26.7 C
Saray

Saray’ın Bakkal Ahmet’i Tekirdağ’ın Ahisi oldu

En Çok Okunanlar

Saray’da esnaf denilince akla gelen ilk isimlerden birisi olan Ahmet Dinç namıdiğer Bakkal Ahmet Tekirdağ’ın Ahisi seçildi. 2015 yılında Tekirdağ Ahisi seçilen merhum Hayri Çobanoğlu’nda sonra Saray’dan Tekirdağ Ahisi seçilen ikinci isim olan Ahmet Dinç hem büyük bir gurur yaşadı hem de Saray’ı gururlandırdı

Bu yıl 34’üncüsü düzenlenen Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Saray’ın 55 yıllık bakkalı Ahmet Dinç’e yılın ahisi ödülü verildi.

Süleymanpaşa ilçesindeki Tarihi Tekirdağ Valilik Binası önünde gerçekleştirilen Ahilik Haftası çelenk sunma törenine CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Vali Yardımcısı Dr. Osman Abdullah Günaydın, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Tekirdağ Ticaret İl Müdürü Mehmet Furtına, Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Birliği Başkanı Sami Kayın, Saray Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Özen, il protokolü, esnaf ve vatandaşlar katıldı.  Tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile son buldu.

Hasan Ali Yücel Meydanı’nda gerçekleşen kutlama etkinlikleri kapsamında mehteran takımı ve halk oyunları gösterileri gerçekleştirildi. Yılın Ahisi Ahmet Dinç ile Yılın Kalfası ve Yılın Çırağına protokol üyeleri tarafından ödüllerinin takdim edilmesinin ardından kutlama töreni son buldu.

Kutlama programı sonrasında Tekirdağ Ahisi Ahmet Dinç, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ile Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ı ziyaret etti. Vali Yıldırım; yılın Ahisi seçilen Ahmet Dinç ile yılın kalfası ve yılın çırağını tebrik ederek tüm esnaf ve sanatkârların Ahilik Haftası’nı kutlayıp bereketli bir yıl diledi. 

Ahilik Heyetini makamında ağırlayan ve nazik ziyaretleri için teşekkür eden Başkan Albayrak, “Dürüstlük, dostluk, kardeşlik, cömertlik, paylaşma ve yardımlaşmayı esas alan esnaf ve sanatkârlarımız başta olmak üzere tüm halkımızın, Ahilik Haftası’nı en içten dileklerimle kutluyorum. Tüm esnaflarımıza hayırlı ve bol kazançlar diliyorum” dedi.

Tekirdağ’ın Ahisi seçilen Ahmet Dinç, Saray’a bu gururu yaşatan ikinci isim oldu. 2015 yılında merhum Hayri Çobanoğlu namıdiğer Terzi Hayri, Tekirdağ Ahisi seçilen ilk Saraylı esnaf olmuştu.

- İrmet Hospital -spot_img

Benzer Haberler

- Advertisement -spot_img

Saray'dan Haberler