İyi Parti Saray Belediye Başkan Adayı Ali Özen yerel seçim çalışmaları kapsamında mahalle ziyaretlerine devam ediyor. Dün akşam Ayaspaşa Mahallesi’nde vatandaşlarla buluşan Ali Özen diğer adayları eleştiri yağmuruna tuttu. İsim vermeden Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Özkan Yaman’ı eleştiren Özen, “4 yıl ilçe başkanlığı yapıp ta bu Saray’a çivi çakmamış insanlar bugün Saray’a talip oluyor hizmet etmeye”ifadelerini kullandı. CHP Saray Belediye Başkan Adayı Özgen Erkiş’i de eleştiren Özen, “Sizlere soruyorum arkadaşlar 35 yıldır kendine iş bulamayan kardeşim benim oğluma, senin çocuğuna, sana nasıl iş bulacak? Lütfen, biriniz çıkın bana söyleyin. Ya bunlar bizim aklımızla oynuyor, ya da bunlar bizimle dalga geçiyor” diye konuştu.

İyi Parti Saray Belediye Başkan Adayı Ali Özen yerel seçim çalışmaları kapsamında mahalle ziyaretlerine devam ediyor. Özen, dün akşam İyi Parti İl Başkanı Sertaç Alkaya, İyi Parti Saray İlçe Başkanı Rahim Buluş, İyi Parti Belediye Meclis Üyesi Adayları ve partilileriyle birlikte Ayaspaşa Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu. İyi Parti Saray İlçe Başkanı Rahim Buluş sırasıyla Belediye Meclis üyesi adaylarını tanıttı.
“ALİ ÖZEN İSMİ GİBİ SARAY’A ÖZEN GÖSTERECEK”
İyi Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, “ Bu bir yerel seçim. Bu mahallede bulunan, bu kahvehanede bulunan hemşerilerim geçmiş dönemlerde Ak Parti’ye de oy vermiş olabilir Cumhuriyet Halk Partisi’ne de vermiş olabilir Milliyetçi Hareket Partisi’ne de vermiş olabilir. Bizler yeni kurulan bir partiyiz. 16 ayda iki tane seçime girdik. Saray sevdalısı olan İl Başkanı kardeşinizim. Fakat Saray’da şunu görüyorum. Saray tarih olarak baktığımız zaman Trakya’nın en eski kültürüne sahip bir ilçemizdir. Fakat son zamanlarda Saray değil, tamamen bir köy gibi. Saray halkı olarak Tekirdağlı olarak biz bunu hak etmiyoruz. Özenle yönetilen bir belediye anlayışı olmamış burada bugüne kadar. Ama hala da sahalara çıkıp biz bunu yapmak, şunu yapmak istiyoruz diyen insanlar var. Özen gösterilmeyen bir Saray’a ben kendim adına taahhüt veriyorum. İsmi gibi Ali Özen başkan Saray’a özen gösterecektir. Sizlerden kendisine bir şans vermenizi istiyorum. Zaten, kendisi Saray için geçmiş dönemlerde oda başkanlığında yapacaklarını yaptı. Yaptıkları, yapacaklarının teminatıdır”dedi.
“HİÇBİR ZAMAN KİMSENİN ADAMI OLMADIM”
 Kendini tanıtarak konuşmasına başlayan İyi Parti Saray Belediye Başkan Adayı Ali Özen şunları ifade etti:
“Saray Esnaf Odası’nı ve Esnaf ve Sanatkârlar ve Kredi Kefalet Kooperatifi’ni de sıfırdan alıp 10 yıl gibi bir süreçte Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifini Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, İstanbul’un birkaç ilçesi ve Çanakkale içinde 1.sıraya çıkartarak Belediyenin 35 milyonluk bütçesi varken bu kooperatifi 55 milyon bütçeye ulaştıran kardeşinizim. Tabi bunu sadece Ali Özen olarak yapmadım. Yönetim kurulu arkadaşlarım ve Saray halkının destekleriyle yaptık bu işi. Esnaf Odası’nda Tekirdağ’ın içinde 34 oda içinde yine bir numaradır Esnaf ve Sanatkârlar Odası. Biz bunu başarırken çalıştık, çabaladık. Esnaf olanlar bilir Tekirdağ’a gittiği zaman ben Saray’dan esnaf sanatkârım dediği zaman ilk önce işi olan esnaflarından biriyiz. Tekirdağ’a gittiği zaman esnaf pek çok saygı gören kişilerdir Saraylılar. Biz de bunun için yıllardır Tekirdağ genelinde iktidarlaştırılmış hiçbir şekilde Saray olarak takdir görmeyen, Tekirdağ tarafından üvey evlat muamelesi gören Saray vatandaşı olarak bu kaybedilmiş itibarı kazanmak için ben ve arkadaşlarım aday olduk. Bu süreçte eleştiriler aldık. Beni tanıyan tanır. 54 yaşındayım hiçbir zaman kimsenin adamı olmadım. Kendi hür iradem ve dostlarımın desteğiyle aday oldum ve siyasi hayatımda kimileri gibi her seçimde partilere gidip beni aday gösterin demedim. Siyasi adaylığımın sadece ve sadece İyi Parti’de başlayıp Allah nasip ederse burada noktalayacağıma sizlerin huzurunda söz veriyorum.
