REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Saray Gazetesi

Saray’ın adı yok!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Saray’ın adı yok!
815
25 Şubat 2021 - 9:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ak Parti Tekirdağ Milletvekilleri Çiğdem Koncagül ve Mustafa Yel’in Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile yaptıkları görüşme sonrası “Sağlık Bakanlığı’ndan Tekirdağ’a müjde üstüne müjde” başlığıyla basına servis edilen haberde Saray’ın adı dahi geçmedi. Saray’ın 50 bin nüfusu aşmasıyla birlikte Saray Devlet Hastanesine doktor atanması ve yeni ünitelerin açılmasını beklenirken, müjdeli haberin Saray’ı teğet geçmesi tepki çekti

Ak Parti Tekirdağ İl Başkanlığı’nın, “Sağlık Bakanlığı’ndan Tekirdağ’a müjde üstüne müjde” (Saray hariç) başlığıyla basına servis ettiği haber şu şekilde:
“Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile AK Parti Tekirdağ Milletvekili Çiğdem Koncagül ile birlikte bir görüşme gerçekleştiren AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, görüşmenin ardından yaptığı bir dizi açıklamada, Tekirdağ’ın birçok ilçesine sağlık yatırımlarının yapılacağı hususunda pek çok müjde verdi.
ERGENE’YE DEVLET HASTANESİ YAPILIYOR
Açıklanan ilk müjde Ergene’ye 50 yatak kapasiteli bir devlet hastanesinin yapılması ile ilgiliydi. Mustafa Yel’in açıkladığı üzere, hastanen ihalesi 25 Mart’ta yapılacak ve inşaat alanı yaklaşık 12.000 metrekare olacak.
Üç katlı olarak yapılması planlanan hastane bünyesinde; acil servisler, poliklinikler, doğum salonları, ameliyathaneler, yoğun bakım birimleri, yataklı servisler, hemodiyaliz ünitesi, idari birimler, destek ve teknik hacimler yer alacak. Ergene sakinleri için oldukça sevindirici bir haber olan devlet hastanesi tamamlandığında, şehir halkı sağlık hizmetlerinden çok daha hızlı bir şekilde yararlanmaya başlayacak.
ÇORLU DEVLET HASTANESİ’Nİ İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARI YAPILACAK
Milletvekili Mustafa Yel’in açıkladığı bir başka müjde ise, Çorlu Devlet Hastanesi’nin hizmet standartlarının yükseltileceği yönündeydi. Yel, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile yaptıkları görüşmede; Sağlık Bakanı’nın Çorlu Devlet Hastanesinin bir üst sınıfa yükseltilmesinin sağlanacağını ifade ettiğini belirtti.
Bu iyileştirme ile birlikte Çorlu Devlet Hastanesi hem hizmetler yönünden daha kaliteli bir hale gelecek hem de doktor ve branş artışı sağlanacak.
KAPAKLI’YA YENİ BİR DİŞ HASTANESİ MÜJDESİ
Mustafa Yel, Sağlık Bakanı ile yaptıkları görüşmede; Kapaklı Devlet Hastanesi’nin fiziki koşullarının, yeni yapılan hastane tamamlanana kadar iyileştirileceği, personel ve doktor sayısının arttırılacağı ve vatandaşların ilçedeki hastaneden daha verimli bir şekilde hizmet alabilmeleri için gerekli diğer hizmetlerin de en kısa zamanda yapılacağı yönünde konuştuklarını aktardı.
Yel, ayrıca ilçede daha önce Belediye tarafından restore edilen diş hastanesinin yerine, yeni bir bina yapılarak vatandaşların daha nezih bir ortamda diş sağlığı hizmetlerini alması yönündeki hususları Sağlık Bakanına ilettiklerini belirtti. Sağlık Bakanı’nın ise hastanelerin durumları ile ilgilenileceğini, daha iyi hizmet verebilmeleri yönünde gereken tedbirlerin alınacağını ifade ettiğini aktardı.
