Ak Parti’nin çiçeği burnunda İlçe Başkanı Samet Derviş yerel seçimlere dair iddialı açıklamalarda bulundu. Genel Merkez’in Cumhur İttifakı kapsamında Saray’da en güçlü adayı belirleyeceğini ifade eden Derviş, “Ak Parti Saray İlçe Teşkilatı olarak Genel Merkezimizin belirleyeceği adayın arkasında olacağız. Birlik ve beraberlik içinde yapacağımız seçim çalışması ile Saray Belediyesi’ni mutlaka alacağız” dedi.

Ak Parti Genel Merkezi tarafından 8 Ocak tarihinde Ak Parti Saray İlçe Başkanı olarak atanan Samet Derviş, gazetemize iddialı açıklamalarda bulundu.
BU GÖREV BENİM İÇİN GURUR KAYNAĞI
Kendisini İlçe Başkanlığı’na layık gören Genel Merkez yöneticilerine teşekkür ederek açıklamalarına başlayan Derviş, “2012 yılında Ak Parti Gençlik Kolları’nda başladığım siyasi hayatıma 2017 yılında ana kademede, İlçe Başkan yardımcısı olarak devam ettim. Benden önceki İlçe Başkanımız Hakan Özgül’ün Saray Belediye Başkan Aday Adaylığı için görevinden istifa etmesinin ardından Genel Merkezimizin oluruyla İlçe Başkanı olarak atandım. 2019 yılına Ak Parti Saray İlçe Başkanı olarak girdim. Bu görev benim için büyük onur ve gurur kaynağıdır” dedi.
YÖNETİM KURULU BU HAFTA BELİRLENECEK
İlk iş olarak İlçe Yönetim Kurulunun belirleneceğini belirten Derviş, “Hafta sonuna kadar 20 asil ve 10 yedek üyeden oluşan Ak Parti Saray İlçe Yönetim Kurulunu belirleyeceğiz. Ardından hızlıca sahaya inerek yerel seçim çalışmalarına başlayacağız” dedi.
KAZANAN AK PARTİ OLACAK
31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak yerel seçimlere dair de açıklamalarda bulunan Ak Parti Saray İlçe Başkanı Samet Derviş, “Bildiğiniz üzere partimiz ve MHP arasında kurulan Cumhur İttifakı var. Bu ittifak kapsamında Genel Merkezimiz Saray’da en güçlü adayı belirleyecektir.  Biz de belirlenen adayın sonuna kadar arkasında olacağız. Birlik ve beraberlik içinde yapacağımız seçim çalışması ile Saray Belediyesi’ni mutlaka alacağız” dedi.