CHP Saray Belediye Başkan Adayı Özgen Erkiş Pazar günü saat 15.30 Atatürk Alanı’nda geniş katılımlı aday tanıtım toplantısı düzenledi. Miting havasında geçen aday tanıtım toplantısında coşkulu bir konuşma yapan Bizim Özgen, “Bu saatten sonra bu sevgili selini arkasına almış Bizim Özgen’i hiç kimse durduramayacaktır. Bu yerel seçimlerde Saray’ı ülkenin gündemine taşımalıyız. Ben artık bu sevgili hemşerilerimden tulum istiyorum. Tulum her 5 oyun 4’üdür. İlk kez Saray halkında böyle güçlü bir mutabakat görüyorum. Böylesine bir inanmışlık görüyorum. Büyük başarıların göstergesidir bu” ifadelerini kullandı.

KİMLER KATILDI?
CHP Saray İlçe Başkanlığı Pazar günü saat 15.30’da Atatürk Alanı’nda düzenlediği geniş katılımlı açık hava toplantısında CHP Saray Belediye Başkan Adayı Özgen Erkiş ve Belediye Meclis Üyesi adaylarını tanıttı. Miting havasında geçen binlerin buluştuğu aday tanıtım toplantısına CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakı CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Albayrak, Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, CHP Tekirdağ İl Başkanı Mehmet Ali Işıkgör, Hürriyet Gazetesi Yazarı Yalçın Bayer, CHP Saray İlçe Başkanı Akın Aytaç, CHP Saray İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Aslan, CHP Saray İlçe Gençlik Kolları, CHP Saray İlçe Yöneticileri, Cumhuriyet Halk Partililer ve vatandaşlar katıldı.
“GÜN MÜCADELE ETME GÜNÜDÜR”
Binlerin coşkuyla buluştuğu mitingte açılış konuşmasını yapan CHP Saray İlçe Örgütten Sorumlu Başkan Yardımcısı Hakkı Canoğlu şunları ifade etti:
“Güneşin tekrar içimizi ısıtmaya başladığı, ağaçların ve çiçeklerin tomurcuk açtığı, çocukların tekrar sokaklarda oynamaya başladığı bahar. Bir güneş misali tekrar doğmak için,  bir ağaç gibi karakışın ardından tekrar yeşermenin sevinciyle ve bir çocuğun bitmeyen heyecan ve hevesiyle karşılıyoruz bu seçimi. Pencereden dışarı çıkıp baktığımızda gördüğümüz manzara bizi üzebilir. 17 yıldır yapılanlar, kaybettiklerimiz, yaşanılan olaylar, satılan fabrikalar, kesilen ağaçlar, öldürülen çocuklar, işsizlik, ekonominin ağır durumu ve niceleri. Fakat gün, bunları dert edip tasalanma günü değildir, gün mücadele etme günüdür.

TEŞEKKÜR ETTİ
Bahar ayı umutlarımızın tekrar yeşerdiği aydır. Saray’ımızın umudu da hiç şüphesiz mücadeleden hayatı boyu vazgeçmemiş ama idealleri ve Saray uğruna hayatından birçok şeyi feda etmiş olan Bizim Özgen’dir. Bizi bizim gibi bilen, kendi deyimiyle ‘halimizden hallenen’, ilçemizin her sokağına her karışına alın teri bulaşmış, birçoğumuzla hikayesi olan, çabası ve azmi her kesim tarafından takdir edilen, alkışlanan, partimizin yaptığı önseçimden galip çıkan, adaylığı hakkı ve tırnaklarıyla alan sevgili siyasi büyüğüm, bir dönem öğretmenliğimi de yapan eğitimci, siyasi bilimci, mali müşavir, hukukçu, şair, gönül adamı, içimizden biri Özgen Erkiş’tir. Kendisine güveniyor ve hayırlı olsun diyorum. Örgütüm adına seçim çalışmalara verdiği destek için Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban’a, gençlik kollarına ve kadın kollarına çok teşekkür ederim.”
“ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCEDEN, DEMOKRASİYE İNANCIMIZDAN ASLA ÖDÜN VERMEYİZ”
Katılımcıları selamlayarak konuşmasına başlayan CHP Saray İlçe Başkanı Akın Aytaç şöyle konuştu:
“Biz Cumhuriyet Halk Partililerin ortak bir yanı vardır. Hepimiz Mustafa Kemal’in gözleriyle Kocatepe’den Türkiye’yi görüyoruz. Yeni bir kurtuluşa inanıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin alanda olan veya olmayan tüm örgütümüzün ortak yanı bu. Farklılıklarımızı zenginlik görüp ortak değerlerimize katarsak kurtuluşa olan inancımız da heyecanımız da artacaktır. Ben artık ülkemin acılı günler yaşamasını istemiyorum, geleceğimizin kaybolmasını istemiyorum. İnsanca ve barış içinde yaşamak bizim elimizde ülkemin güçlü bir Cumhuriyet Halk Partisi’ne ihtiyacı var. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi’nde siyaset yapıyorsak değerlerimizle siyaset yapacağız. Önce biz kendimizi yenileyeceğiz, dinamik olacağız. Toplumun sorunlarını ve değerlerini bilip ona göre hareket edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi laik Cumhuriyet’imizi kuran, ülkeyi çağdaş dünya ile yarıştıracak devrimleri yapan Kurtuluş Savaşı’nın öncüsü Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanetidir. Cumhuriyet Halk Partisi, sosyal demokrat bir partidir. Doğallıkla hem ülke hem parti yararına olan tartışmaları kimseden saklamadan yaşar tartışırız biz. Biz kapalı devre yaşayan bir parti değiliz. Cumhuriyet Halk Partisi olma kimliğimiz yurt ve yurttaş sevgisiyle özdeştir. Altı okla simgelenen Atatürkçü düşünceye demokrasiye inancımızdan ve bu kimliğimizden asla ödün vermeyiz. Mustafa Kemal’ce düşünce birikimimizle ülkemizi laik, sosyal hukuk devleti yapacağız. Biz hem Cumhuriyet Halk Partisi örgütünde hem de partimize gönül ve emek veren yurttaşlarımızda bu gücü görüyor ve inanıyoruz.”

“BUGÜN YAN YANAYIZ, YARINDA YAN YANA OLACAĞIZ”
CHP Saray İlçe Başkanı Akın Aytaç’ın ardından konuşan Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, “2009-2019 yılları arasında 10 yıl böylesine onurlu bir görevi bana ve aileme yaşattığınız için Cumhuriyet Halk Partililere, beni bu göreve taşıyan partili partisiz tüm Saray halkına şükranlarımı sunuyorum. 10 yıllık sürede hiç kimseyi ötekileştirmeden, ayrıştırmadan sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla kardeşçe, barış içerisinde, kimseyi partizanca bir anlayışın ötesine itmeden sosyal demokrat belediyeciliğin sorumluluğuyla yönetim görevinde bulundum. Meclis üyesi arkadaşlarıma, Saray Belediyesi çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum. 10 yıllık sürede Saray’ın temel sorunlarına, tarihi sorunlarına el attık. Saray’ın önemli sorunları bizim Belediye Başkanlığımız döneminde elzem olarak önümüze geldi. Alt yapı, içme suyu, kanalizasyon. İçme suyunu asbestli borulardan tamamen kurtarmış tek belediyeyiz. Kaynak suyundan suyumuz geliyor. 90 kilometre kanalizasyonumuzu yeniledik. Doğal gaz gibi temiz bir enerjiyi Saray’a kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Allah’ın bir hikmeti Saray’da termal su bulundu. Ben bu termal suyu Saray’a kazandırmak için Ankara’ya gittim. Meclisimden yetki aldım. 7 tane firmanın arasından 50 bin dönüm alanı ile birlikte termal suyu Saray’a kazandırdım. 50 milyon dolarlık bir ruhsat değerine zenginliğe sahip Saray halkı.  Bu termal su gelecekte herkesi ısıtacak. Saray’ı uluslararası festivallere taşıdık. Saray’ın güzelliklerini ve Saray’ın misafirperverliğini dünyanın 33 ülkesine ulaştırdık. 89 yıllarında Sosyal Demokrat Halkçı Parti döneminde Özgen kardeşimle beraber el ele omuz omuzaydık. 10 yıl sonra Sosyal Demokrat Belediyeciliğin bayrağını 30 yıldan sonra 35 yıla taşıyacak olan genç, dinamik ve gerçekten halkı için kendini adamış Özgen kardeşimi yürekten kutluyorum. Sizler 30 yıldır sosyal demokratların, Cumhuriyet’i kuranların bayrağını kaleden indirmediniz. Biz söz veriyoruz ki Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’de Cumhuriyet’in birleştirici gücüdür. Biz her yönüyle el ele, kol kolayız. Bugün yan yanayız, yarın da yan yana olacağız. Yaşam boyu Mustafa Kemal’in yolunda, Cumhuriyet’in aydınlığında demokrasi ve tam bağımsız Türkiye için mücadeleme de devam edeceğim.”
Başkan Çoban’ın ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun ve CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer birer konuşma yaptı.
“SARAY, TEKİRDAĞ’IN EN SAĞLIKLI İÇME SUYU HATTINA SAHİP”
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakı CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Albayrak konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“5 yıldır beraber çalıştığım hizmetinden de son derece memnun olduğum, çalışmasından çok memnun kaldığım değerli Belediye Başkanımız Nazmi Çoban’a tebriklerimi, sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum. 5 yılın yağmurunda, çamurunda hep beraber olduk. Millet İttifakı’nda Saray’da Büyükşehir için hep beraber olacağız. İlçe Belediye Başkanlığında ise aramızda tatlı bir yarış olacak. Ben bu yarışın bütün taraflarına başarılar ve güzellikler diliyorum. Saray bu dönem de ciddi yatırımlarını aldı, Saray’ın bu yatırımlara ihtiyacı vardı. Saray’ın altyapısı yenilenmeden önce saniye 110 litre su veriliyordu, alt yapı değiştikten sonra bu 80 litreye düştü. Saray içme suyu hatları bakımından Tekirdağ’ın en sağlıklı içme suyu hattına sahip. Özgen Beyin yetmediği yerde Kadir abisi Saray’ın sonuna kadar arkasındadır. Saray’a geldiğimiz zaman hep Atatürkçü yüzleri görüyoruz.”
“BU SAATTEN SONRA BİZİM ÖZGEN’İ HİÇ KİMSE DURDUMAYACAKTIR”
Coşkulu kalabalığı selamlayarak konuşmasına başlayan, konuşması sık sık alkışlarla ve sloganlarla kesilen CHP Saray Belediye Başkan Adayı Özgen Erkiş şunları söyledi:
“Seçimin sonucu ne olursa olsun Saray meydanında bendenize motosikletin arkasında 30 bin kilometre yol giderek beni fark edin, içimdeki çığlığı anlayın diyen bu kardeşinize değil mi ki bugünü gösterdiniz. Allah hepinizden razı olsun. Bugünden itibaren olağanüstü ve bu heyecanı kat ve kat arttıran bir anlayışla sokakları geçeceğimizin müjdesini veriyorum. Bu saatten sonra bu sevgili selini arkasına almış Bizim Özgen’i hiç kimse durduramayacaktır. Daha önce parlamentoda temsilci bulunan hiçbir partide yarışmamıştım. Ancak mayasında Kuvayı Milliye hamuru bulunan asırlık çınardan yüzyıllık partiden Atatürk’ün partisinden, halkın partisinden Cumhuriyet Halk Partisi’nden Bizim Özgen’in aday olması böyle oluyormuş demek ki. Hangi tabu yıkılmaz sorular doğruysa, bir gün gelirsek sevgili hemşerilerim bir gün böyle halk olarak buradan oraya yürürsek hangi kent güzelleşmez? Hepinize müteşekkirim. İyi Parti’nin Millet İttifakı’nın ruhuna uygun bir biçimde bayraklarımızın yanına bayraklarını dahil ederek süslemesinden müteşekkirim. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. İyi Parti’nin tek resmi Belediye Başkan Aday Adayıydı. 19 yıl boyunca Saray’da başhekimlik yaptı Op. Dr. Erdinç Okuroğulları da aramızda. Kendisine çok teşekkür ediyorum.

