Saadet Partisi Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Feti Pehlivan yerel seçim çalışmaları kapsamında Çarşamba günü saat 14.30’da Gazetemizi ziyaret etti. Saadet Partisi’nin ‘Dürüst Başkan Dürüst Yönetim’ sloganıyla yola çıktığını belirten Feti Pehlivan, “
Yandaş ve yan cep olmayan bir kafa ve gönül sahibiysen orada dürüst yönetim olur. Dürüst yönetim kişileri ayrıştırmadan işin ehline verilmesidir. Çünkü beni kendisi gibi kıymetli kabul eden anlayış benim için makul ve makbul bir anlayıştır. Halk ile bütünleşeceğiz. Adil olacağız. İşi ehline vereceğiz. Yolsuzluk ve israfa geçit vermeyeceğiz”dedi.

“82 MİLYON İNSANI KUCAKLAYAN TEK PARTİ SAADET PARTİSİ’DİR”
Saadet Partisi Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Feti Pehlivan, Saadet Partisi Saray İlçe Başkanı Hasan Mısırlı ve Belediye Meclis Üyesi adayları ile birlikte Çarşamba günü 14.30’da Gazetemizi ziyaret etti. Seçime dair projelerini anlatan ve gündemi değerlendiren Pehlivan şunları ifade etti:
“ Mahalli seçim değil de bir genel seçim hükümet değişikliği olacakmış gibi bir seçim havası pompalanıyor. Gezdiğim yerlerde dikkatimi çeken Recep Tayyip Erdoğan’ın fotokopisi çekilip her ilde adaymış gibi bir çalışma gözlüyoruz. Bu kaotik ortamı ortadan kaldıracak olan ‘çare sensin’ den başlayalım. Mahalli yönetimler genel yönetimin dışında insanın doğum ve ölüm faaliyetleri arasındaki durumla birebir ilgilenen yönetim mekanizmalarıdır belediyeler. Birebir insana dokunan, insanın ihtiyaçlarını gören yönetim tarzını oluşturmaktadır. 31 Mart itibariyle temel bir mihenk var siyasi partilerin büyüklüğü, küçüklüğü meselesi. 31 Mart seçimleri münasebetiyle hangi parti büyük sorusunu soruyorum. Bir siyasi parti 82 milyon insanı kucaklayan, onların işlerini görmeye talip olan anayasal kurum. 31 Mart’ta 1389 belediye başkanı seçilecek büyükşehir, ilçe ve beldeler. 1389 tane belediye başkan adayı gösteren ve seçime giren tek parti Saadet Partisi’dir. 82 milyon insanı kucaklayan tek parti Saadet Partisi’dir. Bugüne kadar devlet yönetiminde de mahalli yönetimlerde de olaya rantlı merkezli bakıldığı, insan merkezli bakılmadığı için her noktada aday gösteremiyorlar. Şu illerin rantı bizim tarafta olsun, onlarda öbür tarafta olsun. Bu bütünlüğü, kardeşliği ahengi bozuyor. Bloklaştırma ve kutuplaştırma buradan çıkıyor. İnsanlar ya bilgiye göre düşünecek veya zannına göre düşünecek. Bu dünya üzerinde hiç kimseye göre hayat yok.  Ama yaptığın şeyin usulüne uygunluğu söz konusu. İnsanların eyleme geçtiği zaman ölçüyü esas alması gerekir. Senin iç dünyandaki düşünce benim alın terimi gasp etmediğin sürece beni bağlamıyor. İnsanların doğuştan gelen haklarının adaletli bir şekilde yönetilmesi gerekiyor. Bilimsel veri ve akıl olacak. Ölçü değişmez bir yasadır. Zanna dayalı beyan insanları felakete sürükleyen beyanlardır. Her şeyin ölçüsü var. Mutlaka ölçüyü, insana faydalılığı esas almak gerekir. İnsanlara insan olarak bakacağız. Yönetim insan merkezli olmalı, insanları inançlarıyla değil, onların fiziki ilişkilerinde ölçüleri esas alınması gerekir.
