Kurulduğu günden bu yana gerçekleştirdiği uygulamalar ile Saray’da eğitime farklı bir bakış açısı kazandıran Özel 2015 Saray Anadolu Lisesi, 2017-2018 eğitim-öğretim yılı çalışmaları kapsamında ev ziyaretlerini başlattı.

VELİLERDEN POZİTİF DÖNÜTLER ALINDI
Özel 2015 Saray Anadolu Lisesi okul yönetimi kuruluşunu gerçekleştirdikleri ilk yıl başlattıkları ev ziyaretleri uygulaması ile Saray’daki velilerden pozitif dönütler alan ve ses getiren bir uygulama haline gelen ev ziyaretlerini her yıl belli tarihler aralığında ve her öğrencisine yönelik yapma yönünde karar aldı. Konu ile alakalı sosyal medya üzerinden bir duyuru yayınlayan okul yönetimi 2017-2018 ev ziyaretleri sürecinin başlattıklarını velileri ile paylaştı.  
“ÖĞRENCİNİN DURUMUNU AİLE ORTAMINDA GÖRÜŞÜYORUZ”
Görüşlerine başvurduğumuz okulun eğitim danışmanı Alkan Durmaz, “İlk yılda başlattığımız uygulamayı bir kaç öğrenciden genele yaydık ve bu uygulama sayesinde çok olumlu dönütler aldık. Bizler ÖSAL’ın öğretmenleri olarak mümkün olabildiğince tüm velilerimizi evlerinde ziyaret ederek onlarla aile ortamında sohbet ederek öğrencinin durumunu konuşmayı, öğrencinin sorunlarının aşımında sıcak ve samimi bir ortamda ortak kararlar almayı, konuşulan konular itibariyle okul – aile işbirliğini güçlendirmeyi başardık ve bu anlamda bu uygulama bize gerçekten büyük ve önemli bir katkı sağlamıştır. Öğrencimizin not – devam durumlarından, ders içi tutum ve davranışlarından, arkadaşlarıyla ilişkilerinden, günlük çalışmalarının takibinden, ödev kontrollerinden, ailenin okuldan ve okulun aileden beklentilerinden bahsedilen görüşmeler sonucunda birçok öğrencimizde olumlu ivme kat etmeye başlanıldığını, gerçekten de birçok konuda gelişimin pozitif yön kazanmaya başladığını gördük. Velilerimiz ile samimiyetimizi arttıran bu uygulama, öğrencilerimize de ev ortamında yapılması gerekenlerle alakalı daha samimi açıklamalarda bulunmamızı sağlıyor ve bu sayede öğrencinin değişimine de olumlu yansımaları oluyor. Bu bakımdan ev ziyaretleri uygulamamızın ilerleyen yıllardaki süreçte de devamlılığını hedefliyoruz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.