İYİ Parti Saray Belediye Başkan Adayı Ali Özen dün akşam Yeni Mahalle’de seçim çalışması yaptı. Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban’ı ve CHP Saray Belediye Başkan Adayı Özgen Erkiş ağır sözlerle eleştiren Ali Özen, “Diyor ki ben Türkiye 32.’siyim. Ben oyum, ben buyum. Ben de diyorum ki şu Saray’a çaktığın bir tane çiviyi göster bana. Ben 47 yaşıma kadar bu Saray’da bunu yaptım. Siyaset bilimcisiyim diyor. 47 yaşına gelmiş bir adamın siyasi bir kazanımı, siyasi bir tecrübesi olmaz mı? Neyi yönettin siyasi olarak. Eğitimciyim diyor. 15 yıl önce Saray’da ilk dershaneyi açtın. Bütün öğrencilerden velilerden topladınız. Sınavlara 2 ay kala vurdu kilidi gitti. Avukatım diyor, getirsin avukatlık belgesini yarın adaylıktan çekilmezsem şerefsizim. Bunlar daha gelmeden bu insanları kandırıyorlar. Bir tane daha yalancı bulmuş yanına. Yalancı diyor ki ben Özgen kardeşimle 25-30 yıl yan yana mücadele ettim diyor. 10 senedir yalan söyledi, 10 sene bu insanları aldattı. Onları Allah’a havale ediyorum” açıklamasında bulundu.

Yerel seçimlere sayılı günler kala İyi Parti Saray Belediye Başkan Adayı Ali Özen rakiplerine sert bir dille yüklendi.
“İMAR PLANINI KORKUDAN ASKIYA ÇIKARAMIYORLAR”
Dün akşam kalabalık bir toplam ile Yeni Mahalle’de seçim çalışması yapan Ali Özen, şu açıklamalarda bulundu:
“ Saray itibarsızlaştırıldı. Saray’ın eski itibarını kazanabilmesi için bir vizyon şart. Olmazsa olmaz nasıl yüzümüz bizim aynamızsa bir ilçenin de aynası girişleri, çıkışları, meydanları ve otogarıdır. İşte biz bunu yapacağız. Bence bugün Saray’ın en büyük sorunlarından birisi imardır. Yüzde 60’lar yüzden 40’a yüzde 40’lar yüzde 30’a düştü. 5 katlar 4’e, 4 katlar 3’e düştü. Korkudan askıya çıkaramıyorlar. Seçimden sonra herkes öğrenecek. Ben de şu sözü veriyorum. Bir insanın kazanılmış hakkını bizde onlardan söke söke geri alacağız. Bundan da hiç kimsenin şüphesin olmasın.
“PAZAR YERİNİ YAPAMAZSAM ADAMIM DİYE SARAY’DA GEZMEM”
Kapalı Pazar yeri 10 yılda en az pazarcılar kadar ben de bıktım. Her sene öyle yapacağız, böyle yapacağız. Var mı bir gelişme, yok. Projelerimizin ikincisi, yapacağız. Diğer ilçelerde bırak vatandaşları, pazarcıları hayvanlara bile kapalı alan yapılıyor. Kapalı Pazar yeri. Biz burada vergisini ödeyen, düzgün çalışan dürüst insanlarımıza bir Kapalı Pazar yeri yapamadık. Ama onlar hayatında çalışmamış insanlar. Pazarcının sabahın kırağısında nasıl çadırını kurduğunu görsünler. Nasıl yağmur, rüzgar altında olduğunu neler çektiğini bir gün bir tanesi tüm adaylar dahil buna ve mevcutta dahil. Bir tanesi bilmez. Bu abiniz ticaret hayatına başlarken ilk önce pazarcılıkla başladı. Ben 78 yılında Çarşamba Saray, Perşembe Çerkezköy ve Cuma günleri Çorlu’da traktörle pazarcılık yaptım. Bu şartlarda çile çeken, hayatını idame ettiren tüm arkadaşlarımın halinden de oraya gelen vatandaşın halinden de anlarım.  Olmazsa olmaz ikinci projemiz. Bir yıl içerisinde bu Saray’a yakışır, çağın gereklerine uygun modern pazarlardan yapacağız. Çizdirdik, bunları birileri gibi hikayeden çizdirmedik. Gerçekten olacak şeyi çizdirdik. Eğer yerine getirmezsek adam diye bu Saray’da gezmeyeceğiz. Bunun sözünü veriyorum.

“SARAY’A ÇAKTIĞIN BİR ÇİVİYİ GÖSTER BANA”
Geçen hafta canlı yayında 30 yıllık yerel iktidarın adayı çıkmış bir tane projesi yok elinde. Diyor ki ben Türkiye 32.’siyim. Ben oyum, ben buyum. Ben de diyorum ki şu Saray’a çaktığın bir tane çiviyi göster bana. Ben 47 yaşıma kadar bu Saray’da bunu yaptım. Siyaset bilimcisiyim diyor. 47 yaşına gelmiş bir adamın siyasi bir kazanımı, siyasi bir tecrübesi olmaz mı? Neyi yönettin siyasi olarak. Eğitimciyim diyor. 15 yıl önce Saray’da ilk dershaneyi açtın. Bütün öğrencilerden velilerden topladınız. Sınavlara 2 ay kala vurdu kilidi gitti. Avukatım diyor, getirsin avukatlık belgesini yarın adaylıktan çekilmezsem şerefsizim. Bunlar daha gelmeden bu insanları kandırıyorlar. Bir tane daha yalancı bulmuş yanına. Yalancı diyor ki ben Özgen kardeşimle 25-30 yıl yan yana mücadele ettim diyor. Pes be başkanım be. Bu kardeşimiz 2004’te MHP’den aday olduğunu biliyorsun sen SHP’den adaydın. 2009’da sen CHP’den o Demokrat Parti’den. 2014’te o yine Doğru Yol’dan sen CHP’dendin. Ne zaman siyasi hayatta yan yana yürüdün? Başkanım utanmıyor musun? 10 senedir yalan söyledi, 10 sene bu insanları aldattı. Onları Allah’a havale ediyorum.
“YAMAN SAZAN GİBİ ATLADI”
Gelelim diğer adaya canlı yayında şaka yaptım Uğur’cum seni Belediye’de işe alacağım diye. Seçimden önce 300 kişiye söz verdi diye kızım sana söylüyorum gelinim sen anla dedim. Bizimki sazan gibi atladı. 4 yıl İlçe Başkanlığı yaptın Saray’da. 4 yıl iktidar partisinin İlçe Başkanlığını yapıp ta şu Saray’a ve mahallelerine ne yaptın? Onun için kalkmışlar bugün Saray’ı yönetmeye.

“SARAY’I YÖNETME İNANCIYLA YOLA ÇIKTIM”
Ben şunu söylüyorum. 11 yıllık tecrübemle gerek siyasi, gerek esnaflık tecrübemle, gerekse kurumların nasıl yönetileceğini gösteren bir abiniz, arkadaşınız, kardeşiniz olarak bu Saray’ı en iyi şekilde idare edebileceğime, en iyi hizmeti sizlere verebileceğime inanıyorum. Bu inançla yola çıktım. Hepinize ayrı ayrı sevgi ve saygılarımı iletiyorum.”