Süper Amatör Lige iyi bir başlangıç yaparak ilk 4 maçını kazanan Saray Belediyespor, son 8 haftada sadece 1 puan alabildi. Saray Belediyespor’a gönül verenlerin ‘Şampiyonluk hedefi olan takıma ne oldu?’  sorusuna cevap veren Saray Beldiyespor Kulüp Başkanı İbrahim Aksoy, hiçbir şeyin dışarıdan göründüğü gibi olmadığını söyledi. 5. haftadan itibaren yaşanan sakatlıkların ve alınan cezaların takımı zora soktuğunu ifade eden Aksoy, “Bu süre içinde 11’de oynayan 9 oyuncumuzu kullanamadık. Neredeyse maçlara U 19 takımımızla çıktık. 2. Devre ile birlikte sakatlıkları bulunan oyuncularımız iyileşecek. Yapacağımız bir veya iki takviye ile de yeniden üst sıralara tırmanacağız” dedi.

Lige fırtına gibi giren Saray Belediyespor’un başı sakat ve cezalı oyunculardan yana dertli.
4 HAFTADA 12’A KARŞI,  8 HAFTADA 1 PUAN
Ligde ilk dört maçını kazanarak iddiasını ortaya koyan Saray Belediyespor, son 8 hafta da sadece 1 puan alarak, büyük bir düşüş yaşadı. Takımdaki bu düşüş Saray Belediyespor’a gönül verenler isimlerde ‘Şampiyonluk iddiasıyla yola çıkan takım acaba küme mi düşecek?’ sorusunu akıllara getirdi.
9 OYUNCUMUZ YA CEZALIYDI YA DA SAKAT
Saray Belediyespor’un çok iyi bir kadroya sahip olduğunu ve düşme korkusunu asla yaşamadığını ifade eden Saray Belediyespor Kulüp Başkanı İbrahim Aksoy, “Takıma gönül vermiş Saraylılar, taraftarlarımız takımda neden düşüş var diye soruyorlar ama iş dışarıdan göründüğü gibi değil. 5. haftadan sonra yaşanan sakatlıklar ve oyuncularımızın aldığı cezalar takımı zor durumda bıraktı. Son 8 haftalık periyotta ilk on birde oynayan 9 oyuncumuzdan faydalanamadık. Çoğu maçımıza neredeyse U 19 takımımızla çıktık. Alınan olumsuz sonuçların temelinde sakatlıklar ve cezalılar nedeniyle as kadromuzla sahaya çıkamamamız vardır” dedi.
İKİNCİ YARIYLA ÇIKIŞA GEÇECEĞİZ
Saray Belediyespor’un 2. yarıyla birlikte gerçek kimliğine bürüneceğini söyleyen Başkan Aksoy, “Devre arasında sakatlanan oyuncularımız iyileşecek. Cezalı oyunlarımızın çoğunun cezaları neredeyse bitti. Ara transfer döneminde maddi koşullar oluşursa bir orta saha bir de forvet oyuncusu almak istiyoruz. Saray Belediyespor ikinci yarıyla birlikte çıkışa geçecek ve hak ettiği üst sıralarda yerini alacaktır” dedi.