13 C
Saray

Saray’da voleybol tarihinde bir ilk yaşanıyor

En Çok Okunanlar

Saray’da 300’e yakın çocuğun lisanslı sporcu olma hayalini gerçekleştiren Marmaraspor Kulübü, bu yıl Saray’ı TVF Kadınlar 2. Ligi’nde temsil edecek olmanın heyecanını yaşıyor. Ligdeki ilk maçında 16 Ekim Cumartesi günü İstanbul deplasmanında Tunalı Spor’a konuk olacak temsilcimiz, 24 Ekim Pazar günü saat 15.00’de Saray Beyza Adalı Spor Salonu’nda oynanacak Aden Koleji maçında seyircisiyle buluşacak

Saray’da 5 yılda önemli başarılara imza atan Marmaraspor Kulübü bu yıl TVF Kadınlar 2. Ligi’nde Saray’ı temsil edecek.

Marmaraspor Kulübü yeni sezon öncesi yayınladığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“5 yıl önce Saray’da kız ve erkek çocuklarının spor yapması için ‘Hayal edersen gerçekleştirebilirsin’ sloganıyla yola çıkan Marmaraspor Kulübü, 5 yılda 200’ü futbol branşlarında olmak üzere 300’e yakın çocuğun alt yapılarda lisanslı sporcu olma hayallerini gerçekleştirdi.

İlk kurulduğumuz yıldan bu yana mini, midi, küçük, yıldız ve genç kızlar ve mini, midi, küçük erkekler kategorilerinde yer alan takımımız ilimizde grup birincilikleri, Türkiye Şampiyonası yarı finalleri ve erkeklerde Türkiye 16.si olma başarısı göstermiştir.  Futbol branşında ise kurulduğu ilk yıldan beri U -10, U-11, U-12, U-13, U-14, U-15, U-16 ve A takım kategorilerde müsabakalara çıkmış ve çeşitli başarılara imza atmıştır. Ayrıca her yıl Tekirdağ il karmalarına çeşitli yaş kategorilerinde sporcu vermeyi başarmış bulunmaktayız. Voleybol erkek sporcularımızdan Salih Eren Çakıroğlu, Berke Aktaş, Çınar İpek ve Burak Koru ile kız sporcularımızdan Betül Öccetin ve Rabia Çakır Tekirdağ Ana Lig takımıyla Türkiye finaline yükselmiştir.

Ayrıca Salih Eren Çakıroğlu TVF Spor Lisesi proje takımında, Berke Aktaş ise Halkbank Spor kulübünde spor yaşantılarına devam etmektedirler. Kızlarımız Betül Öccetin ve Rabia Çakır ise bu sene 2. Lig kadın takımımızla 2. Lig deneyimi yaşayacaklardır. Yine altyapımızdan yetiştirdiğimiz Göknil Aydın Tuğçe Kara, Yağmur Adalı, Irmak Özdemir de bu sene profesyonel sözleşmeye imza atan sporcularımız arasında yer alıyor.

Saray’ın çocuklarının spor yapması aydınlık gelecekler için çıktığımız bu yolda ne kadar doğru yolda olduğumuzun, güzel işler yaptığımızın göstergesidir diye düşünüyoruz. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ‘ün “Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” sözü yaptıklarımızı doğrular niteliktedir. Saray’ımızın spor tarihine bakıldığında ilk kez bir kadın takımımız profesyonel ligde yer alacaktır. TVF Kadınlar 2. Liginde 5 İstanbul, 3 Tekirdağ, 2 Kırklareli takımı ile mücadele edeceğiz.

Sonuç ne olursa olsun Saray’ın ve Tekirdağ’ın adını duyurmak için elimizden gelen her şeyi yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Çıktığımız bu yolda bize desteklerini esirgemeyen Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş’e, onun nezdinde Saray Belediyesi’ne, bizleri her zaman destekleyen forma sponsorlarımız Has Makine Hakan Kaya, Kaya Elektrik Fikret Kaya, Şehir Restoran Bahadır Malkoç, Esen Rolik Eyüp Esen, Dostlar Gıda Hüseyin Aktaş, Bayraktar Gıda Cem Bayraktar, Sezen Otel Hüseyin Sezen’e ve buralara gelmemizdeki en büyük pay sahibi çok değerli sporcu velilerimize teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Önümüzdeki hafta ligin ilk haftasında 16 Ekim’de 50. Yıl Deniz Esinduy Spor Salonu’nda Tunalı Spor ile yapacağımız maç ile lige başlayacağız. Bir sonraki hafta 24 Ekim Pazar günü saat 15.00’de Saray Beyza Adalı Spor Salonu’nda evimizdeki ilk maçımıza çıkacağız.

Marmaraspor Kulübü Facebook ve Instagram adreslerimizden bizleri takip etmenizi ve gücümüze güç katmanızı istiyoruz. Marmara Spor Kulübü olarak en büyük gücümüzü sizden alacağımızı biliyoruz ve sezonun açılması için sabırsızlandığımızı dile getirmek istiyoruz.”

- İrmet Hospital -spot_img

Benzer Haberler

- Advertisement -spot_img

Saray'dan Haberler