizleri hem yakından görme imkanı elde ettiler hem de amfide bölüm derslerinin işleyişini gözlemlediler. Bu saye de üniversite ortamını daha yakından tanıyıp, meslekler hakkında daha açıklayıcı bilgiler elde ettiler. Namık Kemal Üniversitesi’nin de yeniliklere açık bilimsel çalışmalarda öncü akademisyenlerle eğitim yaptığını deneyimlediler.