CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Ulu Önder Atatürk’ün vefatının 80.yıldönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayınladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Ulu Önder Atatürk’ün vefatının 80.yıldönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayınladı. Öztrak mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının üzerinden 80 yıl geçti. Geçen zamana rağmen, Cumhuriyetimizin kurucu değerleri, Atatürk ilke ve devrimleri hala yolumuzu aydınlatmaktadır. Milletimizin Atatürk önderliğinde emperyalizme karşı verdiği mücadele, dünyada mazlum ulusların özgürlük mücadelelerine de yol gösterici olmuştur. Bu anlamda Kurtuluş Savaşımız, sadece ülkemizin tarihinde değil, dünya tarihinde de önemli bir dönüm noktasıdır. Bununla birlikte milletimizin Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği mücadele, cephede verilen savaşla sınırlı kalmamış; Kurtuluş Savaşı’nın ardından yeni bir aşamaya geçerek uygarlık yolunda cehalete, ekonomik ve kültürel bağımlılığa karşı mücadeleye dönüşmüştür. İşte bizler hem bu onurlu mirasın hem de bu mirasın verdiği sorumluluğun sahipleriyiz.
ATAMIZIN MİRASINA SAHİP ÇIKACAĞIZ
Bugün, kuruluşundan itibaren hedefini çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmak olarak koyan Türkiye Cumhuriyeti, mevcut tek adam iktidarının yanlış politikalarıyla medeni dünyanın gittiği yoldan ayrılmaktadır. Dahası, Atamızın ifadesiyle “Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran halk” olan Türk milleti bile tartışmaya açılmaya çalışılmakta, Andımız siyasetin malzemesi haline getirilmek istenmektedir. Tüm bu şartlar altında dahi bizler, Atamızın mirasına sahip çıkacağız, Cumhuriyeti yaşatma ve ülkemizi daha ileriye götürme mücadelesini sürdüreceğiz. Çünkü biliyoruz ki dün olduğu gibi bugün de ülkemizi aydınlık yarınlara götürecek yol, ülkemizin kurucu değerlerinden, Atatürk’ün iIke ve devrimlerine bağlılıktan geçmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının yıl dönümünde Atamızı, silah arkadaşlarını ve bu ülke için canını ortaya koyan tüm kahramanlarımızı bir kez daha saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.”