Gazdaş’ın hafta başında başlattığı abonelik çalışmalarının ardından Saray’da ilk doğal gaz ateşi yakıldı. Abonelik işlemlerini ve şartları yerine getiren Şaban Aydınoğlu’nun evinde bugün doğal gaz kullanımına geçildi. Saray için tarihi anların yaşandığı eve ziyarette bulunan Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, hayırlı olsun dileğinde bulundu. Aydınoğlu ailesi de, Başkan Çoban’a doğal gaz çalışmaları nedeniyle teşekkür ederek, doğal gaz ateşinde yapılan Türk Kahvesi ikramında bulundu.

HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
Aileye, Atatürk çiçeği götüren Nazmi Çoban’a Saray Belediye Başkan Yardımcısı Arif Naci Öngören de eşlik etti. Pazarcık Mahallesi, Ayvacık Caddesinde bulunan haneye tesisatı döşeyen ve aynı zamanda Şaban Aydınoğlu’nun oğlu olan Mutlu Aydınoğlu ile de sohbet eden Başkan Nazmi Çoban, yetki ve yeterlilik belgeleri bulunan firmalarla çalışılması hususunda da görüş alış verişinde bulundu. Aydınoğlu, bu konuda tecrübe sahibi bir firma olduklarını ve Saray’ın doğal gaza geçişinin çalışmalar başladıktan sonra ilimizdeki diğer bölgelerden çok daha çabuk sağlanabildiğini aktardı.
SARAYIMIZIN GELECEĞİ PARLAK
Doğalgazın 10 yıllık programda olmamasına rağmen, altyapı atılımı esnasında yürüttükleri yoğun temaslar sonucu gerekli koşulların oluşturularak ilçemize kazandırıldığını ifade eden Başkan Nazmi Çoban, “Sarayımız bugün tarihi günlerinden birini yaşıyor. Yoğun çabalarımız sonucunda bugün Saray’da doğalgaz kullanılmaya başlandı. Doğalgazı yılladır ısrarla ve sabırla bekleyen Saray halkına hayırlı olsun. Altyapısını modern olarak sıfırdan kurduğumuz Saray’ımızın geleceği çok parlak” şeklinde konuştu.

BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM
Saray’daki ilk doğalgaz abonesi olan Şaban Aydınoğlu, mutlu bir gün yaşadıklarını ifade ederek, “Saray’ın temiz enerjiye geçmesi memnuniyet verici. İlk doğalgaz abonesi olmak bizim içinde ayrı bir mutluluk kaynağı. Pazarcık Mahallesi Saray’ın akciğerlerdir. Bu açından ilk aboneliğin Pazarcık Mahallesi’nde olması daha anlamlı oldu. Doğalgazın ilçemize gelmesinde emeği olan başta Belediye Başkanımız Nazmi Çoban olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi.
DOĞALGAZ ATEŞİNDE YAPILAN TÜRK KAHVESİNİ İÇTİLER
Aydınoğlu ailesi ziyaretten dolayı Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban’a ve Başkan Yardımcısı Arif Naci Öngören’e teşekkür ederek, Saray’da doğalgaz ateşinde yapılan ilk Türk Kahvesini ikramında bulundu.

YIL SONUNA KADAR ABONE KUTUSU BULUNAN YERLERE DOĞALGAZ VERİLECEK
Başkan Çoban, Aydınoğlu ailesinin ardından Gazdaş Saray İşletme Müdürlüğü’ne giderek yetkililerle görüşme yaptı. Gazdaş yetkilileri Aralık ayı sonuna kadar Saray ilçe merkezinde abone kutusu bulunan tüm yerlere gaz akışını sağlayacaklarını ve bu oranın Saray ilçe merkezinin yüzde 75’ine denk geldiğini ifade ettiler.