Özel 2015 Saray Anadolu Lisesi kadınlar gününü anlamlı bir program düzenleyerek kutladı. Özel 2015 Saray Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği öncülüğünde organize edilen yemekli ve müzikli kutlama programı Onur Restaurant Koru’da gerçekleştirildi. 5 Mart Salı akşamı düzenlenen programda okul velileri ve veli yakınları bir araya gelerek eğlendi.

KADINLAR GÜNÜNÜN ÖNEMİNE VURGU YAPILDI
Sadece kadınlara özel düzenlenen program 1 dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törenin sunuculuğu okulun öğretmenleri Merve Kahraman  ve Yağmur Uysal gerçekleştirdi. Açılış konuşmasını gerçekleştiren okulun öğretmenlerinden Gülcan Metin sözlerine duygusal bir şiir ile başlayarak kadının toplumdaki yeri ve öneminden bahsetti. Kadınlar gününün asıl önemine vurgu yaptı.  Okul Aile Birliği adına konuşma gerçekleştiren Neslihan Altıparmak okulun bir velisi olarak kendilerini okulun bir parçası olarak gördüklerini ve okulun kadına, anneye, yardımlaşmaya, iyiliğe, dayanışmaya verdiği önemi vurguladı. Sunuculardan Merve Kahraman’ın kadınlar adına kaleme aldığı şiiri seslendirmesi davetliler tarafından uzun süre alkışlandı.
KORO BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
Konuşmaların ve yemek ikramlarının ardından okulun müzik korosu sahneye davet edildi.  İlçemizin yurt genelinde tanınmış sanatçılarından Salih Demirci’nin eğitim verdiği Ösal Korusu ”Kadınlar Günü” temalı oluşturdukları programda birbirinden seçkin eserleri seslendirdi. Koronun enerjisi, samimiyeti ve güçlü bir şekilde seslendirdiği ”Kadın Şarkıları” dinleyiciler tarafından yoğun beğeni topladı. Programın son şarkısında Zübeyde Hanımın resmini açan koro öğrencileri davetliler tarafından uzun süre alkışlandı ve söyledikleri şarkılar büyük beğeni topladı.
SALİH DEMİRCİ VE EMİNE ÖZATA DEMİRCİ COŞTURDU
Koronun şarkılarını seslendirmesinin ardından orkestrası ile birlikte sahnede yerini alan ünlü sanatçı Salih Demirci seslendirdiği duygusal şarkılarla dinleyicileri mest etti, özenle seçtiği hareketli şarkılarla davetlileri adeta coşturdu. Salih Demirci sahneyi bir süre sonra eşi Emine Özata Demirci’ ye bıraktı. Yakın zamanda albümü yayınlanan Emine Özata Demirci seslendirdiği tempolu şarkılarla davetlilere eğlence dolu dakikalar yaşattı.
DEMİRCİ ÇİFTİ TEŞEKKÜRLERİNİ İLETTİ
Burada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu Saray’ın gelini olarak artık bir Saray’lı olduğunu ve bununla övündüğünü dile getiren Emine Özata Demirci yoğun çalışmaların ardından çok başarılı bir program gerçekleştiren ÖSAL okul korusu öğrencilerini tebrik etti. Programın kapanışında tekrar 8 Mart Kadınlar Günü’nü kutlayan Demirci çifti, programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini ilettiler. Demirci çifti ve orkestraları dinleyiciler tarafından uzun süre alkışlandı.