Saray’ın tek kitapçısı Serüven Kitabevi, örnek bir projeye imza attı. Doğu ile Batı arasında gönül köprüsü kuran Serüven Kitabevi, Van Erciş’e bağlı Şeker Fabrikası Ortaokulu’nu kardeş okul seçerek onlarca gence armağan kitap gönderdi.

Saray’ın tek kitapçısı Serüven Kitabevi, Van Erciş’e bağlı Şeker Fabrikası Ortaokulu’nu kardeş okul seçerek onlarca gence armağan kitap gönderdi.
OKULDAN SERÜVEN KİTABEVİ’NE TEŞEKKÜR
Konuyla ilgili bilgi almak için ulaştığımız, Şeker Fabrikası Orta Okulu Türkçe öğretmenlerinden Ali Çağlar Kale,  şunları söyledi;
“Okulumuzda her ay düzenlediğimiz Bibliyofiller kitap okuma projesi için bu ay itibariyle sene sonuna kadar bize ücretsiz kitap gönderme kararı alan sevgili dostum Serüven Kitabevi sahibi Faruk Akdemir ‘e öğrencilerim ve kendim adına çok teşekkür ediyorum. Yaptığınız bu yardımın, güzelliğin anlamı çok büyük. Günleriniz aydın, olsun. Dostlukla kalın.”
KAMPANYAYI BÜYÜTME ÇAĞRISI YAPTI
Proje ile ilgili açıklamada bulunan Serüven Kitabevi sahibi Faruk Akdemir, “Bilindiği üzere toplumumuzun bugünkü en önemli sorunlarından biri şüphesiz eğitim. Biz de kendi çevremizden başlayarak ülkemizin her yanına böyle kampanyalar düzenlemek istiyoruz. Özellikle, ülkemizin yoksul bölgelerine kitap göndererek dayanışma köprüleri kurmak ve dostluk, kardeşlik bağlarımızı kuvvetlendirmek en temel görevimiz olarak önümüzde duruyor, bu kampanyalarımıza Saray Esnafını ve Saray Halkı’nı da ortak ederek dayanışmayı büyütmek istiyoruz. Kitap bağışı yapmak isteyen herkesi kitabevimize, davet ediyoruz” dedi.