Saray Belediyespor Kulübü, 6 Eylül Perşembe akşamı Trakya Saray Restaurant’ta Dayanışma yemeği düzenledi.

SARAY BELEDİYESPOR DAYANIŞMA YEMEĞİ DÜZENLEDİ
Saray Belediyespor Kulübü, 6 Eylül Perşembe akşamı Trakya Saray Restaurant’ta dayanışma yemeği düzenledi. Dayanışma gecesine Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, Saray Belediye Başkan Yardımcısı Arif Naci Öngören, Saray Belediye Başkan Yardımcısı Dilaver Perçin, Saray Belediye Meclis Üyesi Gürhan Ergen, Saray Belediye Meclis Üyesi Önder Çelik, Saray Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Özen,Hattuşa Vacation Thermal Club Saray Park Saray Müdürü Adem Koç, Saray Belediyespor Yöneticileri, iş adamları ve Saray esnafı katıldı.
“LİGDE SARAY’I EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİZ”
Gecenin açılış konuşmasını yapan Saray Belediyespor Kulübü Başkanı İbrahim Aksoy, “Bizleri yalnız bırakmadığınız için ve destekleriniz için sonsuz teşekkür ediyorum. Elinden geldiğince herkes bu kulübe yıllardan beri destek oluyor. Ülkenin ekonomik olarak zorlu bir dönemden geçtiği bu süreçte spor zor koşullar altında yapılıyor. Bir şekilde bu sıkıntılı dönemi aşacağız. Ligde Saray’ı en iyi şekilde temsil edeceğiz. Çocuklarımız her yaş grubunda spor yapıyor. Tüm spor dallarında bütün branşlarda mücadele ediyoruz. Bu takım bizim takımımız, bu çocuklar bizim çocuklarımız. Çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutalım, daha iyi bir yaşam sunalım çocuklarımıza” ifadelerini kullandı.

“SARAY BELEDİYESPOR HEPİMİZİN ONURU”
Başkan Aksoy’dan sonra konuşan Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban şunları ifade etti:
“Ekonomik olarak çok zorlu bir süreçten geçiyor ülkemiz. Dünya ekonomisi ve ülke ekonomisinin krizde olduğu bir dönemde yaşam devam ediyor. Saray Belediye Başkanlığı olarak geçmişten bugüne sizlerin destekleriyle Trakya’da ve bölgede çocuklarımızın geleceğine sahip çıkma adına spora bütün branşlarıyla katıldık. Futbolundan voleybolundan basketbolundan. Yöremizin yetiştirmiş olduğu antrenör ve  sporcu kardeşlerimizi belediye bünyesine katarak, onların sporda ve yaşamda edindiği deneyimlerini çocuklarımıza aktardık. Saray’ın spora verdiği destek Yaz Okulları örnek proje oldu Trakya’da. Sarayspor’a emeği geçmiş, mücadelesine katkı sunmuş olanlara da teşekkür ediyorum. Belediye olarak da biz de ekonominin zorlu koşullarında desteğimizi sürdüreceğiz. Saray Belediyespor hepimizin onuru. Herkes gücü oranında yükü sırtlanacak ve bölgede Tekirdağ’da en iyi şekilde temsil etme noktasında üzerimize düşen görev neyse biz belediye olarak bunu yerine getireceğiz. Yaşanan ekonomik kriz kapsamında hazine tarafından tasarruf %30 belediyelerden oldu. Belediyeye değil de hazineye kesilmeye başlandı. Bu büyük bir kayıp ama buna rağmen geleceğe olan umudumuz sürüyor.
TEŞEKKÜR ETTİ
Türkiye genelinde Doğan Jeotermal Group’un Saray Belediyespor’a düşüncesi ve sunacağı katkı farklı. Onu özellikle şöyle belirteyim ulusal basına da düştüğü kadarıyla Türkiye’de jeotermal kaynakların termal turizme kazandırılması amacıyla Katarlılar ile 600 milyon dolarlık bir anlaşma imzalandı. Bu devlet düzeyinde önümüzdeki hafta imzalanıyor. Burada temel atma töreninde de söyledikleri Saray Belediyespor’a sponsorluk dahil maddi destekleri bu protokol çerçevesinde olacak. Katarlılarla bu bölgede yapılacak olan yatırımların da bu 600 milyon dolarlık yapılan anlaşmada da fonlanacak. Bu destek sürekli olacak Saray Belediyespor’a. Maddi destek ve sponsorluk. Onun meblağın ne olacağını Doğan Jeotermal Yönetim Kurulu önümüzdeki günlerde açıklayacak. Hepinize teşekkür ederim. Hepinize ticari yaşamınızda bol kazançlar ve başarılar dilerim.”
“HATTUŞA OLARAK SARAY’I KALKINDIRACAĞIZ”
Hattuşa Vacation Thermal Club Saray Park Saray Müdürü Adem Koç şöyle konuştu: “Öncelikle Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban’a şirketimiz ilgili iltifatları için çok teşekkür ediyorum. Hattuşa olarak biz bütün bölgelerde gücümüz yettiğince spora yatırım yapmaya çalışıyoruz. Başkan Nazmi Çoban’ın da ifade ettiği gibi Katarlı gurup yeni bir anlaşma üzerine konuşulan bir durum. Şu anda sözlü olarak anlaşılmış ama yazılı bir anlaşma henüz yapılmadı. Biz şuanda Saray Belediyespor’a yapacağımız katkıları sınırlı tutacağız. 2018 yılı bütçelerinde böyle bir kalemimiz yok bizim. Normal şartlarda Saray Belediyespor’a sponsorluk ilgili bir şeyimiz yoktu. Ama bu konuda Nazmi Başkanın ısrarını kıramadık. Saray’a gelmemizde ve bu yatırımın yapılmasında Nazmi Başkanın çok büyük emeği var. Ben kendisine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Çünkü gerçekten Saray’ bir değer kazandırdı. Bunu ileriye dönük sizler de çok daha iyi anlayacaksınız. Saray’ı biz Hattuşa olarak ve diğer termal tesislerle kalkındıracağız. 2 tane futbolcunun sosyal haklarıyla beraber sigortalarını biz kendimiz üzerine yapacağız. Bu sezonluk için biz 20 bin lira Saray Belediyespor’a artı bir destek sunacağız. Tesisimizi hizmete açtığımız zaman ve Katarlılarla anlaşma yaptığımız zamanda farklı şekilde yardımlarımız olacak. Teşekkür ediyorum.”