Saray Belediyespor Futbol Akademisi Pazar günü Saray Belediye Konferans Salonu’nda 2018/2019 Futbol Sezonunda kulübe yeni katılan sporcuların ve U/13, U/12, U/11 ve U/10 hazırlık takımlarının tanıtımını yapıp, yeni sezon forma ve eşofmanlarını dağıttı.

BAŞKAN ÇOBAN AİLELERİ TEBRİK ETTİ
Saray Belediyespor Futbol Akademisi Pazar günü Saray Belediyesi Konferans Salonu’nda 2018/2019 Futbol Sezonunda kulübe yeni katılan sporcuların ve U/13_U/12_U/11_U/10 hazırlık takımlarının tanıtımını yaptı. Törende sporculara Saray Belediyespor Futbol Akademisi’nin bu sezon giyeceği forma ve eşofman takımları dağıtıldı. Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban’ın da katıldığı toplantıda Başkan Nazmi Çoban çocuklarını spora teşvik eden aileleri tebrik ederek teşekkürlerini sundu. Sporcuların aileleri de Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban’a bugüne kadar spora olan desteği için teşekkür etti.
 “A TAKIMDA FORMA GİYMEK İÇİN YARIŞ İÇİNDE OLACAKLAR”
Takımların faaliyetleri hakkında ailelere bilgi veren Saray Belediyespor Futbol Akademisi Antrenörü Mert Hoşgör şunları ifade etti:
Bugüne kadar Saray’da Futbol Akademisi olarak 200 çocuğa spor yaptırdık. 70 yetenekli sporcuyu kulübe kazandırılıp lisanslarını çıkardık. Bu hafta 1200 kişi arasından 2007 doğumlu Kaleci Sertaç Dugan ve Forvet Ahmet Utku Menekşe Tekirdağ TUFAD karmasına seçildi. Antalya’da bölgeler arası yapılacak turnuvada Tekirdağ karmasında kulübümüzden 2 sporcunun olması bizi gururlandırmıştır. Saray Belediyespor Kulübü’nün kendi öz yapısından çıkacak oyuncular yarın A takımda forma giyebilmek için bir yarış içinde olacaklardır. Bizimde amacımız budur. Farklı profesyonel kulüplerin ilgisini çeken oyuncularımız var. Gelecekte sporcularımızın ve kulübümüzün çıkarları doğrultusunda bu oyuncuların bazılarını profesyonel liglerde oynarken görebiliriz.”
8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ’NÜ UNUTMADILAR
Toplantının sonunda Saray Belediyespor Futbol Akademisi kadınları unutmadılar. Sporcular anne, abla ve kardeşlerine çiçek vererek 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı.