Özel 2015 Saray Anadolu Lisesi her yıl olduğu gibi bu yıl da bir okul geleneği haline dönüşen 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Töreni’ni gerçekleştirdi.

Özel 2015 Saray Anadolu Lisesi her yıl olduğu gibi bu yıl da bir okul geleneği haline dönüşen 18 Mart Çanakkale Şehitleri’ni Anma Töreni’ni gerçekleştirdi. Programa Saray İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Emrah Kaya, Saray İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Uçak da katılım gösterdi. Velilerin ve öğrencilerin katılım gösterdiği programda birçok öğrenci farklı görevler aldı ve yaklaşık bir buçuk saate yakın süren bir tören ortaya koyuldu.
ŞEHİTLER İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU
Sunuculuğunu okulun Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenleri Merve Kahraman ve C. Mert Yılmaz ‘ın üstlendiği programda saygı duruşu ve İstiklal Marş’ının okunmasının ardından Küçük Yoncalı İmamı Sedat Aydın Kuran-ı Kerim tilaveti seslendirdi.
BİRLİK VE BERABERLİĞİN ÖNEMİNE VURGU YAPILDI
Günün anlam ve önemine binaen konuşmayı gerçekleştiren okulun Eğitim Danışmanı ve Tarih Öğretmeni Alkan Durmaz Çanakkale ile ilgili kendi kaleme aldığı şiiri seslendirdikten sonra konuşmasına geçti. Birlik ve beraberliğin, kardeş kalmayı başarabilmenin önemine vurgu yapan Durmaz dünya tarihine geçmiş bu emsalsiz savaşın taşıdığı Çanakkale Ruhu’nun gençliğe anlatılmasının önemini bildiklerini ve bu programların her yıl bir okul geleneği olarak devam etmesi için çabalayacaklarına söz verdiklerini belirtti.
İSTİKLAL MARŞI ORATORYOSU BÜYÜK ALKIŞ ALDI
Konuşmanın ardından okulun Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni C. Mert Yılmaz tarafından hazırlanan oratoryo sahnelendi. İstiklal Marşı Oratoryosu seyircilerden yoğun alkış aldı.
ÖYKÜ ÖKÇÜN’DEN OKUL ARKADAŞINA ANLAMLI JEST
İlçe geneli yarışmada birincilik elde eden Öykü Ökçün sahneye davet edilip alkışlandı. Çanakkale Şehitlerine adlı şiiri Melis İşcan adlı öğrenci okudu. Gelecek yıl adına arkadaşına destek olan Öykü Ökçün bir jest yaparak kendi okuyacağı şiirini arkadaşının okumasını sağladı ve bu durum veliler tarafından büyük bir beğeni toplayarak tebrikler aldı.
KORO VE TİYATRO VELİLERE DUYGUSAL ANLAR YAŞATTI
İlçemizin tanınmış müzisyeni Salih Demirci tarafından çalıştırılan ve hazırlanan ÖSAL KOROSU öğrencileri dinleyicilere duygusal anlar yaşattı. Çanakkale Türküleri’ni seslendiren öğrenciler koro ve solo olarak sahne aldı, kendilerine Salih Demirci bir müzisyen arkadaşıyla birlikte eşlik etti. Ardından okulun Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Gizem Tokat tarafından hazırlanan tiyatro gösterisi sahnelendi. Önce “Kınalı Hasan” ardından “Seyit Onbaşı” piyeslerini sahneleyen öğrenciler izleyenleri oldukça etkiledi, seyirciler gözyaşlarını tutamadı. Tören yoğun bir alkış eşliğinde sona erdi.