Tekirdağ Büyük Erkekler Basketbol Liginin 3. haftasında Saray Belediyespor Perşembe günü saat 21.00’da Saray Spor Toto Salonu’nda Çorlu Akademi Spor ile karşılaştı. Mücadeleyi baştan sona önde götüren Saray Belediyespor, karşılaşmayı 25 sayı farkla 84-59 kazandık.

İLK DEVREYİ 11 SAYI ÖNDE TAMAMLADIK
1. Periyoda hızlı başlayan takımımız dışarıdan Özdağ, pota altından da Ümit ve Musa ile sayılar buldu. 2. Periyoda takımın savunma ve hücum konsantrasyonu düşünce rakip potamızda kolay sayılar buldu ve farkı eritti. Devrenin sonlarına doğru Batuhan ile tekrar toparlanan takım soyunma odasına 35-24 önde girdi.
MAÇI 25 SAYI FARKLA KAZANDIK
İkinci yarı başlar başlamaz takımımız savunma direncini artırarak rakibini top kayıplarına zorladı. Murat’ın asisleri, Özdağ ve Ercan’ın atışları ile farkı giderek açtı. 4.ve son periyotta da takımımız Cem’in etkili savunması Alpcan’ın ve Kadircan’ın skorer oyunları ile kendi evindeki maçı 25 sayı farkla 84-59 kazandı.
TEŞEKKÜR ETTİ
Maç sonrası değerlendirmede bulunan Antrenör İskender Barışan, Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban’a, Kulüp Başkanı İbrahim Aksoy’a ve tamamen basketbol sevgisiyle büyük özverilerle bir araya gelen oyuncularına teşekkür etti.
SAYILAR
Özdağ(18 sayı), Ümit(13 sayı), Kadircan(13 sayı), Ercan(11 sayı), Musa(9 sayı) Murat(8), Alpcan(6 sayı), Batuhan(6 sayı)