Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın 1 Eylül 2016 tarihinde kamuoyuna duyurduğu ‘Usulsüz Gıda Ürünü Kullanan Firmalar’ listesinde Saray’dan da iki işletmenin ismi yer almıştı. Bu firmaların arasında yer alan Saray Lahmacun işletmesi 2015 yılında faaliyetlerini noktalamıştı. Fakat bahse konu olan işletmenin bugün itibariyle hizmetini sürdüren Saray Mutfağı’nın adresinde hizmet vermiş olması kamuoyunda yanlış algı yaratmaması için Saray Mutfağı İşletmesi konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Ramazan FİŞEK – Saray Gazetesi

saray-mutfagindan-aciklamaSARAY MUTFAĞI’NDAN ZORUNLU AÇIKLAMA
 Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın 1 Eylül 2016 günü kamuoyuna duyurduğu Tekirdağ’daki usulsüz gıda ürünü kullanan işletmeler arasında 2 firmanın ismi yer almıştı. Bu firmalardan birisi de Saray Lahmacun işletmesi olmuştu. Bahse konu olan işletmenin 2015 yılında faaliyetlerini durdurduğu adreste Saray halkına hizmet veren Saray Mutfağı, konuyla ilgili açıklama bulundu. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın açıkladığı listedeki firmalarla hiçbir ilişkilerinin bulunmadığını belirten Saray Mutfağı İşletmesi, gerçekleştirdiği açıklamada “Kamuoyunun tarafımızca bilgilendirilmesi ve oluşacak yanlış anlaşılmaların giderilmesi tarafımızca zorunlu görülmüştür.” denildi.
“SARAY MUTFAĞI’NIN HER HANGİ BİR İLİŞKİSİ BULUNMAMAKTADIR”
Saray Mutfağı İşletmesinin Sahibi ve aynı zamanda 25 yıllık tecrübesiyle mutfak şefi olan Kerim Halıcı konuyla ilgili olarak “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu usulsüz ürün kullanımıyla ilgili firmalar listesinde Saray Lahmacun işletmesi de mevcuttur. Ancak Saray Lahmacun bu adresteki faaliyetlerini 1 Kasım 2015 tarihinde sonlandırmıştır. Ve bahsi geçen işletme ile işletmemiz olan Saray Mutfağı’nın her hangi bir ilişkisi bulunmamaktadır. Tespit, bu adreste bulunan geçmiş dönemde yer alan işletmenin faaliyet zamanına aittir. Fakat 1 Eylül 2016 tarihinde kamuoyuna duyurulmuş olması tarafımızca açıklama yapma zorunluluğunu doğurmuştur.” dedi.
“İŞLETMEMİZE ALINAN HER TÜRLÜ GIDA ÜRÜNÜ TARAFIMIZCA DENETLENMEKTEDİR”
Saray Mutfağı İşletmesi hakkında bilgi vererek açıklamalarını sürdüren Saray Mutfağı İşletme Sahibi Kerim Halıcı “Saray Mutfağı işletmesi olarak eşim Aydanur Halıcı ile birlikte Saray halkının sulu yemek, çorba gibi gıda sektöründe lokanta olarak hizmet vermekteyiz. Ben Kerim Halıcı olarak aynı zamanda işletmenin mutfak şefliğini yürütmekteyim. İşletmemize alınan her türlü gıda ürünleri; tarafımızca, nereden nasıl alındığı, kalitesine dikkat edilerek, bilindik firmalardan bilindik markalardan temin edilirken denetlenmektedir. Ve işletmemizde yapılan her türlü harcama fiş ve faturalar ile belgelendirilmektedir.” dedi.
“HİZMET KAPASİTEMİZİ İKİ KATINA ÇIKARTACAĞIZ”
Saray Mutfağı İşletmesi Sahibi ve aynı zamanda işletmenin Mutfak Şefi olan Kerim Halıcı “20 Kasım 2015 tarihinden bugüne Saray halkına verdiğimiz hizmetimizi eksiksiz ve kusursuz bir şekilde sürdürerek Saraylı vatandaşlarımızı değişik damak tatları ile buluşturmayı sürdüreceğiz. Kurban Bayramı sonrası işletmemizin salonunda yapacağımız restorasyon ile hizmet kapasitemizi iki katına çıkartacağız. Osmanlı ve Saray mutfağının eşsiz tatlarını bir birinden farklı yemek çeşitleri ile hizmet kalitemizi arttırmış olacağız.” diyerek açıklamalarını noktaladı.