Saray Belediyespor, Tekirdağ U-14 Basketbol Ligi maçında Pazar günü sahasında Çorlu Avrasyaspor ile karşılaştı. Mücadeleyi baştan sona önde götüren Saray Belediyespor, rakibini 45-36’lık skorla devirerek önemli bir galibiyete imza attı.

Saray Spor Toto Spor Salonu’nda oynanan mücadele Saray Belediyespor sahaya şu kadro ile çıktı: 5 Ege Aksoy, 6 Arda Şolt, 7 Tuğra Kosuva, 8 Sarp Arslan Aksoy, 9 Berkay Özen, 10 Özgür İlhan, 11 Arif Can Başat, 12 Arda Can Karaca, 13 Şafak Göy, 14 Yiğit Ömer Temel, 15 Kadir Adanır, 16 Onur Doğan. Baş Antrenör Ercan Dedeoğlu, Yrd. Antrenör Özdağ Erdoğan, Yönetici İskender Barışan.
U 14’LER DEVREYİ 18 SAYI ÖNDE TAMAMLADI
İlk periyotta maça biz hızlı başlayan Saray Belediyespor, hücumda Arif Can, Sarp ve Ege ile etkili oldu. İlk periyot oyunun temposunu sürekli arttırarak rakip potaya 20 sayı bırakan Saray Belediyespor, birinci periyotu 20-13 önde tamamladı. İkinci periyotta iki takım da savunmalarını sertleştirdi. Devreye 31-13’lük skorla Saray Belediyespor’un üstünlüğü ile girildi.
MAÇI 9 SAYI FARKLA KAZANDIK
3. periyotta Saray Belediyespor’un yaptığı basit hatalar ve top kayıplarıyla nedeniyle Çorlu Avrasyaspor son periyota girerken farkı 6’ya indirdi. Maçın son periyodu çok heyecanlı anlara sahne oldu. Farkın bir ara 4’e inmesine rağmen Saray Belediyespor, hücum süresini akıllıca kullandı. Hücum düzenine bağlı kalan Saray Belediyespor, maçı 9 sayı farkla 45-36 kazandı.
Son periyotta sakatlık yaşayan Arif, Sarp ve Kadir hücumda etkili bir performans gösterirken Ege hücum riboundlarıyla maça büyük katkı verdi. Tuğra, Yiğit ve Arda sert ve etkili savunmalarıyla dikkat çekerken, Berkay ve Ardacan hücum temposunu arttıran isimler oldu.
“CUMHURİYETİ TAKIM OLARAK KUTLUYORUZ”
Maç sonrası değerlendirmede bulunan Antrenör Ercan Dedeoğlu, şunları ifade etti:
“Kadromuzdaki oyuncularımızın çok büyük bir bölümü bu kategoriden bir yaş küçük. Bu anlamda oyuncularımızın sezon içerisinde göstereceği gelişim bizler için maç kazanmak ya da kaybetmekten daha önemli. Bugün de bu maçtan çok şey öğrendik. Maçın başından sonuna kadar çok centilmence bir oyun ortaya koyan Çorlu Avrasyaspor oyuncularına ve teknik ekibine teşekkür ediyorum. Herkesin Cumhuriyet Bayramını;  Cumhuriyeti bizlere büyük bedeller ödeyerek armağan edenleri minnetle anarak, takım olarak kutluyoruz. Her zaman; Cumhuriyet değerlerine sıkı sıkıya bağlı, Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim’ sözünü yaşam felsefesi haline getirmiş gençler yetiştirmeye devam edeceğiz.”