Saray Belediye Meclisi yılın son meclis toplantısını 14 Aralık Perşembe günü saat 14.30’da Saray Kent Konseyi Kültür Evi’nde gerçekleştirdi. İlk oturumda komisyonlara gönderilen gündem maddeleri karara bağlandı. Saray Belediyesi Ak Parti grubunun Edirne İdare Mahkemesinin kararıyla komisyonlarında kişi sayısını 5’e çıkarma talebini geçtiğimiz aylarda uygulamıştı. Saray Belediyesi konuyu İstanbul Bölge İdaresi Mahkemesi’ne taşıdı. İstanbul Bölge İdare Mahkemesi, Edirne İdare Mahkemesi’nin kararını bozarak komisyonların yeniden 3’e indirilmesine karar verdi.

KOMİSYON KARARLARI ONAYLANDI
Saray Belediye Meclisi, yılın son meclis toplantısını Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban başkanlığında 14 Aralık Perşembe günü saat 14.30’da Saray Kent Konseyi Kültür Evi’nde yaptı. Açılış ve saygı duruşu ile başlayan son oturumda ilk gündem maddesi Belediyede 2018 yılında çalıştırılacak olan 17 sözleşmeli personelin ücret tarifesine zam yapılmadan devam etmesi oy birliğiyle kabul edildi. Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün Büyükşehir Belediyesi tarafından 5 mahallede yapılacak olan halı saha alanları İmar Komisyonu tarafından tespit edilerek Büyükşehir’e sevk edildi. Belediyeye ait su kaynaklarına isim yerine numara verilmesine ve İmar Komisyonunun çalışmalara devam etmesine oy birliği ile karar verildi. Belediye 29.11.2017 tarih E 2222 sayılı Yönetmelik çıkarılması ile ilgili incelemelerin devamına karar verildi. İmar Komisyonu’na tarafından sokaklara önerilen isimler oy birliği ile kabul edildi. Güngörmez Mahalle Muhtarı Şefik Akdere’nin Güngörmez Derneği için Belediye’den yer tahsisi talebi Plan Bütçe Komisyonu tarafından emsal temsil ettiği için reddedildi.
ÖNERGELER YAZILI OLARAK CEVAPLANDI
Ak Parti grubu tarafından verilen Belediye’nin yemek ve konaklama harcamalarının kendilerine bildirilmesi ve Belediye’nin kamu kurumlarına ve Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK)’ya borcu var mı önergelerine yazılı olarak cevap verildi.
KOMİSYON ÜYE SAYISI 3 OLACAK
Meclis toplantısı sonunda Ak Parti grubunun geçtiğimiz aylarda komisyon üye sayısının Edirne İdare Mahkemesi’nin kararıyla 5’e çıkarılması ilgili açıklamada bulunan Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, “Edirne İdare Mahkemesi’nin komisyonlardaki kişi sayısının 5’e çıkarılması kararını uygulamıştık. Daha sonra biz İstanbul Bölge İdare Mahkemesi’ne dava açtık bu konuda. İstanbul Bölge İdare Mahkemesi, Edirne İdare Mahkemesi’nin kararını bozararak komisyonların yeniden 3 kişi olarak belirlenmesine karar vermiştir. Kesin karardır”dedi.