Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak ilçe ziyaretlerini Saray’da sürdürdü. CHP Saray İlçe Binasında gündeme dair açıklamalarda bulunan Öztrak, darbe girişimi hakkında “15 Temmuz aynı mahalle çocuklarının biri birine girmesiydi. Bir taraf kırıldıysa diğer tarafta çatlamıştır.” ifadelerini kullandı. Milletvekili Öztrak, gerçekleştirdiği ziyaretler ile hem Belediye Başkanı Nazmi Çoban’dan hem de TESKİ Müdürü Faruk Şen’den ilçede sürdürülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ramazan FİŞEK – Saray Gazetesi

SARAY’DA BİR TAKIM ZİYARETLERDE BULUNDU
CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Tekirdağ’daki ilçe ziyaretlerini Saray’ı ziyaret ederek sürdürdü. Milletvekili Öztrak ilk olarak CHP Saray İlçe Binasına ziyarette bulunarak gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Belediye Başkanlığı, İlçe Kaymakamlığı, TESKİ Saray Müdürlüğü, Saray Süt Üreticileri Birliği, Saray Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Saray İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Trakya Birlik Kooperatifi Saray Şubesi ve Saray Ziraat Odası ziyaretlerini gerçekleştiren Milletvekili Faik Öztrak’ı Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban ve CHP Saray İlçe Başkanı Demir Ali Demirel ve partilileri yalnız bırakmadı.
ÖZTRAK BİR TARAF KIRILDIYSA DİĞER TARAF ÇATLAMIŞTIR3“GERÇEKTEN TAŞIMASI ZOR BİR YÜK”
CHP Tekirdağ Milletveki Faik Öztrak’ın ilk adresi CHP Saray İlçe Başkanlığı oldu. CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak CHP İlçe Binasında gerçekleştirdiği konuşmasına 15 Temmuz Darbe girişimi sürecini değerlendirerek başlarken “Türkiye ve Dünya gündemini sarstı. Parlamento, Türkiye’de ilk defa bir darbe girişiminde bombalandı. Gerçekten taşıması zor bir yük.” dedi.
“DARBELERE KARŞIYIZ”
Öztrak konuşmalarının devamında “Türkiye son dönemde iyi yönetilmiyordu. 7 Hazirandan sonra koalisyon hükümeti kurulsaydı Türkiye daha hızlı normalleşme sürecine girerdi. Nereden gelirse gelsin her türlü darbe girişimine biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak karşıyız.” ifadelerini kullandı.
“15 TEMMUZ AYNI MAHALLE ÇOCUKLARININ BİRİ BİRİNE GİRMESİYDİ”
Milletvekili Öztrak konuşmasını “Bugün ülkemizde bir uzlaşı ortamı var. Demokrasinin korunması konusunda uzlaştık. Ama biz OHAL konusunda uzlaşmadık. TSK üzerinde yapılan değişiklikler konusunda uzlaşmadık. 15 Temmuz aynı mahalle çocuklarının biri birine girmesiydi. Bir taraf kırıldıysa diğer tarafta çatlamıştır. Türkiye barış ve kucaklaşma, normalleşme sürecine girmesi gerekirken, olmuyor. Ekonomiyi güçlendirmek için bu süreci iyi değerlendirmek gerekiyor.” ifadeleriyle sürdürdü.
ÖZTRAK BİR TARAF KIRILDIYSA DİĞER TARAF ÇATLAMIŞTIR“İMAMIN ASKERLERİNİ MUSTAFA KEMAL’İN ASKERLERİ TEPELEDİ”
CHP Milletvekili Faik Öztrak son olarak FETÖ yapılanmasına dikkat çekerek “Gerçekten tahmin edemeyeceğimiz kadar iltihabı TSK’ya bulaştırmışlar. Ama imamın askerlerini Mustafa Kemal’in askerleri tepeledi. Kahraman polislerimiz ve halkımız ile birlikte demokrasimize yapılmaya çalışılan darbe girişimi engellenmiş oldu. Olay nasıl buraya geldi? Neyin etrafında uzlaştığımızı bilerek süratle normalleşmek için çaba göstermeliyiz.” dedi ve CHP Saray İlçe Binasında gerçekleştirdiği konuşmasını noktaladı.
