Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Saray Belediye Başkan Adayı Özgen Erkiş Saray’ın 50 bin nüfusa ulaşması için çalışma başlattı. İlçe Nüfus Müdürlüğünün önüne adeta kamp kuran Erkiş, 50 bin nüfusa ulaşmanın Saray’a büyük katkıları olacağını belirterek, “31 Aralık 2018 Pazartesi günü mesai bitimine kadar zamanımız var. İkametgahı Saray’da olmayan hemşerilerimizi ve gönüldaşlarımızı ilçemizin güzel günleri için İlçe Nüfus Müdürlüğüne davet ediyorum” dedi.

Saray’ın son birkaç yıldır hedeflediği 50 bin nüfusa ulaşması için CHP Saray Belediye Başkan Adayı Özgen Erkiş çalışma başlattı.
ERKİŞ’TEN İKAMETİ SARAY’DA OLMAYANLARA ÇAĞRI
Adaylık açıklamasının ardından bütün enerjisini 50 bin nüfusu yakalamak için harcayan Erkiş, Saray İlçe Nüfus Müdürlüğünün önüne adeta kamp kurdu. Saray’ın 50 bin sınırında olduğunu dile getiren Erkiş, Saray ilçe sınırları içine alınan her bir ikametgahın çok değerli olduğunu belirterek, “Saray’ın 2017 yılı sonu itibarıyla nüfusu 49 bin 180. Bu yıl içinde en az 300 kişilik bir komando tugayının Saray’a geldiği bilgisi var. Saray dışında çalışan 120 roman vatandaşımızın ikametgahı ilçemize alındı. Bunun yanında Saray’ın 150 civarında olağan bir nüfus artışı var. Bizde son günlerde yaptığımız çalışma ile 200 kişinin ikametgahını Saray’a aldırdık. Bu verileri topladığımızda 50 bin bandında bulunuyoruz. 31 Aralık 2018 Pazartesi günü mesai bitimine kadar zamanımız var. İkametgahı Saray’da olmayan hemşerilerimizi ve gönüldaşlarımızı ilçemizin güzel günleri için İlçe Nüfus Müdürlüğüne, ikametgahlarını Saray’a almaya davet ediyorum” dedi.
“50 BİN NÜFUS SARAY’IN GELİŞİMİNE KATKI SAĞLAYACAK”
50 bin nüfusla birlikte Saray’ın eli her alanda güçlenecek diyen Erkiş, şöyle konuştu:
“50 bin nüfusla birlikte Saray statü atlayacak ve 50 – 100 bin nüfus bandındaki ilçeler arasına girecek. Böylelikle Saray Belediyesinin İller Bankası katkı payı aratacak ve daha fazla proje desteği almaya başlayacak. Belediye Meclis Üyesi sayımız 15’ten 25’e çıkacak. İşin özü 50 bin nüfus artılarıyla birlikte Saray’ın gelişimine büyük katkı sağlayacak.”