REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Saray Gazetesi

Saray’a 185 milyon TL yatırım yapıldı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Saray’a 185 milyon TL yatırım yapıldı
1.336
24 Şubat 2021 - 14:35
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın Tekirdağ’ın 11 ilçesinde gerçekleştirilen çalışma, proje ve yatırımları basın mensuplarıyla paylaşmak adına 11 ilçe belediye başkanı ile birlikte düzenlediği ortak basın toplantıları Saray ile devam etti

ERKİŞ: “DAHA ŞEFFAF, GÖRÜNÜR BİR BELEDİYECİLİĞİ EGEMEN KILDIK”
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan ortak basın toplantısının açılış konuşmasını yapan Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş şunları ifade etti:
“Bugün iki yıl dolmak üzereyken kamuoyuyla bir yüzleşme şeklinde basının büyük ilgisiyle kendimizi anlatmak, ortaya koymak sunmak durumunda olmak benim için son derece umut ve mutluluk vericidir. Çünkü hizmetleri ekip arkadaşlarımla birlikte yepyeni bir anlayışla, yeni bir üslupla yerine getirme konusunda mahirleştik. Nazım’ın dediği gibi dostu düşmanı ayırma konusunda ustalaştık. Ancak ustalaşamadığımız bir nokta var, bundan sonra özen göstereceğim. O da marketing, pazarlama. Kendimizi anlatamıyoruz. İmajın gerçeğin önüne geçtiği şu günlerde biz hiç kendimizi anlatma derdinde olmadık, olamadık. Daha fazla böyle gidemeyeceğimizi anladık. İlk kez bugün belki de bu sunumla beraber Saray Belediyesi de maalesef algının biraz daha kurbanı olarak kendini sunma derdine düşmüştür. Bunu göreceksiniz. Kasaba düzleminde siyasetçileri örnek olarak kendime onlar gibi yetiştim ben. Ama artık vizyon değişti, şartlar değişti. Biz de Büyükşehir’in bir parçası olarak yeni yönetim anlayışımızla neler yaptığımızı ortaya koyma konusunda da bir itina, özen göstermemiz gerektiğini anladık. An geliyor bir kaldırımın boyanışı öylesine bir pazarlanıyor sizin belki kaldırım yapışınız onun gölgesinde kalıyor. Bugün toplumun bütün katmanlarıyla beraber Saray’da kendimizi daha nitelikli bir biçimde ortaya koyarak hizmeti nümayişle, bir temaşayla yapma yönünde çabaların bundan sonra Saray’da da daha yoğun olacağını göreceksiniz. Bu bir müjde midir? Onu bilemiyorum, sizin takdirinize bırakıyorum. Ama bir yönetim anlayışı değişecektir. Saray’da belediyecilikte daha şeffaf, daha herkesin konuştuğu, daha görünür bir belediyeciliği egemen kıldık. En büyük devrimimiz budur önceki dönemlere göre ve hiçbir biçimde orası Büyükşehir’in, orası TESKİ’nin demedik elimizi taşın altına koyduk. Biz bir bütünüz. Bütüncül bir anlayışla olan bitenden en az Büyükşehir kadar sorumluyuz dedik ve bu organik dayanışmayı büyükşehir yöneticilerinden de en başta Kadir Başkanımız olmak üzere gördüğümüzden dolayı bu karşılık, eskilerin deyimiyle mütekabiliyet esasına dayalı yeni yönetim anlayışının burada egemen oluşundan dolayı da mutluyuz. Artık oraya vakıf karışıyor o meşhur fıkradaki gibi. Buraya Büyükşehir karışıyor, burası Devlet Su İşleri’nin demeden. Biz burada yerelin iktidarıysak, halka en yakın noktada biz duruyorsak elbette ki her konuda söyleyecek bir şeyimiz, yapacak bir şeyimiz yahut sizleri yönlendirecek bir anlayışımız mevcuttur diyerek halkı sahipsiz bırakmadık. Bunun dışındakiler lafı güzaftır. Ama bu en önemli farkımızdır. Burada bütün siyaset erbaplarını Saray’ın sorunlarına ortak olmaya, katılımcı yönetim anlayışını hep birlikte yeniden ele almaya davet ettik ve bu davetimizin de kabul gördüğünü memnuniyetle gözlemlemekteyim.”

“SARAY’A 7 YILDA TOPLAM 185 MİLYON TL YATIRIM YAPTIK”
Konuşmasını yapmak üzere kürsüye takdim edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak 2014 yılından bu yana Saray için çalışıyoruz. Pandemi nedeniyle bazı hizmetlerimizde aksaklıklar oldu, çünkü Haziran ayına kadar olan sürede tüm gücümüzü pandemi ile mücadeleye ayırdık. Saray’ın nüfusu 50 bini geçti. Hizmetlerimiz bu doğrultuda artarak devam edecektir. 2014 yılından bu yana TESKİ olarak 81 milyon TL, Büyükşehir Belediyesi olarak da 104 milyon TL olmak üzere toplam 185 milyon TL yatırım yaptık. Temmuz ayına kadar Kültür Merkezi’ni bitireceğiz. Bunun yanında Pazar yeri, otogar ve mezbaha ile ilgili çalışmalarımız olacak. Ben yaptığımız hizmetlerin Saray halkına hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Toplantıda TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Kaan Gaytancıoğlu tarafından 1 Nisan 2014- 31 Aralık 2020 tarihleri arasında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ tarafından Saray’da gerçekleştirilen yatırımlarla ilgili sunum eşliğinde basın mensuplarına bilgi verildi.
SARAY BELEDİYESİ TANITIM FİLMİ GÖSTERİLDİ
Saray Belediyesi’nin yaklaşık 2 yıllık mücadele ve hizmet öyküsünün anlatıldığı tanıtım filminin gösterilmesiyle devam eden basın toplantısı Başkan Kadir Albayrak ve Özgen Erkiş’in basın mensuplarının sorularını yanıtlaması ile sona erdi.

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Saray Gazetesi’nde yer alan yazılar kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek kullanılabilir.