Saray İmam Hatip Orta Okulu başarılı sporcusu Şeyma Hacıoğlu ile yine Türkiye Finallerinde. MEB Okullar Arası Yıldızlar Taekwondo Grup Elemeleri 1-3 Mart tarihlerinde 19 ilden sporcuların katılımı ile Bolu 17 Temmuz Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. Tekirdağ Şampiyonu 2 öğrencisi ile elemelere katılan okulumuz geçen yıl olduğu gibi yine tecrübeli sporcusu Şeyma Hacıoğlu ile Finallere katılmaya hak kazandı.

Tekirdağ Şampiyonu 2 öğrencisi ile elemelere katılan okulumuz geçen yıl olduğu gibi yine tecrübeli sporcusu Şeyma Hacıoğlu ile Finallere katılmaya hak kazandı. 33 kg bayanlarda yarışan sporcumuz 1.turda Zonguldak’ı 15-11, Çeyrek finalde İstanbul’u 3-0, Yarı finalde Çanakkale’yi 17-3 geçerek çıktığı finalde Düzce’ye 3-8 yenilerek grubu ikinci sırada tamamladı ve Gümüş Madalya kazandı. Diğer sporcumuz 29 kg Zeynep Hacıoğlu Çeyrek Finalde kalarak turnuvayı 6. olarak tamamladı.
ŞEYMA YİNE FİNALLERDE
Turnuvayı değerlendiren Antrenör Uz. Dr. Oğuzhan Tokgöz şunları ifade etti:
“Okullar arası maçlarda da başarımız devam ediyor. 2018 de okuluna şampiyonluk kazandıran Şeyma bu yılda finallere kalarak gücünü gösterdi. Finallerde de aynı başarıyı göstererek Okuluna yine Türkiye Şampiyonluğu kazandıracağına eminim. Zeynep de okulunu en iyi şekilde temsil etti. Onun da yolu açık.
TEŞEKKÜR ETTİ
Bu süreçte öğrencilerine desteğini esirgemeyen Saray İmam Hatip Orta Okulu Müdürü Sunay Yılmaz’a çok teşekkür ederim. Ayrıca her zaman yanımızda olan Kaymakamımız Adnan Tezcan’a, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürümüz Fehmi Çüren’e ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Uçak’a Saray’ın gençleri adına teşekkür ederim. MEB Okullar Arası Yıldızlar Taekwondo Türkiye Finali 5-7 Nisan tarihlerinde Konya’da yapılacak. Sporcumuza ve okulumuza başarılar dileriz.”