“VATANDAŞLARA ANLATMAK GEREKİYOR”
CHP Milletvekili Faik Öztrak’ın ikinci ziyaret adresi Saray Belediye Başkanlığı oldu. Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, CHP Milletvekili Öztrak ve partilileri kapıda karşıladı. Belediye Başkanı Nazmi Çoban’ın makamında süren ziyarette ilçe hakkında bilgi alan Milletvekili Öztrak, “Nazmi Başkan burada ilk başkan olduğunda en büyük sorun alt yapı yatırımlarıydı. Burada alt yapıya giren başkan mezara girmiyor. Bu çalışmaları parti olarak, belediye olarak vatandaşlara anlatmak gerekiyor. TESKİ ile de görüşülerek çalışmalarını hızlandırması söylenir.” İfadelerini kullandı.
“AYVACIK CADDESİNDE ASFALTLAMA ÇALIŞMALARIMIZA BAŞLIYORUZ”
Gerçekleşen ziyarette Belediye Başkanı Nazmi Çoban, Milletvekili Faik Öztrak’a gerçekleşen alt yapı çalışmalarına bilgi vererek “Saray’ın Belediye olduğu 1918 yılından beri yapılması gereken en büyük yatırımlar bu döneme denk geldi. Kanalizasyon hattı ve yeni içme suyu hattı alt yapı çalışmalarımızı tamamladık. Saraylıların yıllardan beri özlemle beklediği doğalgazı da ilçemize kazandırdık. Bir insanın kalbinin dört damarını değiştirmek gibi önemli bir operasyon ama hemen ayağa kalkması beklenemez. Bir belediye başkanının alt yapıya girmesi mezara girmesi olarak görülüyor. Saray halkı başından beri sabırla bekledi ve kendilerine sizin huzurunuzda bir kez daha teşekkür ediyorum. Yarından itibaren Ayvacık Caddesinde asfaltlama çalışmalarımıza başlıyoruz.”
dedi.
TERMAL SU İÇİN TANITIM FİLMİ TAMAMLANDI
Başkan Çoban son olarak Milletvekili Faik Öztrak’ın termal su hakkındaki sorularını yanıtlayarak “Termal için bayram sonrasında yatırımcılar geliyor. Termal suyumuzun tanıtımı için Saray’ın tarihi ve kültürel değerlerinin de yer aldığı tanıtım filmimiz yapıldı. Halk Sağlığı raporumuzu da aldık Gelen rapora göre bizim termal suyumuz Türkiye’deki termal sulara göre en iyi minerale sahip.” dedi.
‘TESKİ ÇALIŞMALARI ENGEL YARATMAYACAK’
CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Belediye Başkanlığına gerçekleştirdiği ziyaret sonrasında Belediye Başkanı Nazmi Çoban ve CHP İlçe Başkanı Demir Ali Demirel başta olmak üzere partilileriyle birlikte ilçe ziyaretlerini sürdürdü. Milletvekili Öztrak’ın ziyaret adresi TESKİ Saray Müdürlüğü’nü ziyaret etti. TESKİ Saray Müdürü Faruk Şen’i makamında ziyaret eden CHP Milletvekili Öztrak, hayırlı olsun temennisinde bulundu. Öztrak ziyaretinde TESKİ Saray Müdürü Şen’e espirili bir dil ile “Toprağın altına koymadığınız boru kaldı mı?” sorusunu yöneltti. TESKİ Müdürü Faruk Şen, ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. TESKİ Müdürü Şen Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban’a TESKİ ekiplerinin ilçede yürüteceği çalışmaların üst yapı ve asfaltlama çalışmalarına engel teşkil etmeyeceğinin de altını çizdi.