“CEPSİZ CEKET KENDİ DEĞİL HALKI KAZANSIN DİYE BELEDİYECİLİK YAPANLARIN CEKETİDİR”
Cepsiz ceket kendi değil halkı kazansın diye belediyecilik yapanların ceketidir. Yandaş ve yan cep Saadet Partisi tarafından ilave edilmiştir. Bundan sonra yandaşlık ve yan cep işi olmayacak demektir. Bizim Tekirdağ’da 1 milyon 30 bin insanımız var. Yüzde 49 ekonomik olarak sanayiye, yüzde 12 tarıma dayalı yüzde 39’da hizmet sektörüne bağlı. Rantçılık, yandaşlık ve çıkarcılık yüzünden ilçelerimizin bir mahallesi süperken, öbür mahallesini insan yerine koymuyorlar. Bu sosyal çatışmayı meydana getiriyor. Büyükşehir olarak yönetime 1 milyon 30 bin insanın tek tek mutlu olması lazım. Çünkü devletsen bu sınırlar içerisinde yaşayan insanlarla birebir ilgilenecek Belediye Başkanıdır. Bizim hedefimiz şu mutlu fert, huzurlu aile ve güvenli sokak. Bu gerçekleştiği zaman her insan çok kıymetli, her insan kabiliyetlerle donatılı. Bu kabiliyetleri kullanılabilecek alanların oluşturulması lazım. Bu alanlarda insanlar kabiliyetlerini icra ederek tabi kaynakların zenginlik olarak parasal değer olarak üretimi elde etmesi lazım. Saadet Partisi hakkı üstün tutan bir partidir. Hak ölçü demektir, biz ölçüyü üstün tutuyoruz. Diğer siyasi partiler kuvvet eksenlidir. 82 milyon insan hizmet üretiyor, mal üretiyor 190 bin adamın kesesi büyüyor. Böyle adaletsiz yönetim mi olur? Bunun değiştirilebilmesi için kalkınma yerelden başlayacaksa devlet güçlü olması lazım. İnsanların kabiliyetlerini tabi kaynaklarla iş birliği yaparak üretime kanalize edecek sistemi devreye sokması lazım.
“CEPSİZ CEKETLER İŞ BAŞINA GELİRSE HEPİMİZ MUTLU OLURUZ”
Büyükşehir Belediyesi olarak 200 projemiz var. Bu projelerin tamamı ilçelerimizin tabi kaynaklarına uygun bir şekilde yönlendirilecek. Saray’da ve kırsal mahallelerde yaşayan değer ifade eden mekanizma harekete geçirilecek. Su bedava fakat suyun insanımıza intikali çok pahalı. Büyükşehir Belediyesi önce kendi belediyelerinde kullandığı elektriği üretebilecek güneş enerji panelleriyle bir sistem kuracağız. Elektriğimizi kendimiz üretecek. Önümüzdeki süreç içerisinde su parası almadan bu insanların ihtiyacını görebilecek alt yapımız ve projelerimiz var. Saray’ın tarım hayvancılık, mantarcılık, seracılık ve turizm gibi alanlarda potansiyeli yüksek ama değerlendirilemiyor. Cepsiz ceketliler iş başına gelirse bunlar değerlendirilir ve hepimiz mutlu oluruz.
“PARTİZANLIK VE AYRIMCILIK YAPMAYACAĞIZ”
Saadet Partisi’nin ‘Dürüst Başkan Dürüst Yönetim’ politikasını açıklayan Feti Pehlivan, “Yandaş ve yan cep olmayan bir kafa ve gönül sahibiysen orada dürüst yönetim olur. Dürüst yönetim kişileri ayrıştırmadan işin ehline verilmesidir. Çünkü beni kendisi gibi kıymetli kabul eden anlayış benim için makul ve makbul bir anlayıştır. Onun için sözleşmemizde bu işaretler önemli bu anlaşıldığı zaman çözüm kendinden gelir.
Bu anlayış çerçevesinde imar uygulamalarında kimseye rant sağlanmayacak. Halk ile bütünleşeceğiz. Adil olacağız. İşi ehline vereceğiz. Yolsuzluk ve israfa geçit vermeyeceğiz. Rant sağlamayacağız. Partizanlık, ayrımcılık yapmayacağız. Değerleri koruyup zenginleştireceğiz” dedi.