Saray Belediyespor Futbol Akademisi genç yetenekleri keşfediyor. Saray Belediyespor altyapısına futbolcu kazandırmak ve geleceğin futbolcularını keşfetmek için hayata geçirilen Saray Belediyespor Futbol Akademisi geleceğin yıldızlarını arıyor.

GELECEĞİN YILDIZLARI FUTBOLA KAZANDIRILIYOR
Saray Belediyespor Futbol Akademisi genç yetenekleri keşfediyor. Saray Belediyespor Futbol Akademisi hakkında açıklamada bulunan Antrenör Mert Hoşgör, “Saray genelinde 60 çocuğa ulaştık. 2009- 2005 doğumlu yetenekli çocukları kulübümüze kattık. Amacımız bir süredir durağan olan Saray Belediyespor alt yapısına futbolcu kazandırmak ve geleceğin profesyonel futbolcularını yetiştirmek. Saray genelinde yetenekli çocukların araştırmasını hala yapıyoruz. Akademi olarak profesyonel kulüplerle maçlar yapacağız. Profesyonel kulüplerden öğrencilerimizi izlemeye antrenörler gelecek. Gelecek vadeden ve yetenekleri tespit edilen sporcular genç yaşta kulüplerin altyapılarına kazandırılmış olacak” dedi.
TEŞEKKÜR ETTİ
Saray Belediyespor Futbol Akademisinin tamamen ücretsiz olduğunu belirten Antrenör Mert Hoşgör, “2009- 2005 doğumlu tüm çocukları futbol akademisine davet ediyoruz. Desteklerinden dolayı Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban’a, Saray Belediyespor Kulübü Başkanı İbrahim Aksoy’a ve Saray Belediyespor Yönetimine teşekkür ediyoruz” dedi.
FİZİKSEL VE MENTAL GELİŞİME KATKI SAĞLANIYOR
9- 13 yaş arasındaki çocuk ve gençlerin erken dönemde sporla tanışmalarını, zararlı alışkanlıklardan uzak durmalarını ve özgüvenlerini geliştirmelerine katkı sağlamayı amaçlayan proje çocukların doğru ve verimli zaman geçirmelerini sağlıyor. Rekabetin kuralları, rakibe ve emeğe saygı, spor ahlakı ve spor kültürü gibi kavramlarla çocukların erken dönemde tanışmalarını hedefleyen proje çocukların spora başlamasına ve fiziksel gelişimlerine destek oluyor.