“YEREL SEÇİMLERDE SARAY’I ÜLKENİN GÜNDEMİNE TAŞIMALIYIZ”
Belediye Başkanlığı seçimiyle ilgili Saray halkı en doğru kararı verecektir. Ben kendimi bugüne kadar tanıtamadıysam, bu saatten sonra tanıtamam. Ama şükürler olsun ki hemen her partiden yerel seçimin hali başkadır diyerek bize omuz veren çok sevgili hemşerilerimi görüyorum şöyle bir bakışta. Hepinizden Allah razı olsun. Bu yerel seçimlerde Saray’ı ülkenin gündemine taşımalıyız. Trakya tulum hadisesiyle tanışmadı henüz. Tulum nedir bilir misiniz? Ben Genel Başkan Yardımcımdan icazet isterken neyi vaat ediyorsun Özgen dedi. Ben her 3 oyun 2’sini vaat ediyorum. Ancak bu kalabalık, insanların gözlerindeki fer iddiamı yükseltti. Ben artık bu sevgili hemşerilerimden tulum istiyorum. Tulum her 5 oyun 4’üdür. İlk kez Saray halkında böyle güçlü bir mutabakat görüyorum. Böylesine bir inanmışlık görüyorum. Büyük başarıların göstergesidir bu. Partim yüz yıllık kurumsal kimliğine uygun olarak, yönetmeliği de uygulayarak son derece Saray’ın istifadesine hazır, son derece liyakatlı ekiplerden karşımıza nitelikli bir Belediye Meclis Üyesi listesi çıkardı. Bu Cumhuriyet Halk Partisi’ne son derece yakışan bir durumdur.”
“TÜRKİYE’NİN MARKA ŞEHİRLERİNDEN BİRİSİ OLMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”
Konuşmasının ardından sırasıyla Belediye Meclis Üyesi adaylarını tanıtan Erkiş, ekibiyle birlikte herkese dokunan bir belediyecilik anlayışı göstermek istediğini belirterek, “İlk 3 ay içinde bu ekiple beraber Saray’ımızın sosyal doku haritasını çıkaracağız. Herkese dokunan, herkesin belediyesi olmak için öncelikle hepinizi tanıyacağız. Elimizdeki insani malzeme nedir? Türkiye’nin marka şehirlerinden birisi olmak için nasıl yola çıkmalıyız? Bunun etüdünü yapacağız. İktisadi alanda tarıma yönelik, turizme yönelik projelerimizle Saray’ın gelir kaynaklarını arttıracağız. Saray’ın uzak mahallelerinde düşmüş olan nabzını yeniden canlandırmak bir Büyükşehir, bütün şehir havası içinde Kadir Başkanımızla beraber Saray’ı yeniden ele alıp olağanüstü bir seferberlik örneği göstermek istiyoruz. Listemiz son derece yeterli lakin kusursuzluk insanoğluna mahsus değildir. Elbette listemizin eksiklikleri var. Listemizde bir doktor yok mesela. Ancak orada da imdadımıza Saray’da başhekimlik yapmış olan Başkan ben Millet İttifakı’nın ruhuna inanan birisiyim. Saray’da Millet İttifakı yalnız ve ancak sizinle olacak İyi Parti’nin tek resmi Belediye Başkan Aday Adayı olarak bunu açık yüreklilikle söylüyorum. Bundan sonra sizin yolunuz bizim yolumuzdur diyerek ağabeyliğini göstermiş olan ve Saray’a sevdasını ortaya koymuş olan Emekli Başhekimimiz Op. Dr. Erdinç Okuroğulları da bizimle.”

“ÖZGEN KARDEŞİM ADINA SİZLERİN OYUNA TALİP OLUYORUM”
Erkiş’in davetiyle kürsüye gelen İyi Parti Saray Belediye Başkan Aday Adayı Emekli Başhekim Op. Dr. Erdinç Okuroğulları, “Ben İyi Parti’nin aday adayıydım. Millet İttifakı olunca birbirine karşı yarışmak uygun olmadığını düşündüğüm için, ittifakın kendine karşı iç içe yarışmanın uygun olmadığını düşündüğüm için aday adaylığından ve partimden istifa ettim. Bundan sonra Millet İttifakı için çalışacağım. Özgen kardeşime de sağlık konusundaki projelerinde yer almaya söz verdim. Ben de Özgen kardeşim adına desteğinizi hepinizden diliyorum. Eğer Saray’a bir emeğim geçtiyse kendime adıma değil Özgen kardeşim adına sizlerin oyuna talip oluyorum. Benim için Özgen’e oyunuzu verebilirsiniz” dedi.