İyi Parti Saray Belediye Başkan Adayı Ali Özen dün akşam Çukuryurt Mahallesi’nde seçim çalışması yaptı. Çukuryurtluların yoğun ilgi gösterdiği seçim çalışmasında Özen’in hedefinde yine CHP Saray Belediye Başkan Adayı Özgen Erkiş vardı. İsim vermeden Erkiş’i eleştiren Özen, “Tahsilini devlet bursuyla tamamlayan CHP adayı bu yaşa kadar daha devlete olan borçlarını ödeyemedi. Sen önce kendine bir iş bul, devlete olan borçlarını öde, gel ondan sonra benim çocuklarımı sorgula” dedi.

İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ali Özen Çukuryurt Mahallesinde yoğun bir ilgiyle karşılandı.
“PARALARI ÇARÇUR ETTİLER”
Soğuk havaya karşın kendisini dinleyen vatandaşlara hitap eden Ali Özen, tam karşısında bulunan basit malzemelerden yapılmış durağı örnek göstererek, “Vatandaşını bu soğuklarda orada beklemeye mahkum eden belediyeyi kınıyorum. Bizim projemizde var. Yaz mevsiminde serin, kış mevsiminde sıcak bir ortam sağlayan klimalı durak projesini hayata geçirerek, mağdur edilmenize son vereceğiz. Yıllardır Saray’da hüküm süren ve birçok konuda hizmet eksikleri olan partinin belediye yönetimi bu gibi faydalı yerlere para harcamak yerine her yıl çeşitli ülkelerden getirdikleri yabancılar ile adına da festival dedikleri organizasyonlarda paraları çarçur ettiler. 31 Mart seçimlerinden sonra göreve geldiğimizde bütün mahalleri ziyaret edip sizlerin taleplerini dinleyeceğiz. Sizlerin tüm taleplerinizi sırasıyla hayata geçireceğime namus ve şeref sözü veriyorum” dedi.
“HERKES İŞİNİ YAPACAK!”
Diğer adayların eleştirilerine de yanıt veren Özen, “İYİ Parti’nin Meclis Üyesi adayları arasında  mimar, mühendis gibi adayların olmadığını dile getirerek, bizi karalamaya çalışıyorlar. Madem bu özellikteki meclis üyeleri bu işleri yapacaksa belediyelerin mimar ve mühendislik pozisyonlarında çalışan kişiler ne iş yapacak? Yahu encümenin belediyenin mimarlık ve mühendislik gibi yerlerde ne işi var? Belediye başkanı belediye başkanlığını, encümen encümenliğini, mimar mimarlığını, mühendis mühendisliğini yapacak” şeklinde konuştu.

“SEN ÖNCE KENDİNE BİR İŞ BUL”
Çocuklarının mevcut işlerini eleştiren CHP adayının bu güne kadar bir başarısı olmadığını ve başarılı olan kişileri kıskandığını da ifade eden Özen, “Türkiye 32. olmasıyla övünüyor fakat bu güne kadar ne kendisine ne Saray’a ve ne de herhangi bir mahallede yaşayan bir vatandaşımıza faydası olmamıştır. Tahsilini devlet bursuyla tamamlayan bu kişi, bu yaşa kadar daha devlete olan borçlarını ödeyemedi. Sen önce kendine bir iş bul, devlete olan borçlarını öde gel ondan sonra benim çocuklarımı sorgula. Bir diğer adayda bundan önce dört yıl iktidar partisinde ilçe başkanlığı yaptı. Bu sürede Çukuryurt Mahallesi için, Saray için ne yaptı? Hiçbir şey. Bu zamana kadar hiçbir faydalı bir iş yapamayan adam çıkmış belediye başkanı olacağım diyor. Çok açık ki bu seçimlerin birincisi de belli, ikincisi de belli, üçüncüsü de belli. Ben ve ekibim diğer aday ve ekiplerinden farklı. Çünkü biz hiç bir çıkar ve menfaat gözetmeden bu işe soyunduk ve görevi adam gibi yapacağımıza söz veriyorum.”