“4 YIL İLÇE BAŞKANLIĞI YAPIP TA SARAY’A ÇİVİ ÇAKMAMIŞ İNSANLAR HİZMETE TALİP OLUYOR”
Saray’da sorunlar var bunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Ne yolu yol, ne suyu su. Bu Saray’da 77 yılında 3 tane sinema vardı. Bugün yok. Yıktılar. Bu Saray’da mezbaha vardı insanların hayvanını götürüp kestiği Çorlu’ya Çerkezköy’e değil. Yıktılar. Bu Saray’da emeği geçen herkese kim yaptıysa kültür sarayımız vardı yıktılar. Soğuk hava depolarımız vardı yıktılar. 10 senedir yıka yıka, sata sata bu Saray’ı bu hale getirdiler. Biz de bunun için aday olalım dedik. Diğer adaylara baktığımızda da 4 yıl burada ilçe başkanlığı yaptı bir tane çivisini göstersinler. 4 yıl ilçe başkanlığı yapıp ta bu Saray’a çivi çakmamış insanlar bugün Saray’a talip oluyor hizmet etmeye. Onun için bizler şunu söylüyoruz kaybedilmiş itibarı bu insanlara Saray’a kazandırmak, Saray’ın vizyonunu geliştirmek için bir insanın yüzü neyse bir ilçenin de yüzü giriş ve meydanlarıdır. İlk yapacağımız iş Saray’a girdiği zaman insanlar oh be Saray’a geldik dedirteceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Sadece giriş çıkış değil bir sürü sorunlar var. İşte mezbahadır, kültür sarayıdır, yoldur. 7 yıldır Türkiye Cumhuriyeti’nde bir tane ilçe altyapısı suyu bitmedi diye belgeleyen arkadaşım varsa valllahi de billahi de aday olmayacağım, çekileceğim adaylıktan. 7 yıl arkadaşlar 7 yıl. 7 yıldır insanları kışın çamurda, yazın tozda nefes aldırmaya utanmıyorlar. Ben her yerde söylüyorum muhtar dahi olacaksan insanda iki şey lazım. Bir Allah korkusu, iki cesaret. Bunlarda ne Allah korkusu var ne cesaret var.
“BURADA YAŞAYAN İNSANLARI DİNLEYECEĞİZ”
Saray’a yakışır, insanları mutlu bir şekilde akşam yürüyeceği alanlar, çocuk parklarımız. Koskoca Ayaspaşa’da bir tane düzgün bir park gösterir misiniz arkadaşlar. İnsan eşini dostunu alıp şöyle gidip oturup sohbet edeceği, bir tek çekirdek çıtlatacağı bir yer söyleyin bana. Eğer söylediklerim yanlışsa eksikse lütfen bana sen yalan söylüyorsun, eksiksin deyin bana. Ben bunu da kabul edeceğim. Eğer eksiksem de özür de dileyeceğim. Ama yok. Bizler bunu yapacağız. Geleceğiz bu insanların talepleri nelerdir diye soracağız. İlk önce burada yaşayan insanları dinleyeceğiz. Mahallede, kahvehanede dinleyeceğiz, evine gideceğiz. Biz bu insanları dinleyerek onların istek ve arzuları neticesinde işlemlerimize devam edeceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.
“HERKESİ HER YERDE VE HER ZAMAN KUCAKLAYACAĞIMA ŞEREF VE NAMUS SÖZÜ VERİYORUM”
Sizlere soruyorum arkadaşlar 35 yıldır kendine iş bulamayan kardeşim benim oğluma, senin çocuğuna, sana nasıl iş bulacak? Lütfen, biriniz çıkın bana söyleyin. Ya bunlar bizim aklımızla oynuyor, ya da bunlar bizimle dalga geçiyor. Bunun başka bir açıklaması yok. Hayat boyu mücadelemle geçti, yaptıklarım ortada. Yapabildiklerimizin, yapacaklarımızın sözünü vereceğiz. Her ne kesimde her ne siyasi düşüncede olurda olsun biz onlara insan muamelesi, arkadaş dost muamelesi yaparak her zaman kucakladık. 1 Nisan’dan sonra Allah’ın izni sizlerin takdiriyle herkesi her yerde ve her zaman kucaklayacağıma şeref ve namus sözü veriyorum.”
“1 NİSAN’DAN İTİBAREN BU İŞİ HALKIMIZIN YARARINA YÖNLENDİRECEĞİM”
Konuşmasının sonunda vatandaşların sorularını cevaplayan Ali Özen Hattuşa ile ilgili soruya şöyle cevap verdi:
Şu an bu şirketin Saray’a hiçbir yardımı yok. Yemek işini Çerkezköy’den bir firmaya taşımacılığı da Lüleburgaz’dan bir firmaya yaptırıyor. Ancak 1 Nisan’dan itibaren belediye yönetimini devr aldığımızda bu işi de halkımızın yararına yönlendireceğim “