Saray Belediyespor Tekirdağ Büyük Erkekler Basketbol Liginin 2. haftasında sahasında Çorlu Avrasyaspor’u ağırladı. Baştan sona üstün götürdüğü mücadeleyi 21 sayı farkla 89-68 kazanan Saray Belediyespor, önemli bir galibiyete imza attı.

Tekirdağ Büyük Erkekler Basketbol Liginin 2. Haftasında Saray Belediyespor Çarşamba günü saat 20.00’de Saray Spor Toto Spor Salonu’nda Çorlu Avrasyaspor ile karşılaştı.
İŞTE KADROMUZ!
Temsilcimiz Çorlu Avrasyaspor karşısında sahada şu kadro ile mücadele etti:
5 Cansın Bağlan (3sayı), 6 Murat Tozlu (25), 7 Ercan Dedeoğlu (15), 9 Ümit Kurnalı (2), 10 Özdağ Erdoğan (6), 13 Gökhan As (4), 15 Alpcan Boztepe (2), 17 Batuhan Dedeoğlu (3), 22 Musa Güneş (17), 59 Kadircan Tuna (12), Antrenör İskender Barışan.
DEVREYE 9 SAYI FARKLA ÖNDE GİRDİK
1. periyoda hücumda, dışarıdan Özdağ ve Murat’ın 3 sayılık basketleriyle başlayan takımımız, pota altından da Musa ile sayılar buldu. Ribaund ve savunmada da sert ve etkili olan temsilcimiz, periyot sonunda yaptığı basit hatalar ve savunma sertliğinin düşmesi ile birlikte Çorlu Avrasyaspor farkı azalttı. İlk periyodu Saray Belediyespor 18-16 önde tamamladı.
2. Periyotta savunmada vidaları iyice sıkan takımımız rakibin bu periyotta sadece 12 sayı atmasına izin verirken, hücumda; Ercan, Alpcan, Gökhan ve Muratla rakip potaya 19 sayı bıraktı. İlk devre sonucu Saray Belediyespor 37- Çorlu Avrasyaspor 28.

SARAY BELEDİYESPOR 21 SAYI FARKLA KAZANDI
3. Periyot iki takımında hücumlarının ön plana çıktığı ve 24-25 biten periyotta, takımımızın sayıları Batuhan, Musa, Murat ve Kadircan’dan geldi. Saray Belediyespor bu periyotta rakibin 3 sayılık atışlarına çözüm bulamadığı için maç kopmadı. Son periyot başlarken skor: 61-53.
Son periyotta yüksek bir savunma konsantrasyonu ve akıllıca hücum eden Saray Belediyespor farkı iyice açmaya başladı.  Hücumda Ümit, Murat ve Ercan skor yükünü çekerken, Saray Belediyespor maçı 21 sayı farkla 89-68 kazandı.
BÜTÜN OYUNCULAR KATKI SAĞLADI
Her oyuncunun skor ürettiği ve maça ciddi katkılar sunduğu gözden kaçmazken, Cansın ve Gökhan’ın oyunu iyi kurmaları, Murat, Musa ve Ercan’ın skor gücü,Kadircan’ın tempolu oyunu, Alpcan, Musa ve Ümit’in pota altını domine etmeleri, Özdağ ve Batuhan’un  üç sayılık atışları mücadelenin dikkat çekenleriydi.
“ALTYAPIDAKİ OYUNCULARIMIZA ÖRNEK OLACAK BİR TAKIM OLUŞTURDUK”
Maç sonrası değerlendirmede bulunan takım kaptanı Ercan Dedeoğlu, şunları ifade etti:
Altyapıdaki oyuncularımıza örnek olacak ve büyüdüklerinde oynamaları için hedef oluşturacak bir takım yaratmaya çalıştık. Her oyuncu büyük fedakarlıklar yaparak oynuyor. Altyapıdaki onları imrenerek izleyen oyuncularımıza örnek oldukları için tüm takım arkadaşlarıma teşekkür ederim. Gelen izleyen herkese çok teşekkürler. İlçemizde güzel bir basketbol kültürünü adım adım oluşturacağız.
Ayrıca, malzeme sponsorlarımız Royal Emlak ve Bilmar Marketlere, kulüp yönetimi ve başkanımıza ve belediye başkanımıza da katkıları için takım olarak teşekkür ediyoruz.”