10.7 C
Saray

Safaalan hangi ilçenin mahallesi?

En Çok Okunanlar

Doğan Jeotermal Şirketler Grubu’nun Saray’a 5 yıldızlı termal otel, termal sağlık merkezi ve 60 bin devre mülkten olaşan 126 milyon TL’lik yatırım yapmak istediğini açıklaması heyecan yaratırken, tesislerin nereye yapılacağı da merak konusu oldu. Doğan Jeotermal Şirketler Grubu’nun Safaalan’da incelemelerde bulunması, Saray Belediyesi’nin mahallede turizm alanı olarak belirlenmiş taşınmazlarının bulunması yatırım için Safaalan Mahallesi’ni bir adım öne çıkardı. Safaalan Mahallesi’nin yatırım için öne çıkmasının bazı çevrelerde rahatsızlık yaratmasına tepki gösteren Safaalan Mahalle Muhtarı Mehmet Özmen, ‘Termal tesisler Safaalan’a değil, Saray’a yapılsın’ diyenlere sormak istiyorum. Safaalan hangi ilçenin mahallesidir? Safaalan Saray’ın önemli bir parçasıdır. Bizler, Safaalan’da yaşayan Saraylılar olarak termal tesislerin ilçemize yapılacak olmasına olumlu bakıyoruz” dedi.

Safaalan Mahallesi Muhtarı Mehmet Özmen, ‘Termal tesisler Safaalan’a değil, Saray’a yapılsın’ diyenlere tepki gösterdi.
“SARAY’IN ÖNEMLİ BİR PARÇASIYIZ”
“Safaalan Mahallesi Saray’ın önemli bir parçasıdır” diyen Muhtar Özmen, “Termal yatırımlar konusunda Safaalan Mahallesi’nin aleyhinde açıklama yapanları şiddetle kınıyorum. ‘Termal tesisler Safaalan Mahallesi’ne yapılmasın’ diyenler, seçimler geldiğinde Safaalan’ı yok mu sayacaklar? Saray mahalleleriyle birlikte bir bütündür ve bu tarz açıklamalar bu bütünlüğü yaralamaktan başka bir anlam ifade etmemektedir. Ayrıca ‘Termal tesisler Safaalan’a değil, Saray’a yapılsın’ diyenlere sormak istiyorum. Safaalan hangi ilçenin mahallesidir? Bu sorunun cevabı bizler için çok açık. Safaalan Saray’ın önemli bir parçasıdır. ” dedi.
“OLUMLU BAKIYORUZ”
Termal yatırımların Saray’ın geleceği için çok önemli olduğunu ifade eden Muhtar Mehmet Özmen, “Bu yatırımların Saray’ın neresine yapılırsa yapılsın herkes tarafından desteklenmesi gerekiyor. Bizler, Safaalan’da yaşayan Saraylılar olarak termal tesislerin ilçemize yapılacak olmasına olumlu bakıyoruz. Termal yatırımlar konusunda Saray ve mahallemizin gelişmesi için elimizden gelen desteği sunmaya hazırız” dedi.

- İrmet Hospital -spot_img

Benzer Haberler

- Advertisement -spot_img

Saray'dan Haberler