Milliyetçi Hareket Partisi Saray İlçe Teşkilatının eski başkanı ve son seçimlerde MHP Tekirdağ Milletvekili adayı olan Hakan Özgül, kısa zaman önce partisinden istifa ederek AKP’ye üye olması gündem yaratmıştı. AKP Tekirdağ İl Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada Özgül’ün görevi de belli oldu. Özgül, AKP Tekirdağ İl Dış İlişkiler Başkanlığı görevine getirildi.

Ramazan FİŞEK – Saray Gazetesi

ÖZGÜLÜN AKPDEKİ GÖREVİ BELLİ OLDU (2)AKP’YE GEÇİŞİ GÜNDEM YARATMIŞTI
Geçtiğimiz hafta Bakanların da katıldığı törenle Ak Parti’ye geçiş yapan MHP ilçe eski Başkanı ve Belediye Başkan adayı Hakan Özgül, açıklanan Ak Parti Tekirdağ il Yönetiminde de ismi yer almıştı. Özgül’ün bu yükselişi kulislerde ‘Ak Parti’nin yerel seçimlerde Hakan Özgül’ü Belediye Başkan adayı yapacağı’ olarak yorumlanmıştı.
İL DIŞ İLİŞKİLER BAŞKANI HAKAN ÖZGÜL
Tekirdağ AKP İl Başkanlığı tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında AKP Tekirdağ İl Yürütme Kurulu ve İlçe Koordinatörleri listesi kamuoyuna duyuruldu. Açıklanan listede Hakan Özgül’ün AKP’deki görevi de belli oldu. Özgül, AKP Tekirdağ İl Yürütme Kurulu listesinde Tekirdağ İl Dış İlişkiler Başkanı sıfatıyla yer aldı.
SARAY’IN SORUMLUSU DA BELLİ OLDU
AKP Tekirdağ İl Başkanlığı’nın İlçe Koordinatör Listesinde Saray’ın sorumlusu olarak Murat Özaydın ismi yer aldı. AKP Saray’ın bir diğer isim olan Ümit Süthan ise Kapaklı sorumlusu olarak listede yerini aldı.