MALKARA DEVLET HASTANESİ’NE YENİ DOKTORLAR GELİYOR
Mustafa Yel’in açıkladığı bir diğer müjde ise Malkara Devlet Hastanesi’ndeki uzmanlık gerektiren branşlarda doktor ihtiyacının giderileceği yönündeydi.
Açıklamaya göre Malkara Devlet Hastanesi’ne; pediatri(çocuk doktoru), nöroloji, uzman aile hekimi, dâhiliye, cildiye ve göğüs hastalıkları alanlarında uzman doktor ihtiyacının Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya bildirildiği, Koca’nın ise ihtiyaç duyulan kadrolar için değerlendirmelerin yapılarak atamaların gerçekleştirileceğini söylediğini ifade etti.
HAYRABOLU DEVLET HASTANESİ’NİN DOKTOR İHTİYACI GİDERİLİYOR
Hayrabolu Devlet Hastanesi’nde halihazırda boş bulunan kadın doğum, genel cerrah ve anestezi uzmanı kadrolarının doldurulması ve tomografi cihazı tedariki için ilgili ihtiyaç taleplerinin Sağlık Bakanı’na iletildiğini belirten Mustafa Yel, Sağlık Bakanı’nın ise hastane ihtiyaçlarının en kısa sürede giderileceğini belirttiğini ifade etti.
ÇERKEZKÖY DEVLET HASTANESİ’NE YENİ UZMAN DOKTORLAR ATANACAK
Mustafa Yel’in Tekirdağ için bir başka müjdesi ise Çerkezköy ile ilgiliydi. Milletvekili’nin açıkladığına göre; Çerkezköy Devlet Hastanesi’nin; Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Deri ve Zührevi Hastalıklar, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Göğüs Cerrahisi, Kulak Burun Boğaz, Kalp ve Damar Cerrahisi, Nefroloji, Nöroloji, Kardiyoloji Uzmanı talepleri ile Hemşire, Ebe, Sağlık Memuru vb. yardımcı sağlık personeli talepleri ve destek personeli ihtiyaç talepleri Sağlık Bakanı’na iletildi. Fahrettin Koca ise, diğer ilçelere olduğu gibi Çerkezköy için de gereken atamaların değerlendirmelerin ardından en kısa sürede gerçekleştirileceğini ifade etti.
MURATLI’YA YENİ AİLE VE TOPLUM SAĞLIĞI MERKEZLERİ KURULACAK
Tekirdağ Muratlı Devlet Hastanesi ile ilgili de müjdeler açıklayan Mustafa Yel, Sağlık Bakanı’na, hastanede ihtiyaç duyulan; Genel Cerrah, Anestezi Uzmanı, Kadın Doğum Uzmanı, Göz Hastalıkları Uzmanı taleplerini ilettiklerini belirtti.
Bununla birlikte; Muratlı Toplum Sağlığı Merkezi, 112 ASHİ, Aile Sağlığı Merkezi ve İlçe Sağlık Müdürlüğü Yatırım Projesinin en kısa zamanda ihale edilmesi hususlarını Sağlık Bakanı’na ilettiklerini açıkladı. Yel, Sağlık Bakanı’nın ise Muratlı Devlet Hastanesi için eksik ve ihtiyaç duyulan kadro değerlendirmelerinin yapılarak atamaların gerçekleştirileceğini ve gerekli yatırımlara hız verileceğini belirttiğini ifade etti.
BAKANLIK ATANACAK DOKTOR KADROLARINI DA AÇIKLADI
Sağlık alanındaki yatırımların açıklanmasının ardından, Sağlık Bakanlığı tarafından Tekirdağ’daki devlet hastanelerinde görevlendirilmek üzere Devlet Hizmet Yükümlülüğü kapsamında 97. Dönem münhal kadrolar da açıklandı. Kura çekimi 2 Mart tarihinde yapılacak atamalar için,16’sı uzman tabip, 23’ü tabip olmak üzere toplam 39 tabibin kadro tahsisi yapıldı.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Saray Gazetesi’nde yer alan yazılar kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek kullanılabilir.